./index.php?sid=6cabc547954d2f744ba65b109c0978e3CSIPS

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 11 maja 2006, 09:04 
Witam
Szukam rzetelnych (nie fikcje literackie) publikacji na temat historii i techniki snajperskich. Mam tu na myśli książki, artykuły (w tym wypadku bardzo bym prosił o podani numeru i daty wydania). Byłbym tez bardzo wdzięczny gdyby któryś z zawodowych strzelców wyborowych mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami, uwagami których nie mam w książkach a są istotne.
Z góry dziękuję za pomoc
PS
Pisze tu trochę z lenistwa ze nie chce mi się po bibliotekach i księgarniach włóczyć a także dlatego ze jako laikowi ciężko mi ocenić co jest prawda a co mitem ( dlatego prośba do doświadczonych o nie opowiadanie bajek :) )
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 maja 2006, 11:59 
por.
por.

Peter Brookesmith "Strzelec Wyborowy" (Bellona, 2001).

Autor nie wdaje się w książce w szczegóły, ale podał w przystępny sposób ogólne informacje dot. Historii strzelectwa wyborowego, działania snajpera wojskowego i policyjnego, psychologii itp.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 maja 2006, 17:31 
Andy Dougan "Polowanie na człowieka", Amber 2004

Ciekawie opisana historia snajperów

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 maja 2006, 18:13 
ppor.
ppor.

''Cien nad Babilonem'' Davida Masona to fikcja, ale jest tam rozdzial dotyczacy warunkow jakie wplywaja na celnosc strzalu.
''93 confirmed kills'' - niestety publikacja nie ukazala sie w Polsce
''Out from nowhere'' Martin Pegler - tlum. ''Z nikad'' ekstra pozycja, rowniez nie ukazala sie w Polsce.
''Sniping in France 1914-18'' Maj. H.Hesketh-Prichard - poczatki snajperstwa w Wielkiej Brytanii - takze niedostepna w Polsce.
Z pozycji wymienionych wczesniej warta uwagi jest ksiazka ''Strzelec wyborowy'' Brokeshmita, choc ma duzo niescislosci i bledow merytorycznych, druga ksiazke- odpusc sobie.
Dobra publikacja:
http://www.snipersparadise.com/fm2310/fm2310.htm
Masz tam wszystko - technika, wyposazenie, taktyka.

Ostatnio edytowano czwartek, 11 maja 2006, 23:03 przez siwy, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 maja 2006, 21:50 
ppor.
ppor.

Można jeszcze polecić "The ultimate sniper" Johna Plastera. Miałem przyjemność przeczytać tą książkę, napisana bardzo rzetelnie, z podaniem doświadczeń autora. Może ją kiedyś ściągnę z CONUSa...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 maja 2006, 08:22 
sierż.
sierż.

Taaaa.....W sieci dostepny jest material filmowy pod tym samym tytulem i chyba sprzedawany razem z ksiazka. O ile owej nie czytalem, to poziom merytoryczny w filmie jest zenujacy.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 14 maja 2006, 17:30 
Dziękuje wszystkim na pomoc !! :spoko:
Jeżeli ktoś jeszcze ma coś do powiedzenie w tej tematyce to zapraszam do pisania
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Tytuł: Witam
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2006, 18:06 
Ja co do technik snajperskich to proponowal bym FM nie pamietam numerow ale mam go w domu wiec w razie czego sie dogadamy :)
a co do histori ja ostatnio kupilem w TESCO tylko mi sie nie smiac :P ksiazke pt. Polowanie na czlowieka. Ksiazka opisuje dzieje snajperow i ich taktyki sa kawalki ich wspomnien ale mozliwe jest troche zbytine pod ekscytowanie sie tematem.
W razie czego pisz a ja moze cos znajde

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 listopada 2006, 10:02 
Dziękuje FM już mam :)
Co do książki to się przejdę do Tesco :)
Dziękuję

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2006, 12:36 
sierż.
sierż.

Hej!
A ja bym Ci jednak radził nieco pobłądzić po blibliotekach i księgarniach i to tych internetowych...wiele zachodu nie trzeba a mozna trafić na ciekawe Białe Kruki...

Czytał ktoś "BROŃ PRECYZYJNA. Taktyka działania strzelców wyborowych. Techniki strzelań"??
Warto zakupić czy tylko kupa obrazków?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2006, 12:39 
Znam tą książkę. Narazie poczytywałem ją w empiku, może na święta sobie zarzycze :cygareta:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2006, 22:54 
ppor.
ppor.

Kupilem to dzielo - niezbyt ciekawe i nie wnosi nic nowego do zasobu wiedzy. Zdecydowanie odnosi sie do broni bardziej mysliwskiej, a nie snajperskiej. W calej ksiazce jest tylko jeden dobry fragment.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 grudnia 2006, 12:09 
gen. broni
gen. broni

Poza tym to chyba kompilacja materialow z "Komandosa", tak wiec ktos moze za te same dane zaplacic podwojnie :-)

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 grudnia 2006, 01:45 
ppor.
ppor.

nowość
Whitcomb Christopher
"zimny strzał"

Autor pamiętnika o piętnastu latach pracy w FBI, był snajperem w HRT - jednostce antyterrorystycznej, następnie instruktorem do spraw przeprowadzania przesłuchań w Akademii FBI, a ostatnio dyrektorem do spraw wywiadu w Grupie Reagowania Kryzysowego (Critical Incident Response Group). Występował w dziesiątkach programów radiowych i telewizyjnych, pisał dla 'GQ' i 'New York Times Magazine', a jako analityk do spraw terroryzmu stacji NBC wypowiadał się na najróżniejsze tematy związane z wywiadem. Whitcomb za wykazanie się niezwykłą dzielnością w czasie pełnienia obowiązków służbowych otrzymał przyznawany przez FBI medal 'Za Odwagę'. W ostatnich latach brał udział w każdym śledztwie o zasięgu ogólnokrajowym

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 grudnia 2006, 11:34 
gen. broni
gen. broni

A mial to ktos w reku tudziez moze juz czytal?

http://www.christopherwhitcomb.com/author/index.htm

Nota bene ten sam koles doradzal autorowi sensacyjnej ksiazki "Ten ktory przeżył" [D. Baldacci] - ktora to jest wiarygodna w warstwie szczegolowo - taktycznej,. ale intryge ma ksiezycowa :-)

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 grudnia 2006, 11:44 
sierż.
sierż.

"Zimnego Strzalu" nie polecam. Jesli idzie o merytoryczna strone ksiazki, to daleko jej chocby do Clancego.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:58 
gen.
gen.

Książka jest pamiętnikiem a nie podręcznikiem czyta się szybko, łatwo i przyjemnie ale bez żadnej treści edukcyjnej. Tłumaczenie poniżej krytyki,

Guns kill people... Spoons make them fat...

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 20 stycznia 2007, 14:44 
skad moge dorwac The Ultimate Sniper--New Edition??????

[ Dodano: 20-01-2007, 14:49 ]
The Ultimate Sniper--New Edition gdzie moge dorwac to?????????? tank front

Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 grudnia 2008, 23:00 
st. szer.
st. szer.

:cygareta: hmmm z tego co wiem to Marek Czerwiński "Snajperzy wczoraj i dziś" są nawet ciekawi jest tam 18 opowiadań snajperów w swoim żywiole wiele wskazówek jak dla mnie bomba... nie wiem jak dla was, co do "Broni precyzyjnej" to owszem dużo jest o mysliwstwie ale to dośc powiązane ze snajperstwem tak mi sie wydaję ja zakupiłam i jestem zadowolona hmmm jakąś ksiązke znajde to dm znać a tej poniżej też szukam jak ktoś znajdzie to pisać!!

Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 grudnia 2008, 23:37 
płk.
płk.

Do publikacji Marka podchodziłbym z ogromnym dystansem, zwłaszcza do grafomanii jaką reprezentują jego bajędy snajperskie (szycie ziemi ognistym ściegiem, skłanianie głowy w ostatnim salucie) . Poprzestanę na pytaniu o bojowe doświadczenie autora ;-)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 grudnia 2008, 10:24 
ppłk.
ppłk.

Dear Mom: a Sniper's Vietnam, autor Joseph T. Ward.
Świetna pozycja.

ogorek napisał(a):
dużo jest o mysliwstwie ale to dośc powiązane ze snajperstwem

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 00:29 
st. szer.
st. szer.

mnie to tam nie obchodzi czy był czy nie był żołnierzem książka mi się podobała i moim zdaniem warto ją przeczytać, hmm a wy chyba nie byliście n polowaniu uwierzcie zwierzęta są bardziej czujne niż ludzie i nie nabierają sie na człowieka ubranego w ghilie.. a szkoda...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 11:16 
płk.
płk.

A kiedy taki dzik cię odkryje natychmiast odpowiada ogniem w kierunku ambony i zrywa kontakt...

Daj spokój Stefan.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 22:38 
st. szer.
st. szer.

taa śmiejcie się ..
dzik jak dzik ale sarny są bardziej płochliwe i trudne do ustrzelenia tak jak lecący bażant ....
zresztą uważajcie jak chcecie :-P :zly: :zly2:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 22:47 
ppor.
ppor.

