./index.php?sid=9388d6b25c274cb9b61ae945139475e7CSIPS

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2006, 18:47 
Na początek zaznaczę, że w wojsku nie byłem, a prawie wszystko co potrafię nauczyłem sie w harcerstwie. A teraz przejdźmy do meritum. Ogladam po raz kolejny "Kompanię braci" i uważam, że jest to film z którego można się kilka rzeczy nauczyć. Prosze o sprostowanie jeżeli się mylę. Wiem, że wiele osób uczyło się/wzorowało na "Snajperze". Czytałem też, że komandosi brytyjscy wzorowali się na amerykańskim filmie o rangersach (takich z XIXw, oni chodzili w myśliwskich strojach, kiedy cała reszta wojsko wygladała w polu jak by szli na paradę) którzy to pokonali dość spory kawałek ameryki w poprzek poprzez lasy i rzeki, kiedy reszta armi posuwała się szlakami wodnymi na łodziach i drogami (jak namierze tytuł filmu to go podam).
Jakie dobre filmy fabularno?

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 kwietnia 2006, 19:04 
ppor.
ppor.

Jezeli mowimy o Snajperze - czesci pierwszej. Tam nie mozna sie niczego nauczyc. Mozna podpatrzyc tylko rozwiazania. To tylko film, fajny, ale tylko film. Realna sytacja w polu wymaga czegos wiecej: wiedzy, inteligencji, elastycznosci i duzej ilosci kombinowania! A filmy potraktuj jedynie jako rozrywke - do tego sa robione.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 14:42 
No Siwy, znow musze sie z Toba nie zgodzic...
Jak dla mnie jest kilka filmow na ktorych mozna sie uczyc, ale mozna tez je podac jako przyklad dla potomnych... ja zawsze podaje jako przyklad wzorowego uzycia sygnalow dowodzenia, filmy "Szeregowiec Ryan" i snajpera komunikujacego sie z dowodca za pomoca sygnalow dowodzenia a takze serial "Kompania Braci" i tez przyklad dowodzenia bez glosu... jest dosc duzo filmow w ktorych sa pokazane rzeczy w takiej postaci w jakiej powinny istniec w zyciu zolnierza... Wiadomo ze nie mowimy o filmach jako o calosci, ale o ich urywkach... jak ktos bedzie chcial wymyslic swoje sygnaly dowodzenia, to moze ich szukac nawet w predatorze z arnoldem i snajprzerze z berengerem... ale to dalej tylko filmy.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ]