./index.php?sid=21bb0d79baf4f10a4296b1925c1ae6c7CSIPS

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 21:00 
szer.
szer.

Witam!
W tym roku zabieram się za pisanie pracy licencjackiej. Temat jaki sobie wybrałem to "Terroryzm powietrzny a bezpieczeństwo przewozów pasażerskich". W związku z tym mam do Was pytanie, prośbę. Czy moglibyście podać mi jakieś pozycje, które odnoszą się do terroryzmu powietrznego?
Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Paweł.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 21:20 
gen. broni
gen. broni

Najpierw wybrałeś sobie temat a potem pytasz o książki?

Wybacz, ale prawidłowa kolejność jest odwrotna.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 21:44 
szer.
szer.

Mam kilka książek od siebie z uczelni, ale myślałem, że może ktoś z forumowiczów poda ciekawy tytuł...

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:06 
gen. broni
gen. broni

Pokazuje i objaśniam :

1) Nie szukasz "ciekawych" książek. "Ciekawe" to mogą być filmy na redtube. Do napisania pracy potrzebne są źródła ważne merytorycznie (nie tylko książki)

2) Prawidłowy sposób pytania to nie "jakie są książki o tematyce X" - od tego są biblioteki i Google. Prawidłowy sposób jest np. taki "jakie z dostępnych pozycji warto wykorzystać w pracy - znalazłem A,B,C". Albo "w książce D jest wzmianka o X, przeszukałem google i nic", tudzież "nie rozumiem o czym pisze w książce E".

Po prostu nikt nie będzie za Ciebie wykonywał podstawowej pracy, jeśli włożysz minimum własnego wysiłku, może ktoś zechce Tobie pomóc.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:24 
plut.
plut.

Inaczej- napisz jaki kierunek studiujesz i na jakiej uczelni.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:33 
gen. broni
gen. broni

Plan pracy też by nie zaszkodził, o ile jest, bo nasz nowy kolega ma strasznie ogólny temat.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 22:38 
szer.
szer.

Widzę, że dla Szanownego Pana słowo "ciekawe" ma bardzo płytkie znaczenie. Ok, nie ma problemu. Wytłumaczę, co miałem na myśli pisząc to nieodpowiednie słowo.
Pozwolę sobie ponownie użyć słowa "ciekawe", a więc ciekawe mogą być również i książki, nie pod względem estetycznym, a treściowym i właśnie to miałem na myśli formułując swoją poprzednią wypowiedź. Jeżeli Szanowny Pan uraczył mnie swoją wypowiedzią tylko po to, aby wywyższać się tym, iż uzyskał Pan, jak przypuszczam minimum tytuł magistra, to dziękuję za takie rady. Na forum jest zapewne wiele osób, które nie obnoszą się swoim wykształceniem. Idąc dalej, nie proszę nikogo o wykonywanie "podstawowej pracy", proszę jedynie o podzielenie się opinią na temat, który został poruszony przez moją osobę. Jak wspomniałem we wcześniejszej wypowiedzi posiadam już kilka pozycji, które związane są z moim tematem. Tutaj proszę jedynie "życzliwych" ludzi o pomoc. Jeżeli dla Pana prośba do osób, które mają pewną widzę odnośnie armii, jak i spraw szeroko z nią związanych o podzielenie się swoimi doświadczeniami, zainteresowaniami jest wykonywaniem za kogoś pracy, to może się mylę, ale jest Pan w błędzie.
Nie potrzebuję opinii dotyczących formułowania zdań, ponieważ żyjemy w wolnym kraju, i to, że jedna osoba dopiero się uczy, a druga wywyższa się swoim wykształceniem jest po prostu nie na miejscu i nie przystoi tym bardziej osobie jak widzę z pewnym stażem na forum.
Mam nadzieję, że nie uraziłem Pana swoją wypowiedzią. Jeszcze na koniec jedna prośba. Proszę o więcej rozwagi i zrozumienia dla innych, ponieważ nie każdy "rodzi się geniuszem".
Dziękuję i pozdrawiam.

Karczycho napisał(a):
Inaczej- napisz jaki kierunek studiujesz i na jakiej uczelni.

Bezpieczeństwo Narodowe, WSOSP

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 23:00 
gen. broni
gen. broni

Nie idź ta drogą.

Przyszedłeś tu z zapytaniem - fajnie.
Masz dostęp do biblioteki i to jeszcze szkoły wojskowej - fajnie.
Tylko zamiast choćby podać z czym już się zapoznałeś (choćby po to aby uniknąć powtarzania przez innych Twoich dotychczasowych kroków), już w pierwszych postach idziesz na udry.

Problem ze słowem "ciekawe" polega na tym, że może być różnie rozumiane. A zwłaszcza w rozmowie na forum. Po prostu. Stąd też, dobrałeś je zwyczajnie nieszczęśliwie.

Cytuj:
Jeżeli dla Pana prośba do osób, które mają pewną widzę odnośnie armii, jak i spraw szeroko z nią związanych o podzielenie się swoimi doświadczeniami, zainteresowaniami jest wykonywaniem za kogoś pracy, to może się mylę, ale jest Pan w błędzie.

Mylisz się. Co innego jest pytanie o opinie czy doświadczenia, a co innego pytanie jakim zacząłeś wątek, czyli "mam temat, wskażcie mi literaturę", bo tak można je streścić. I uciekanie w slogany "nie każdy rodzi się geniuszem" niewiele Tobie da, bo nikt się z wiedzą nie rodzi, ale jeśli chce po prostu ciężko pracuje żeby ją zdobyć.

Więc ad rem , jeśli oczekujesz konkretnej pomocy , potrzebne są konkrety

1) Do jakich źródeł już dotarłeś (jak zapewne wiesz, to nie tylko książki zwłaszcza w tym temacie)

2) Czy zamierzasz skupić się na jakimś konkretnym elemencie zagadnienia, czy omawiasz wszystko ?

3) Czy masz już plan pracy?

4) Czy promotor nałożył na Ciebie jakieś ograniczenia merytoryczne?

5) Czy znasz języki obce (choćby angielski)

Bo między Bogiem a prawdą, do pracy licencjackiej z tych tematów, w pewnych sytuacjach nawet nie trzeba specjalnie sięgać do książek - jeśli na przykład zakładasz, że dużo miejsca poświęcisz tematom prawnym, same konwencje (plus prawo polskie) mogą załatwić temat.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 maja 2012, 23:25 
szer.
szer.

Robal2pl napisał(a):

1) Do jakich źródeł już dotarłeś (jak zapewne wiesz, to nie tylko książki zwłaszcza w tym temacie)

2) Czy zamierzasz skupić się na jakimś konkretnym elemencie zagadnienia, czy omawiasz wszystko ?

3) Czy masz już plan pracy?

4) Czy promotor nałożył na Ciebie jakieś ograniczenia merytoryczne?

5) Czy znasz języki obce (choćby angielski)

Bo między Bogiem a prawdą, do pracy licencjackiej z tych tematów, w pewnych sytuacjach nawet nie trzeba specjalnie sięgać do książek - jeśli na przykład zakładasz, że dużo miejsca poświęcisz tematom prawnym, same konwencje (plus prawo polskie) mogą załatwić temat.

Mój główny problem badawczy brzmi: Jaki wpływ mają ataki terrorystyczne na bezpieczeństwo przewozów pasażerskich. Dotyczy to zarówno ataków na pokładzie statku powietrznego jak i na ziemi.
Plan pracy jest następujący:
1. W rozdziale pierwszym przedstawię zasadnicze pojęcie i istotę dotyczące terminu terroryzm oraz początki jak również pochodzenie terminu terroryzm powietrzny.
2. Drugi rozdział to przedstawienie największych ataków terrorystycznych.
3.Trzeci to regulacje prawne dotyczące terroryzmu powietrznego (konwencje haska, tokijska, montrealska)
4. Przedsięwzięcia zapobiegania terroryzmowi powietrznemu. Tutaj chodzi mi przede wszystkim o kontrole bagażu pasażerów w porcie lotniczym jak i kontrola na pokładzie statku powietrznego.

Chciałem skupić się na powyższych zagadnieniach. Jednak nie jestem do końca przekonany, czy będzie to odpowiednie do mojego problemu badawczego, który przypomnę brzmi: Jaki wpływ mają ataki terrorystyczne na bezpieczeństwo przewozów pasażerskich.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 maja 2012, 08:18 
gen. broni
gen. broni

http://aviation-safety.net/database/

I lecisz. Jest cała kategoria dotycząca zamachów i innych aktów przemocy. Podejrzewam że na licencjat wystarczy porównać ilość zamachów z rozwojem lotnictwa cywilnego.

Choć temat masz dość ogólny, typowo ilościowy, a na poziomie licencjatu lepiej jest zawęzić (choć do jakiegoś okresu) albo zrobić studium przypadku (ot, 11 września - raport komisji w dłoń i nic tylko pisać). Ale zrobisz jak uważasz.

PostNapisane: piątek, 2 marca 2018, 10:08 
szer.
szer.

W razie potrzeb można również skorzystać z pomocy ze strony http://www.pisanieprac.org/. Pomogą oni w doborze książek oraz we wstępnym zarysie tego, jak ma dana praca wyglądać.