Panowie, wkurzyliście niewiastę... ;)

Książki p. Czerwińskiego czytałem i bardzo mi się podobały. Nie traktuję ich jako podręcznika strzelca wyborowego czy snajpera, gdyż:
- nie można tego nauczyć się w domu z książki;
- nie mają one aspiracji, by podręcznikami być - podręcznikiem jest wspomniany "The Ultimate Sniper" Johna Plastera.

Przecież "Dywizjon 303" nie jest instrukcją pilotażu Hurricane`a, nie jest podręcznikiem walki powietrznej, Arkady Fiedler nie był pilotem, a czytało się to z wypiekami na twarzy... wrzućcie sobie na luz, koledzy, to jest beletrystyka militarna :)

GI Jane przechodzi "Hell Week" raz w miesiącu mój brat
Ciało zanurzane w wodzie po paru minutach wyśpiewa całą prawdę.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:06 
gen. broni
gen. broni

Nie, no bażanty wykonują jednak swoisty odskok. Przynajmniej na mój widok.
A poza tym rozzłoszczone kobiety są najfajniejsze ;-)

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:08 
st. szer.
st. szer.

może i wkurzyli może nie... ale moim zdaniem mówić o czymś o czym się nie ma pojęcia i śmiania się jest dla mnie dość żenujące hmm jakby zainteresowali się i poszli na parę polowań zobaczyli by ile jest podobieństw ale oczywiście lepiej z góry powiedzieć że to są 2 odrębne światy... ble ble ble
wymiękli by... bo w teorii każdy mocny... lecz w praktyce się to nie sprawdza

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:25 
gen. broni
gen. broni

A skąd wiesz kto na tym forum poluje a kto nie?
Ja nie wiem czy Catch22 poluje, czy bywa na polowaniach, ale wiem że jak coś pisze to ma coś do powiedzenia w temacie, a to co napisał w ironicznej formie ma sens, przynajmniej dla mnie Po prostu fundamentalną różnicą między walką a polowaniem jest dwustronność tej pierwszej. I nie zmieni tego żadna róznica w zachowaniu czy zmysłach zwierząt. Inne są cele obydwu stron.

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:33 
st. szer.
st. szer.

dla mnie ofiara będzie zawsze ofiarą bez względu na to czy to człowiek czy zwierz. Obydwoje się poruszają i obydwoje mogą mnie zauważyć tyle że zwierz może mnie wyczuć człowiek nie i tu jest minus owej rasy, przed człowiekiem wystarczy się ukryję przed zwierzętami nie tylko, usłyszą najmniejszy szmer szelest a nawet zapach.. niestety u ludzi jest to niewykonalne.....

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:35 
gen. broni
gen. broni

A człowiek ma broń technikę do dyspozycji. Czujesz różnicę?
I zwierzęta raczej celowo, z premedytacją ludzi nie atakują. A ludzie siebie nawzajem tak.

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:41 
st. szer.
st. szer.

tak tylko jak się jest snajperem z prawdziwego zdarzenia to sie ma niemalże perfekcyjne maskowanie snajper nie leży sobie od tak na łące w samym mundurze z bronia optyką ma maskowanie dlatego przeciwnik nie może go dostrzec nie zapominaj o tym...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:49 
gen. broni
gen. broni

Czyżbyś wierzyła że snajperzy są niewykrywalni? :zdziwko:
Czy snajper tylko leży na łące w krzakach? :zdziwko:
Zdajesz sobie sprawę że prowadzi się coś takiego jak działania przeciw snajperskie właśnie?
Że w tym celu stosuje się odpowiednią taktykę i technikę?

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 12 grudnia 2008, 23:57 
st. szer.
st. szer.

jakbym mogła o tym zapomnieć wiem że snajper nie może leżeć ciągle w jednym miejscu i zostawiać za sobą śladów wiem ale od czegoś jest to maskowanie nie od picu tylko ma służyć... jeśli jest się dobrym snajperem to da się wszystko obejść snajper ma być przewidywalny niezauważalny i skuteczny.... czyż nie?? a teraz popatrz potraktuj zmysły zwierząt jako działania owszem oni nie nie strzelają tylko uciekają co znaczy że zostałeś wykryty... w wojsku było by po tobie....

[ Dodano: 13-12-2008, 00:02 ]
a poza tym nie powiedziałam że snajperstwo czy strzelectwo wyborowe jest takie samo jak myślistwo powiedziałam że jest podobne i przedstawiam fakty które wyczytałam i sama zaobserwowałam wiem że jest szereg różnych rzeczy którymi się różnią i szukam książek które mi pomogą zdobyć to oświadczenie i wyjaśnić dokładnie na czym rzecz polega ale oczywiście lepiej człowieka wyśmiać zanim coś powie....

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 09:51 
st. chor.
st. chor.

Jest podobne bo mozna lazic po lace w jednym i drugim przypadku oraz w jednym i drugim przypadku uzywa sie broni palnej o dlugiej lufie - to tak na oko, koniec podobienstw.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 10:14 
ppłk.
ppłk.

ogorek napisał(a):
hmm jakby zainteresowali się i poszli na parę polowań zobaczyli by ile jest podobieństw

Do działań snajpera ?
Jesteś chyba pierwszą kobietą-snajper jaka tuti się pojawiła - respect :cygareta:

EDIT: pare książek mógłbym przynieść Tobie ale tylko gdy pierwej spotkamy się na herbatę...czy coś... mam szansę ?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 12:22 
płk.
płk.

Oj Roberto, jak rany - internetowy podryw na snajpera i herbatę... Może jeszcze: chodź, chodź pokażę ci moją kolekcję zdjęć MH-6 i Uszczelków.

Koleżanko. Myśliwstwo nie ma wiele wspólnego ze snajperstwem poza tym że polega na strzelaniu do żywego celu z broni palnej, zwykle również z użyciem celownika optycznego. Myśliwstwo nie musi uwzględniać strony taktycznej, maskowania, manewru, komunikacji i współdziałania, strzelamy teoretycznie w granicach określonej przepisami odległości etc. Utożsamianie myslistwa ze snajperstwem to jak mylenie seksu z zoofilią. Czytanie historyjek wypisywanych przez MCZ niewiele nam powie o snajperstwie, bo składa się z opinii zasłyszanych, lub gdzieś tam przeczytanych (zwłaszcza źródła rosyjskie)- MCZ może sobie być myśliwym, ale nigdy nie był strzelcem wyborowym ani snajperem.

Powiedzmy że znam szanowanego polskiego snajpera który jest też aktywnym myśliwym - ale rozmawiając z nim o tym bynajmniej nie przeniosił on porównania z jednego na drugie. A żeby było jasne : nie jestem mysliwym, byłem na polowaniu, mam kolegów myśliwych, jadam dziczyznę, strzelałem z broni precyzyjnej na dystansach rzędu 300 metrów - z karabinów powtarzalnych i samopowtarzalnych o kalibrach .308, .30-06, .50, 7,62X54R

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 13:31 
gen. broni
gen. broni

A co do publikacji, może się komuś przyda - Użycie snajperów na szczeblu batalionu - załącznik do FM US Army

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 15:07 
ppłk.
ppłk.

Catch22 napisał(a):
Oj Roberto, jak rany - internetowy podryw na snajpera i herbatę... Może jeszcze: chodź, chodź pokażę ci moją kolekcję zdjęć MH-6 i Uszczelków.

Jaki podryw, zaprzyjaźnianie się - a kolekcji MH-6 nie pokazuję byle komu.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 16:42 
ppor.
ppor.

Ravage napisał(a):
Catch22 napisał(a):

Jaki podryw, zaprzyjaźnianie się - a kolekcji MH-6 nie pokazuję byle komu.

...ale za to termin "fast rope" może nabrać nowego znaczenia ;)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 16:53 
gen. broni
gen. broni

Nie wiem czy jakieś kobiecie owa kolekcja zdjęć zaimponuje.
W końcu to Little Bird ;-)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 17:25 
ppłk.
ppłk.

Nie rozmiar się liczy :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 18:52 
płk.
płk.

Znaczy się - jak to mówią: mały ale wariat

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 19:06 
ppłk.
ppłk.

Catch22 napisał(a):
Znaczy się - jak to mówią: mały ale wariat

Dla mnie nowość - czas sięgnąć do słownika.

Ale cicho ludzie bo czekam na odpowiedź ogorka czy szanse mam....

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 22:14 
st. szer.
st. szer.

1. nie utożsamiam snajperstwa z myślistwem
2. Mówię o własnym doświadczeniu i porównaniach( nawet chodziłam w ghillie na polowanie) is stwierdziłam fakty opisujące w książce z faktami których naumiałam się od dziadka na myślistwie
3. I CO Z TEGO ŻE MARZY MI SIĘ ZOSTAĆ SNAJPEREM JESTEŚCIE SZOWNISTAMI CZY CO??
4. NIE UMAWIAM SIĘ NA RANDKI Z BYLE KIM....
pzd...

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 23:02 
płk.
płk.

ad.1) Bardzo dobrze że nie utożsamiasz bo to są różne rzeczy.
ad.2) Myślę że chodzenie w ghillie na polowanie jest dosyć nierozsądne, ba - ryzykowne w przypadku polowań zbiorowych. Które obserwacje twego szanownego dziadka pokrywały się z opisami MCZ?
ad.3)Z szowinizmem moja droga to musisz się liczyć na każdym kroku w tej branży. Czy będziesz sobie z tym umiała radzić to już zupełnie inna historia. Myślę że jedyna sensowna droga to po prostu być lepszym w tym co się robi od facetów, a resztę brać na miękko ;-)
ad.4) Bardzo słusznie, szanuj mufkę jak śpiewał poeta Kaczmarski.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 23:18 
st. szer.
st. szer.

tak bo wy faceci to myślicie że jak kobieta to tylko do garów.... eh to przykre wiele kobiet jest o wiele zdolniejszych od niektórych mężczyzn to nie fair że tak sądzicie.... nigdy nie utożsamiałam.... na polowanie zbiorowe nie chodzę w ghillie!!! to samobójstwo!!
podobieństwa... hmmm np tam było o odmierzeniu poprawek celowaniu w ofiarę...hmm tam o maskowaniu coś było ale to się nie nadaje bo zwierzęta tak jak wcześniej powiedziałam maja instynkt i wyostrzone zmysły(sama sprawdzałam)... dużo taki pierdół... myślę że nawet ważnych i w snajperstwie i w myślistwie...
a w "Snajperzy wczoraj i dziś" niektóre sytuacje opisane jak na polowaniu tylko że tam na człowieka tu na zwierza... i to samemu... cisza spokój, cel namierzony, poprawka odmierzona.. wstrzymanie oddechu i strzał.... prawie jak na polowaniu...

[ Dodano: 13-12-2008, 23:20 ]
ehh a gdzie dostane tą ksiązkę "ultmate sniper" czy jak to tam leciało?? szukam po księgarniach ale są tylko angielsko języczne nie ma po polsku... nie chce mi sie siedziec i tłumaczyć..... mimo iz mature zdałam na 67% rozszeżoną to mój angielski nie jest bardzo dobry...

[ Dodano: 13-12-2008, 23:22 ]
a ostanio słyszałam o jakiejs szkole w Wędrzynie czy gdzieś dla snajperów czy strzelców wyborowych???? prawda to bo mi sie tylko o uszy obiło a nikt nic nie wie....

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 23:25 
ppłk.
ppłk.

ogorek napisał(a):
mnie to tam nie obchodzi czy był czy nie był żołnierzem
Hmm... formalnie, gdyby chciał, mógłby podpisywać ksiązki ppłk dr Marek Czerwiński.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 23:28 
gen. broni
gen. broni

Heh, poczytaj trochę to forum , użyj google, coś o tej szkole w Wędrzynie jest już napisane.
Dowiesz się może przy okazji czemu kobiety nie mogą być w linii ;-)

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 23:29 
st. szer.
st. szer.

szczerze to mam na ksiązce info o nim i pisze "podpułkownik Wojska Polskiego..." a to nie wiem ja wiem tyle o nim co z biografii....

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 grudnia 2008, 23:48 
ppor.
ppor.

ogorek napisał(a):
tak bo wy faceci to myślicie że jak kobieta to tylko do garów....

Nieeee, absolutnie... Pamiętaj jedno, co już Catch22 napisał, a ja powtórzę w innej formie - uznanie i szacunek dziadków zdobędziesz poczuciem humoru i własnymi umiejętnościami. Tupanie nóżką i stawianie buzi w ciup nie pomoże, sorry Pocahontas ;-)
Cytuj:
ehh a gdzie dostane tą ksiązkę "ultmate sniper" czy jak to tam leciało?? szukam po księgarniach ale są tylko angielsko języczne nie ma po polsku... nie chce mi sie siedziec i tłumaczyć..... mimo iz mature zdałam na 67% rozszeżoną to mój angielski nie jest bardzo dobry...

Jakieś 99,8% literatury drukowanej i internetowej jest w lengłidżu, więc nie ma bata - słownik, prośba na priv do forumowiczów o wytłumaczenie niektórych sformułowań, alleluja i do przodu. Znajomość "wspólnego" rozszeRZysz sobie do 80%... ;)
"The Ultimate Sniper" kiedyś sobie ściągnę, bo to naprawdę świetna książka... A że nie ma po polsku? Ot, wyzwanie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona