./index.php?sid=a82d5267bdb888acccccc4dfafd4db8bCSIPS

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 19 sierpnia 2005, 09:46 
jak sie powinien zachować profesjonalny Oficer CPP, podczas próby ataku, jeśli pracuje w Singlu (jest sam). Czy po ewentualnym uzyciu broni, powinien ewakuować osobę ochranianą, czy zostać i czekac do przyjazdu policji bo tak nakazuja przepisy użycia broni? jak wiecie, bardzo wielu polityków ma ochronę złożona z jednego CPP, jak się więc wówczas zachować? Złamać przepisy i ewakuować zgodnie ze sztuką działania, czy zostać i złamać zasady działania CPP ?

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 sierpnia 2005, 13:34 
Witam na forum :D

Pojęcie o CPP mam naprawde niewielkie. Ale myśle ze powinien ewakuować osobę zagrożoną ponieweasz np: 1 oficer CPP kontra 1element zagrozenia. CPP moze i wygra ale potym i tak bym potym zdazeniu raczej probowal zniknac z miejsca bo elementow zagrozenia moze pojawic sie wiecej to ze rozwalimy jednego przeciwnika nieznaczy ze to koniec.

Takie jest moje zdanie w razie czego prośba o sprostowanie.

pozdro.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 sierpnia 2005, 20:20 
sierż.
sierż.

witam!
szczeze mowiac to spotkalem sie z wieloma podobnymi problemami jezeli chodzi o tego typu charakter pracy.niestety takowy nazwijmy go umownie"pracownik ochrony" bardzo czesto staje miedzy przyslowiowym mlotem a kowadlem a co gorsza ma tylko sekunde na podjecie decyzji ktora moze wazyc o zyciu VIPa.biorac pod uwage charakter pracy to musze stwierdzic iz w 100% najwazniejsza jest ochrona zycia i zdrowia chronionej osoby wiec bez wachania powiem ze trzeba ewakuowac!tlumaczyc sie bedziemy puzniej.jest taka stara zasada ktora czasem warto przypomniec MARTWY VIP NIE PLACI!!
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 sierpnia 2005, 07:38 
Jeżeli to oficer, czyli jest w służbie państwowej, to może się policją nie przejmować tylko ewakuować. Myślę, że najważniejsze jest chronienie VIP, więc mogę zalożyc, że każdy będzie ewakuował.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 sierpnia 2005, 07:48 
st. kpr.
st. kpr.

Witam.
Nie jestem specjalista od CPP ale jest takie powiedzonko w US NAVY SEAL's : "Two is One,One is Non" I mysle ze w ogole sytuacja jeden bodyguard-jeden VIP sprowadza sie do tego ze ten pierwszy zajmuje sie tak naprawde otwieraniem drzwi,noszeniem teczki i roieniem dobrej miny do zlej gry.Zgodnie z tym co pisaliscie w innych postach:"Jak ma sie cos spier.... to napewno sie spier...oli."Moze to zbyt mocne slowa ale sami dobrze wiecie ze tak jest.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 września 2005, 18:19 
Pisałem to juz gdzies wczesniej ale sie powtórze.Jeden BodyGuard to popisówka a nie ochrona.Własnie od robienia kawy czy noszenia teczki.Inna sprawa ze moze byc jeden przy Vipie a pozostali w obwodzie jako np. grupa osób nie wyróżniajaca sie z tłumu.W przypadku ataku to nie I'm Cowboy i ja wam jeszcze pokazę...tylko za bety Vipa i za jakąś osłone ew. do samochodu.Ochrona to ochrona a nie oddział szturmanów.Znam przypadki gdzie ochranianemu facetowi złamano ręke(przypadkiem oczywiscie)przy dosł.wrzucaniu do auta ale sytuacja była faktycznie kryzysowa potemi gaz do dechy.(Przeważnie jak kogos stac na Ochrone Fizyczną to stać też na auto które ma czekać w obwodzie w razie czego).Zasady uzycia broni zależą od prawa obowiązującego na terytorium danego kraju.W sytuacji zagrożenia strzelaniną nikt Cie nie posadzi za to że uciekłes kiedy do Ciebie strzelano.Potem oczywiscie trzeba sie zgłosic do odpowiednich organów.Ale to logiczne chyba nie?
Pozdrówka...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 4 sierpnia 2006, 21:58 
Witam
Osobiście uważam,że osoba chroniona czyli nasz VIP powinna sobie zdawac sprawę,że agent CCP to nie tragaż i lokaj,a człowiek który dba o jego tyłek i ma ważniejsze rzeczy na głowie niż "noszenie siatek"np.takie jak wnikliwa obserwacja otoczenia ,oraz jeżeli może wystąpic jakiekolwiek zagrożenie to powinien bezwarunkowo słuchac tego co mówi agent CCP,a nie krecic noskiem i utrudniac-chodzi mi np. o zmianę trasy przemarszu czy przejazdu.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 lutego 2009, 05:41 
ppłk.
ppłk.

