./index.php?sid=e21f95146b77bb576302e62374a92288CSIPS

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 19:48 
szer.
szer.

INTEREUJE MNIE TEN TEMAT:
Zasady zachowania się Żołnierzy na sygnał alarmu lotniczego w MSD i działaniach taktycznych.
Chciałbym wiedzieć o tym jak najwięcej gdyż uczęszczam do liceum wojskowego i muszę zrobić na ten temat referat a w necie szukałem już kilka godzin i wszędzie pisze tylko o cywilach.
Z góry dzięki za pomoc ;)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 12:44 
st. sierż
st. sierż

Nie rozumiem,co masz na myśli: w działaniach taktycznych,ale w MSD z grubsza wygląda to tak(na podstawie kompanii zmechanizowanej):
Ogłaszany jest alarm powietrzny,za pomocą syreny jest to dzwięk modulowany trwający 3 minuty.
Podoficer dyżurny kompanii,najczęściej przez telefon,odbiera powiadomienie o alarmie od oficera dyżurnego JW.Oddzwania do niego i potwierdza ten alarm.
Ogłasza alarm powietrzny na kompanii powtarzając trzykrotnie:Uwaga!Uwaga! Ogłaszam alarm powietrzny dla...
Melduje d-cy o sygnale i powiadamia za pomocą technicznych środków łączności lub łącznikiem żołnierzy przebywających poza rejonem jednostki(pododdziału).
Wg listy alarmowej wydaje z magazynu broni broń i amunicję.
Podoficer dyżurny kieruje przebiegiem ewakuacji stanów osobowych pododdziału do szczelin OPL(1/3 sił czyli 1 pluton) i schronów OPL.
Melduje przełożonemu o wykonaniu czynności na otrzymany sygnał.
Dopóki nie zostanie ogłoszone,że nie ma zagrożenia skażeniami wszyscy poruszają się w maskach pgaz.
Czy o to Ci chodziło?

PS.Jeśli o czymś zapomniałem,proszę użytkowników o reakcję i ewentualne sprostowanie.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 16:59 
szer.
szer.

tak o takie właśnie coś mi chodziło. dzięki wielkie za pomoc.
a co do tego w działaniach taktycznych to np.
idziemy sobie przez lasy łąki etc. marszem ubezpieczonym bądź w jakiejś innej formacji i nagle ktoś ujrzał nieprzyjacielskie samoloty etc. (Jak się zachować, poruszać, szukać wgłębień w ziemi etc.)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 19:38 
chor.
chor.

Witam.
Nic nie rób, co najwyżej się schowaj (np. pod drzewami). Samolot nie będzie strzelał do kilku pieszych. Nie jesteś dla niego celem. Co innego np. kolumna marszowa pojazdów.

Pozdrawiam V.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 19:57 
szer.
szer.

nom ale mi chodzi o coś dokładnego bo słyszałem kiedyś od kumpla który nawet na zetce uczył się tego bo był gdzieś na poligonie i tam mieli trochę z OPL. mieli tam jakieś sposoby przemieszczania się etc. ja nie mam już z nim żadnego kontaktu więc pisze do was. aha i zaznaczam że wiadomości od was muszę zgrabnie przekształcić w referat więc prosiłbym o dokładne opisywanie jak w pierwszej odpowiedzi Gurdipa.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 20:03 
gen.
gen.

Jak myślisz ile zobaczy pilot samolotu lecącego 600-900 km/h kilkadziesiąt-kilkaset metrów nad ziemia? I jak myślisz, z jakim wyprzedzeniem gołym okiem spostrzeżesz zagrożenie ze strony samolotu na pułapie 7000 m i jego naprowadzanych laserowo bomb?

Na współczesnym polu walki pojedynczy żołnierz niewiele zrobi z samolotem. Śmigłowce to inna bajka, ale znowu wszystko zależy od tego jaki teren i jak śmigłowiec w nim działa.

Guns kill people... Spoons make them fat...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 20:35 
chor.
chor.

Odnośnie śmigłowców to jakbym ja działał pieszo w otwartym terenie i w pobliżu pojawiłby się śmigłowiec szturmowy zidentyfikowany jako nieprzyjaciel to starałbym się po prostu rozproszyć/ukryć.
POPL oczywiście mówi o zorganizowanym ogniu do celów powietrznych z broni etatowej, ale jeśli zwrócisz na siebie uwagę poprzez strzelanie do śmigłowca to musisz się liczyć z tym, że jeśli pilot jeśli będzie nerwowy to odpowie ogniem.

V.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 20:38 
gen.
gen.

Victor napisał(a):
starałbym się po prostu rozproszyć/ukryć.
Sam? To chyba granatem ;-)

Victor napisał(a):
POPL oczywiście mówi o zorganizowanym ogniu do celów powietrznych z broni etatowej
"Oczywiście"? Ja tego w pytaniu nie widzę.

Guns kill people... Spoons make them fat...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 21:22 
st. sierż
st. sierż

xtriplex podaj na PW swój adres e-mail to Ci wyślę cały rozdział na temat POPL z Biblii Zmechola :sierzant:
Zgodzicie się Panowie,że materiał z Biblii wystarczy chłopaczynie z liceum na bardzo tłusty referat?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 22:01 
gen. bryg.
gen. bryg.

Zgodzimy się i jest to wystarczający powód żeby zamknąć temat. Plik można pobrać również z Vortalu SO
A odnośnie sensu strzelania do samolotów był już temat na forum
O tu

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ]