./index.php?sid=700dcdaf4c33713c7761bd571f79656dCSIPS

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lutego 2013, 07:21 
plut.
plut.

Rozumiem Kangur. Przecież nie podważam tego, że SPRZEDAWANIE komukolwiek mundurów (a na pewno OMFG D3lt4) sprawi, że zarówno komandosom jak i ML będzie się lepiej żyło. Zastanawia mnie tylko, co goście z CAGu robili tutaj. Chyba komuś się pomyliło z 10. Grupą Sił Specjalnych z Niemiec, która do Lublińca często wpada na imprezki.

No ale kogo to obchodzi. Kasa jest kasa, reklama jest reklamą.

Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lutego 2013, 10:39 
Site Admin
Site Admin

Stary, pójdź w sobotę wieczór do burdelu w Gdyni, rzuć kamieniem, trafisz w głowę gościa z SEAL albo innego ustrojstwa,

Młodzież nabita koksem z brodą jest wszędzie, żadna sensacja. Jesteś w środku 3 wojny światowej, normalne że wojska okupanta są w każdym kraju.

K.

https://www.facebook.com/SPECOPS.POLAND

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lutego 2013, 21:24 
sierż.
sierż.

Mati napisał(a):
Usunęli już post z FB, ale raptem 2 godzinki temu szanowna Pani Renata napisała, że byli u niej panowie z Delta Force, którym uszyła mundury nowego typu (którego jeszcze nie ma w ofercie), wzięli jeszcze torby zrzutowe, maskałat i inne pierdoły.

Na szczęście byłem przewidujący:

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lutego 2013, 21:47 
Site Admin
Site Admin

Byli to byli, na chuj drążyć.

K.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 16 lutego 2013, 22:19 
plut.
plut.

No to panią poniosła wyobraźnia.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 lutego 2013, 09:11 
mjr.
mjr.

Wczoraj gadałem o tym z Pawłem Janystem przy Połówce... Komandosa. ;)
Generalnie, to wynika to z konstrukcji naszych przepisów, choć nie do końca.
Otóż w przetargu (o ile wiem, niech Kangur mnie sprostuje, jakby co) nie można napisać, że interesuje nas wyłącznie sprzęt taki-a-siaki firmy X, bo to ustawienie przetargu. Pomijam absurdalne WZTT, pisane przez ludzi bez pojęcia (np. wzięcie po kawałku z czterech kamizelek i wrzucenie w jeden przetarg, dzięki czemu powstaje coś, czego zrobić się po prostu nie da - na przykład LOSP), ale obchodzi się to pisząc specyfikację (np. na kilkudziesięciu stronach). W wyniku tego opisuje się do najdrobniejszego szczegółu potrzebną rzecz i ogłasza przetarg.
To jest, oczywiście, chore, zwłaszcza w przypadku DWS, gdzie - moim zdaniem - powinno być tak, że jak potrzeba KONKRETNEGO sprzętu, to ten konkretny sprzęt sie po prostu kupuje, a nie kombinuje, jak koń pod górę.
Ale dobrze, mamy, jak mamy, więc trzeba obejść zakazy. I byłoby OK, gdyby po opublikowaniu WZTT np. na JPC do przetargu przystąpili ci, którzy w ofercie oryginalne JPC mają. No trudno, w Polsce ma to jeden gość, to po prostu kupiłoby się od niego.
Ale nie, znajdzie się zawsze jakiś cwaniaczek, który według WZTT i chińskiej podróby dla airsoftowców zrobi ordynarną zrzynę, a potem będzie pierdzielił teksty w stylu "no co, uszyliśmy według WZTT - chcą, to dostaną", nie widząc w tym nic złego.
Rzygać mi się chce na takie postępowanie i naprawdę z niecierpliwością czekam, aż CP się w końcu do takich praktyk przyczepi.
Oczywiście gestor tez nie widzi problemu, bo ta nędzna podróba JPC będzie pewnie ze 30 albo i 50% tańsza, a w przetargu - jak znam życie - znajduje się magiczne sformułowanie "lub równoważna".
Tyle tylko, że to "lub równoważna" doprowadziło nie tak dawno do tego, że do IPMED gestor zakupił stazy równoważne CAT. Szkoda, że to był E-CAT, czyli chińska podróba, która ma zwyczaj pękać przy zakładaniu...

Ostatnio edytowano niedziela, 17 lutego 2013, 10:34 przez Królik, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 lutego 2013, 09:33 
Site Admin
Site Admin

W skrócie: TAK.

I rodzi się taki paradoks - Gestor opisuje przedmiot zamówienia, który jest czyjąś własnością intelektualną, a Dostawca robi towar zgodnie z tą specyfikacją - no i wychodzi kopia.

Więc kto naruszył prawo?

Wszystko się rozbija o to, że to są szmaty i każdy machnie ręką, gdyby to było radio, samolot, samochód, albo karabin to już inna bajka.

Na to nałóżmy fakt, że producent/przedstawiciel nie ma praktycznie możliwości prezentacji swoich produktów i nie ma takiego normalnego kanału prezentacji wyrobów dla Gestora i kółko się zamyka.

Ja każda "prezentacje" zaczynam już od formułki że "to nie jest prezentacja handlowa zgodnie z decyzją MON XYZ" (łudzę się w ten sposób że będę aresztowany trochę później)

Proces dostawy sprzętu zawsze odbywa się w aurze niedomówień, ściszonego głosu, wyłączonych telefonów i porozumiewawczych spojrzeń. Najlepsze jest to że nikt nie dostaje w łapę - niemniej konspiracja jest taka jak byśmy planowali zamach na Kutscherę albo lepiej.

Na targi nikt nie jeździ w sensowny sposób, o zagranicznych nie mówię, prasy oprócz Soldaten Zeitung nikt nie czyta. (dlatego ja nie daje reklamy do prasy bo tego nikt nie czyta)

A mimo tego na koniec dnia i tak kupują okulary słoneczne za 1 200 albo plejta za 2 400 bez balistyki i jest fantastycznie. Firmy bez stron www które dostarczały kopie kamizelek P. Janysta są dwie jakie ja znam, pewnie będą ze 4.

W szmatach żadna z instytucji MON, która do tego powołana, jest nie uczestniczy w procesie projektowania/testowania/zamówień.

Standardu nie ma żadnego - kolory, maskowanie, modułowość etc.

A na koniec nasi krajowi producenci. Ludzie trzymajcie mnie, bo jebnę. Tutaj nikt jeszcze nic nie wymyślił. To nawet nie są kopie - kopia to może być zegarka, to są takie przerysowania, karykatury oryginałów.

To znaczy nie do końca.

RAZ.

Raz był projekt, który rzucił mnie na kolana, jeden facet wyprzedził epokę. To było z pamięci w 2006r. Gość wystawił na Allegro kamizelkę, która była autorską interpretacją, jedna sztuka, nie udało mi się kupić, a potem sprzedawca zniknął z netu. Miął takie charakterystyczne heksagonalne przeszycia - to był naprawdę przebłysk geniuszu, ktoś zrobił 2 + 2 i wyszło mu 7.

K.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 17 lutego 2013, 10:18 
mjr.
mjr.

Kangur napisał(a):
W skrócie: TAK.

I rodzi się taki paradoks - Gestor opisuje przedmiot zamówienia, który jest czyjąś własnością intelektualną, a Dostawca robi towar zgodnie z tą specyfikacją - no i wychodzi kopia.

Więc kto naruszył prawo?

Odpowiedź jest prosta - kopiujący.
Gestor napisał, co napisał, bo inaczej nie mógł. Normalny człowiek zastanowiłby się "Mam JPC od CP? Nie mam. Mogę mieć taniej, niż kolega z Sadyby? Nie mogę. Chuj, nie wystartuję, bo nie mam z czym".
Niestety, zawsze znajdą się kreatury, które pomyślą "Mam JPC od CP? nie mam. mogę mieć? Nie mogę, a poza tym - za drogo. Hmmm... Ale przecież mam chińską podróbę dla dzieci i specyfikację, a pani Halinka nie takie rzeczy szyła. A co mi jakiś Jankes będzie tutaj fikał - skoro MON rozpisał, jak rozpisał, to można rżnąć. Jedziem."
I wychodzi taka żenada, jak na zdjęciach.

Szczegółowe rozpisanie WZTT przez gestora to nie jest zgoda do kopiowania i zachęta do tego, ale specjaliści od patentowania cudzych pomysłów tego po prostu nie rozumieją.

Niestety, do momentu, w którym CP (albo kto inny) nie pierdzielnie pięścią w stół i nie puści cwaniaczka z torbami, to tacy kopiści będą żyć jak pączki w maśle.
Potrzebujemy bowiem kamizelek. Takich lub RÓWNOWAŻNYCH.

No, pozostaje jeszcze nadzieja, że ktoś się obudzi i pozmienia przepisy, żeby można było napisać "Potrzebujemy JPC od CP. Kto ma w ofercie, zapraszmy do przetargu - 100% wartości to cena, bo to i tak ma być oryginał. Nie masz oryginału? Wypierdzielaj".

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2013, 14:13 
płk.
płk.

O ile rzecz będzie technologicznie możliwa do podrobienia (np. nie bedzie wymagała jakichś specjalnych klamer, elementów z plastali albo unobtanium) to zawsze się znajdzie partyzant. A przepisy prawa zamówień publicznych tylko zachęcają do takich bzdur, zdejmując odpowiedzialność z zamawiającego... Moim zdaniem konkretny, specjalistyczny sprzęt powinien być kupowany w drodze negocjacji cenowych.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 marca 2013, 23:32 
Site Admin
Site Admin

http://www.ebairsoft.com/skirmich-jumpe ... -6108.html

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 9 marca 2013, 08:26 
ppłk.
ppłk.

Ten chińczyk to już dość stary jest - sam mam jednego :D

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:33 
sierż.
sierż.

Kontynuując temat innowacyjności:

http://www.itstactical.com/store/its-et ... oy-coyote/
i
http://www.currahee.pl/produkt/apteczka-crh-02-32

Wskaż różnicę.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:43 
Site Admin
Site Admin

Obrazek

K.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 23:06 
st. kpr.
st. kpr.

Przeca nie ma czerwonej opaski na uchwycie ...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2