braks30 napisał(a):
Witam
Osobiście uważam,że osoba chroniona czyli nasz VIP powinna sobie zdawac sprawę,że agent CCP to nie tragaż i lokaj,a człowiek który dba o jego tyłek i ma ważniejsze rzeczy na głowie niż "noszenie siatek"np.takie jak wnikliwa obserwacja otoczenia ,oraz jeżeli może wystąpic jakiekolwiek zagrożenie to powinien bezwarunkowo słuchac tego co mówi agent CCP,a nie krecic noskiem i utrudniac-chodzi mi np. o zmianę trasy przemarszu czy przejazdu.

to taki agent ochrony w dzisiejszych realiach traci całkiem nieźle płatną robotę.

PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 19:35 
st. szer.
st. szer.

mały napisał(a):
jak sie powinien zachować profesjonalny Oficer CPP, podczas próby ataku, jeśli pracuje w Singlu (jest sam). Czy po ewentualnym uzyciu broni, powinien ewakuować osobę ochranianą, czy zostać i czekac do przyjazdu policji bo tak nakazuja przepisy użycia broni? jak wiecie, bardzo wielu polityków ma ochronę złożona z jednego CPP, jak się więc wówczas zachować? Złamać przepisy i ewakuować zgodnie ze sztuką działania, czy zostać i złamać zasady działania CPP ?

1. jak nie ma wyjścia i musi otworzyć ogień (bo np. na przeciw VIPa stoi gościu z przedmiotem przypominającym broń wymierzonym w VIPa) to... NAPIERDALA Z CZEGO MA!!! a następnie zawija klienta ze strefy zagrożenia. W miejscu uznanym za stosunkowo bezpieczne, może to być podczas oddalania się pojazdem, należy zgłosić cale wydarzenie odpowiednim służbom (policja, pogotowie). Inna sprawa gdy na miejscu zdarzenia pojawi się policja zanim opuścimy je z VIPem.
2. Powyższe działania nie łamią przepisów, a ratują życie i zdrowie.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 20:44 
plut.
plut.

Myślę że po 5 latach od zadania pytania to mały już sam jest oficerem cpp ;)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 22:12 
gen.
gen.

Besser spät als nie ;-)

Guns kill people... Spoons make them fat...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 22:27 
st. szer.
st. szer.

Przepraszam za ogrzewanie, ale jak nie autorowi tematu to może potomnym się przyda moja rada ;)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 stycznia 2010, 10:44 
st. sierż
st. sierż

Cytuj:
to taki agent ochrony w dzisiejszych realiach traci całkiem nieźle płatną robotę.

Matti, zamien 'w dzisiejszych' na 'w polskich'... i to jest prawda :)

Cytuj:
Przepraszam za ogrzewanie, ale jak nie autorowi tematu to może potomnym się przyda moja rada ;

Do ''Wujka Dobra Rada''... nie udzielaj takich rad, jak niewiesz o co kaman, BTW za duzo czasu chyba z OTISem spedzasz.... :cygareta:

PS. Matii, odezwe sie jutro przez gg w sprawie RPA.

[Popracuj nad cytowaniem]

Ostatnio edytowano wtorek, 12 stycznia 2010, 10:51 przez CichyIRL, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 stycznia 2010, 20:59 
st. szer.
st. szer.

CichyIRL napisał(a):
Cytuj:

Matti, zamien 'w dzisiejszych' na 'w polskich'... i to jest prawda :)

Cytuj:
Przepraszam za ogrzewanie, ale jak nie autorowi tematu to może potomnym się przyda moja rada ;

Do ''Wujka Dobra Rada''... nie udzielaj takich rad, jak niewiesz o co kaman, BTW za duzo czasu chyba z OTISem spedzasz.... :cygareta:

PS. Matii, odezwe sie jutro przez gg w sprawie RPA.

[Popracuj nad cytowaniem]

Chłopcze na tyle wiem o co kaman w CPP, że stać mnie na dom w Szwajcarii i samochód wartości dużego mieszkania w Wawie. Natomiast co ty osiągnąłeś w tej branży? Przecież jesteś specem, a ta praca jak każda inna fachmanom wiedzącym o co kaman pozwala żyć na przyzwoitym poziomie na całym świecie. A wiec wiedzący o co kaman?
Co OTISa to nie mam pojęcia co to za twór i nigdy nie spędzałem z nim czasu, ani nie mam zamiaru spędzać.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2010, 13:54 
st. sierż
st. sierż

Foka, no co sie czepiasz no... na szybko bylo :cygareta: obiecuje poprawe!, hehe :D

1. RM, ale czemu sie napinasz ?!! skoro wiesz o co kaman to czemu wypisujesz takie brednie jak ta i tu cytuje ''... NAPIERDALA Z CZEGO MA!!!'' z pozostala czescia Twojego postu sie absolutnie zgadzam.

2. 'Chlopcze' to se mozesz wolac do swoich szwajcarskich kolesi
3. O mnie sie nie martw, swojego sie dorobilem na CP.
4. Noo nie przesadzaj, specem to jeszcze nie jestem, noo moze kanapowym expertem :-P

Tytuł:
PostNapisane: środa, 13 stycznia 2010, 14:26 
ppłk.
ppłk.

Chill panowie. pyskówki nigdy do niczego nie prowadzą.
No już, stawiam wódzie.

RTT CQB MAN proud fanclub!
http://www.youtube.com/user/jiffz0rz

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 18:01 
sierż.
sierż.

MateuszW napisał(a):
Chill panowie. pyskówki nigdy do niczego nie prowadzą.
No już, stawiam wódzie.

w koncu glos rozsadku :) mowie oczywiscie o voo doo :) zdrowko :)

[ Dodano: 27-03-2011, 19:09 ]
RM napisał(a):
2. Powyższe działania nie łamią przepisów, a ratują życie i zdrowie.

z tego co ja pamietam po uzyciu broni w polskim prawie masz obowiazek zabezpieczyc miejsce zdarzenia, udzielic pomocy medycznej( jak zawal tak zwal ) , ustalic swiatkow w miare mozliwosci itp ??? wiem ze to popaprane biorac pod uwage zasady dzialania cpp. wiec podejrzewam ze bedzie to wybor miedzy przepisami , rozsadkiem i szczesciem na jakiego proroka trafisz.
pozdro

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 września 2011, 18:14 
st. szer.
st. szer.

Wujek dobra rada radzi: Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy nie zgadzać się na pracę w pojedynkę. Własne życie i zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 września 2011, 22:02 
ppor.
ppor.

Skoro temat zostal odswiezony to dodam swoje trzy grosze.
Przepisy uzycia broni palnej moga sie roznic gdyz zalezy to od rodzaju posiadanego pozwolenia na bron.

Posiadamy pozwolenie dopuszczajace do posiadania broni palnej tylko w ramach obowiazkow pracownika ochrony w tym rowniez do ochrony innych osob:
Podstawę prawną stosowania broni palnej jako środku przymusu bezpośredniego stanowi ustawa "O ochronie osób i mnienia" z dnia 22 sierpnia 1997r, oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1998r. "w sprawie szczegółowych warunków i sposobu postępowania pracowników ochrony przy użyciu broni palnej".

Posiadamy pozwolenie na bron do ochrony osobistej (wlasnej osoby) - dzialamy w ramach obrony koniecznej, stanu wyzszej koniecznosci.
Uzycie broni palnej w ramach obrony koniecznej reguluje art.25 Kodeksu Karnego, a stan wyzszej koniecznosci art.26 Kodeksu Karnego.

zrodlo:
http://www.pozew.pl/index.php?option=co ... &Itemid=72
http://ipsc.org.pl/ftp/przepisy/obrona_konieczna.pdf

Reasumujac:
Ratujac zycie VIPa oddajemy celne strzaly w kierunku uzbrojonego napastnika.

Nie jestem prawnikiem ale przepisy nalezy znac, wiec przedstawilem interpretacje przepisow powtarzajaca sie przy okazji wielu szkolen.
Dlatego moim zdaniem najpierw nalezy ratowac zycie ludzkie, ktore chronimy, a potem dopiero bez zbednej zwloki wykonac wszystkie czynnosci jakie mamy obowiazek przeprowadzic po uzyciu broni palnej.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 września 2011, 21:13 
ppłk.
ppłk.

jednego ochroniarza to wezmę ja jak wygram w totka miliona i będę chciał zrobić popisówę odchodząc z jednostki i jego wyślę po kwity hehehe... i taka jest prawda... na to tylko sprawdzi się jeden body

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 września 2011, 21:20 
ppor.
ppor.

Niestety polska rzeczywistosc na rodzimym rynku ochroniarskim jest taka, ze bardzo czesto ochrona jest realizowana jednoosobowo. Albo sie podejmiesz, albo nie zarobisz. Dochodzi rowniez aspekt okreslenia faktycznego zagrozenia.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2011, 08:55 
mjr.
mjr.

Singiel, to na rynku cywilnym bardziej "przydupasowanie" niż ochrona. Robienie 360 w pojedynkę jest mało skuteczne. Wykrycie zagrożenia zawczasu i reakcja na nie, to już loteria

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2011, 12:56 
ppor.
ppor.

bolt-thrower napisał(a):
Singiel, to na rynku cywilnym bardziej "przydupasowanie" niż ochrona. Robienie 360 w pojedynkę jest mało skuteczne. Wykrycie zagrożenia zawczasu i reakcja na nie, to już loteria

Zgadza sie, choc wolalbym jednak okreslenie "praca dla VIPa" niz "przydupasowanie". Niestety czesto w mediach ukazalo sie wielu "ochroniarzy-singli", ktorzy nie majac pojecia o ochronie wpisywali sie w ten system uslugiwania VIPowi. Jesli chodzi o sam fakt istniejacego zagrozenia oraz ewentualnej reakcji na nie, to masz rowniez racje. Nie oszukujmy sie, ze jesli VIP jest faktycznie zagrozony i ma tego swiadomosc, to na ochronie nie oszczedzi (o ile go na to stac). Co ma jednak zrobic srednio zamozna rodzina gdy istnieje zagrozenie dla np: ich dziecka. Nie stac ich na wynajecie zespolu ochronnego, a jedynie jednego czlowieka, ktory bedzie stale przy dziecku. Jak pokazuje doswiadczenie mozna tego typu ochrone zrealizowac skutecznie jednak wymaga to ogromnego zaangazowania podczas wykonywania zadania.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2011, 13:32 
mjr.
mjr.

W przypadku singla jest on przeważnie jedyną osobą, która jest zawsze przy VIPie, więc biorąc pod uwagę warunki panujące na rynku cywilnym - singiel stając w obliczu utraty pracy - nie wykręci się raczej od noszenia teczek, płaszcza czy parasola swojego pana. Dlatego nazwałem ten rodzaj pracy singla właśnie "przydupasowaniem", a nie ochroną. Ochrona polega na czymś innym niż noszenie rzeczy pana, no chyba, że opanowaliśmy technikę walki parasolką wzmacnianą aok

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2011, 19:08 
ppor.
ppor.

bolt-thrower napisał(a):
... singiel stając w obliczu utraty pracy - nie wykręci się raczej od noszenia teczek, płaszcza czy parasola swojego pana...

To juz jest kwestia do ustalenia pomiedzy stronami. Natychmiast przypomina mi sie ochrona jaka mial Michal Wisniewski (ten z czerwonymi wlosami ;-) ) , ktora mozna bylo obserwowac kiedys podczas reality show. Ochroniarze zachowywali sie wlasnie tak jak opisujesz ale wynikalo to z tego, ze nie majac zadnych kwalifikacji i umiejetnosci uwazali, iz zlapali szczescie za nogi majac taka prace. To co opisales faktycznie nie jest usluga realizacji ochrony, wszystko tak naprawde zalezy od faktycznego zagrozenia. Wykwalifikowany "singiel" nie pozwoli sobie na takie traktowanie w sytuacji gdy istnieje faktyczne zagrozenie. W zakresie uslug ochrony osobistej jednoosobowej w naszym kraju mozna liczyc na wiele zlecen, wiec jesli zadania ochrony przeradzaja sie w "zadania Jana" nalezy zrezygnowac.

Jest pewna anegdota dotyczaca jednej z wilkich polskich korporacji ochroniarskich. Pracownicy ochrony tejze korporacji czesto byli wykorzystywani do sprzatania miejsc, ktore mieli ochraniac. np: grabienie lisci, zamiatanie itp. W obawie o utrate pracy ci pracownicy godzili sie na takie historie. Korporacja wpadla, wiec na pomysl i rozwinela uslugi o profesjonalne sprzatanie pomieszczen i terenow. Doposazyli pracownikow ochrony w miotly, szufle grabie i tym samym obroty wzrosly. Ale to jest Polska aok

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 sierpnia 2012, 08:15 
szer.
szer.

Czasami jest dobrze pracowac w pojedynke bo w miedzynarodowej grupie ochroniarzy moze dochodzic do zakwasow, moga byc powiazani z napastnikami itd. Ja jeszcze nie pracuje jako CPP, nabywam doswiadczenie w zwyklej ochronie.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 sierpnia 2012, 08:33 
mjr.
mjr.

Możesz rozwinąć temat?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 sierpnia 2012, 11:56 
gen. dyw.
gen. dyw.

bolt-thrower napisał(a):
Możesz rozwinąć temat?

Po co? WTF.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 sierpnia 2012, 18:44 
mjr.
mjr.

bugiat napisał(a):
bolt-thrower napisał(a):
Możesz rozwinąć temat?

Po co? WTF.
Dlaczego nie?

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 sierpnia 2012, 07:38 
gen. dyw.
gen. dyw.

poprostu mam przeczucie....

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 sierpnia 2012, 11:16 
mjr.
mjr.

bugiat napisał(a):
poprostu mam przeczucie....
Czy chcesz o tym porozmawiać?

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 sierpnia 2012, 14:21 
gen. dyw.
gen. dyw.

nie zamykam sie w sobie...... :-P

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 sierpnia 2012, 20:40 
mjr.
mjr.

@bla123, rozwiń swoją myśl.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 sierpnia 2012, 21:06 
gen. dyw.
gen. dyw.

ale zawkasów takich jak po treningu czy jakich?
Wez opowiedz o tych zawkazach bo mnie to bardzo zaciekawiło

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 11:33 
ppor.
ppor.

a co to jest "zwykła ochrona"? jak za liceum stałem w rossmanie z krótkofalówką to już nabierałem doświadczenia pod CPP czy jeszcze nie? fakt, że to tylko w wakacje no ale...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 16:30 
gen. dyw.
gen. dyw.

fazi napisał(a):
a co to jest "zwykła ochrona"? jak za liceum stałem w rossmanie z krótkofalówką to już nabierałem doświadczenia pod CPP czy jeszcze nie? fakt, że to tylko w wakacje no ale...

Z takim kwitem- wal do BOR!!! Zapna Cie do "króla" na bank....
P.S Zlapałeś jakiegoś złodziejaszka?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 18:14 
mjr.
mjr.

Nie do BOR'u, tylko do BOB'u (Biura Ochrony Biedronki). Ja sie tam przenoszę na M-ce aok

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 21:02 
ppor.
ppor.

Parę delikatnych akcji było, ale bez szału ;-)

ale swoją ścieżką, jak będziecie szukać czegoś Dziadki na e-mce to rossmany polecam aok wyższa stawka, co godzine zmiana na monitoringu, laski pracują w okół, inne laski przychodzą (nie żebyś się dobrze prezentował w rozmiarze uniwersalnym koszuli ale jednak przyjemniej czas mija), dział z perfumami (+testery ;-) ) no i najważniejsze podczas wakacji: KLIMATYZACJA!!! :lol:

praktyka pod CPP jak znalazł

aha i ważne: jak nie masz kolegi w gromie, albo chociaż kolegi który ma takiego kolegę... nie liczysz się w branży :2 ingram:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 21:05 
gen. dyw.
gen. dyw.

mam kolege w gromie- to sie licze a?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 22:36 
ppor.
ppor.

proste - cieć jak malowany

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 23:32 
ppłk.
ppłk.

kolega w gromie, klasyk.

niektórym widac, ze takiego kolegi brakuje

RTT CQB MAN proud fanclub!
http://www.youtube.com/user/jiffz0rz

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2012, 07:33 
gen. dyw.
gen. dyw.

fazi napisał(a):
proste - cieć jak malowany

ja czy kolega z G :zdziwko:

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2012, 12:30 
ppor.
ppor.

kolega z gromu to nie wiem - nikt nigdy go nie widział ale każdy go ma :zdziwko: więc trudno mi się wypowiadać

proste, że Ty Bugi ;-)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2012, 12:37 
gen. dyw.
gen. dyw.

jutro w południe w parku na trawie. Rozliczymy się!!! :-P
P. S Dobrze że to ja bo jakby kolega z G- juz bys miał Predatora nad głową :cygareta:

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2012, 17:03 
szer.
szer.

Ja tam wole unikac kolegow i kolezanek, bo pozniej chce sie odpoczac podstepnie od pracy a tu nagle mnostwo zaproszen na kawe po niewidzeniu sie przez miesiac. Tzn pisze o zwyklych jednostkach "ludzkich" bo jednostek specjalnych wole unikac.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2012, 17:22 
gen. dyw.
gen. dyw.

unikaj unikaj :zdziwko:

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 sierpnia 2012, 21:23 
szer.
szer.

staram sie ale ciagle sie przypierdalaja.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 sierpnia 2012, 07:23 
gen. dyw.
gen. dyw.

weż cos jeszcze napisz fajnego, proszę.......

Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 sierpnia 2012, 19:21 
mjr.
mjr.

Korzystając z tego, że wątek ochrony nam się mocno rozwinął i nabrał sensownego tempa, to pozwolę sobie zaprezentować filmik odnośnie CPP http://www.youtube.com/watch?v=HMEgSFft ... re=related
Najbardziej podobają mi się techniki strzeleckie w połączeniu Kung Fu Wu Szu

Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 sierpnia 2012, 19:25 
gen. dyw.
gen. dyw.

kurde, wykasowali ją :-( bt- nie bedziemy dalej pompować
tank front

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona