./index.php?sid=6df60b1fa9a01b1d5808001c3cdc9fb3CSIPS
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 4 lutego 2009, 19:15 
Offline
ppłk.
ppłk.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2005, 21:41
Posty: 1112
Lokalizacja: Monte Carlo
Samoloty CIA lądowały w Polsce
opr. dżek
2009-02-04, ostatnia aktualizacja 2009-02-04 15:15

Samoloty CIA lądowały 11 razy w Polsce - przyznaje pierwszy raz oficjalnie prokuratura. To na razie pierwsze ustalenie tajnego śledztwa dotyczącego domniemanych więzień CIA w Polsce - dowiedziało się Radio Zet.

- Wykonaliśmy już wszystkie jawne czynności, to znaczy przesłuchaliśmy świadków. Potwierdziliśmy, że wcześniejsze publiczne informacje o lotach na lotnisko Szymany są prawdziwe. Potwierdziliśmy kilkanaście lotów, które odbyły się w tamtym okresie do tego lotniska. Nasze dane potwierdzają dane z prac Komisji Parlamentu Europejskiego - mówi prokurator Robert Majewski z Prokuratury Krajowej.
Polscy prokuratorzy czekają na pomoc prawną służb Stanów Zjednoczonych, o którą wystąpili w ubiegłym roku. Raport komisji Parlamentu Europejskiego do sprawy domniemanych lotów i więzień CIA w Europie stwierdza, że samoloty cywilne wykorzystywane przez CIA do transportowania zatrzymanych lądowały w Polsce 11 razy.


MILLER: TO ŻADNA TAJEMNICA, ŻE LĄDOWAŁY
środa 4 lutego 2009 15:07
Prokuratura: Samoloty CIA lądowały w Polsce

"To, że samoloty CIA lądowały w Polsce nie oznacza, że Amerykanie więzili tu ludzi" - mówi DZIENNIKOWI były premier Leszek Miller. Prokuratura dziś po raz pierwszy oficjalnie przyznała, że samoloty CIA lądowały w Polsce 11 razy. To na razie jedyne ustalenie tajnego śledztwa, dotyczącego istnienia domniemanych więzień CIA w Polsce - dowiedziało się Radio ZET.
czytaj dalej...
"Wykonaliśmy już wszystkie jawne czynności, to znaczy przesłuchaliśmy świadków. Potwierdziliśmy, że wcześniejsze publiczne informacje o lotach na lotnisko Szymany są prawdziwe. Potwierdziliśmy kilkanaście lotów, które odbyły się w tamtym okresie do tego lotniska. Nasze dane potwierdzają dane z prac Komisji Parlamentu Europejskiego" - mówi prokurator Robert Majewski z Prokuratury Krajowej.
"O tym, że samoloty lądowały wiadomo od dawna" - mówi DZIENNIKOWI były premier Leszek Miller. To za jego rządów rzekomo w Polsce miały znajdować się tajne więzienia. Wyjaśnia, że to żadna tajemnica, i że zakładała to współpraca wywiadowcza, którą nasilono po atakach z 11 września.
Ale z faktu lądowania samolotów CIA nie można wyciągać wniosków, że przywożono tu więźniów. "Stawianie wniosku, że były w Polsce tajne więzienia to political fiction" - twierdzi Miller.
Domniemane więzienia CIA miały znajdować się w niektórych krajach europejskich, między innymi w Polsce. Amerykanie mieli nielegalnie więzić w nich osoby podejrzewane o terroryzm.
Informację o tajnych bazach ujawniła amerykańska gazeta "Washington Post". "Times" doniósł zaś, że w Polsce więzienie znajdowało się w ośrodku szkoleniowym polskiego wywiadu w Starych Kiejkutach na Mazurach. Samoloty z przetrzymywanymi miały zaś lądować w Szymanach.
Polscy prokuratorzy czekają na pomoc prawną służb Stanów Zjednoczonych, o którą wystąpili w ubiegłym roku. Raport komisji Parlamentu Europejskiego do sprawy domniemanych lotów i więzień CIA w Europie stwierdza, że samoloty cywilne wykorzystywane przez CIA do transportowania zatrzymanych lądowały w Polsce 11 razy.
AGR
Radio ZET

no niby nihil novi, bo każdy wiedział, że lądowały, ale ziarnko do ziarnka ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 5 lutego 2009, 00:12 
Offline
st. chor.
st. chor.

Dołączył(a): sobota, 15 kwietnia 2006, 14:22
Posty: 281
Lokalizacja: Poznań
I bedziemy mieli Talibow w Klewkach ;)

Jak zwykle wylazimy przed szereg nie wtedy i nie tam gdzie trzeba.

_________________
Wszyscy, którzy walczyli fair, zginęli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 lutego 2009, 18:46 
Offline
ppłk.
ppłk.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2005, 21:41
Posty: 1112
Lokalizacja: Monte Carlo
Polska poniesie finansowe konsekwencje polityki USA?

Jutro Parlament Europejski będzie głosował nad raportem w sprawie więzień CIA w Europie. Serwis tvp.info dotarł do treści dokumentu. Wzywa on Polskę do wyjawienia całej prawdy na temat tajnych lotów CIA i wspomina o możliwości domagania się odszkodowań za bezprawne więzienie na terenie UE.
Rezolucja została przygotowana przez frakcje lewicowe i liberalne. Chadecy (w których frakcji zasiadają posłowie PO) i konserwatywny UEN (w którym są deputowani PiS) zbojkotowali prace i zapowiadają głosowanie przeciwko dokumentowi.


W raporcie wymienia się Polskę z nazwy. Mówi się, że polski premier przekazał prokuraturze materiały dotyczące "lotów i więzień CIA" i że prokuratura potwierdziła, że maszyny amerykańskiej agencji lądowały na lotnisku w Szymanach. - Tym samym potwierdzając wcześniejsze odkrycia komisji śledczej europarlamentu - czytamy w rezolucji.


Dokument przypomina też, że różne unijne instytucje zwracały się do Polski o "wyjawienie całej prawdy" na temat rzekomych więzień CIA. Potępia nas za brak działań w tym zakresie. Wzywa nas ponownie do ujawnienia wszystkich informacji na temat działalności Amerykanów i do podjęcia współpracy w tej kwestii z unijnymi instytucjami. Eurodeputowani zwracają się jednocześnie do administracji USA i UE o przeprowadzenie śledztwa w sprawie łamania międzynarodowych przepisów dotyczących praw człowieka.

Rezolucja stwierdza też, że kraje, które pozwoliły CIA na loty i tworzenie więzień "ponoszą część odpowiedzialności politycznej, moralnej i prawnej" za te działania. W innym punkcie eurodeputowani przypominają, że na podstawie konwencji ONZ w sprawie tortur osoby, które były torturowane na terenie UE mogą wystąpić do państw współpracujących z CIA o odszkodowania.

- To jest potencjalnie najbardziej groźny punkt tej rezolucji - ostrzega Genowefa Grabowska (SDPL). - Bo jeśli okaże się, że na terenie Polski były więzienia to do polskich sądów będą mogły trafić pozwy - dodaje europosłanka. Grabowska dodaje też, że rezolucja ma jedną pozytywną stronę. - Praktycznie kończy w europarlamencie sprawę CIA. Posłowie już nie będą do niej wracać - podkreśla deputowana.

Europarlament już od kilku lat wyjaśnia sprawę działalności CIA w UE. Powołał nawet specjalną komisję śledczą, która badała tę sprawę. Amerykańskie media i organizacja Human Rights Watch oskarżają Polskę o zezwolenie CIA na zbudowanie w Polsce więzienia, w którym przetrzymywano i przesłuchiwano podejrzanych o terroryzm. Miało się ono znajdować w pobliżu lotniska w Szymanach. Na razie Polsce udowodniono jedynie, że lądowały tam samoloty CIA. Polskie rządy stanowczo zaprzeczały, że zgodziły się na stworzenie więzienia. W ubiegłym roku śledztwo w tej sprawie wszczęła jednak Prokuratura Krajowa - informuje serwis tvp.info.ojojojojoj, któż jest tym Zdrajcą???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 lutego 2009, 20:14 
Offline
ppor.
ppor.

Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2009, 22:14
Posty: 357
Lokalizacja: Polska
Tak sie współpracuje z CIA. I jak wierzyć naszym sojusznikom?

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 lutego 2009, 21:47 
Offline
mjr.
mjr.

Dołączył(a): wtorek, 4 grudnia 2007, 10:12
Posty: 919
Lokalizacja: Polska
Ten raport dowodzi skrajnego oderwania od realiów pewnych osób. Jak arabowie porywają samolot w uderzyć nim w WTC to nie informują o ,,możliwości dochodzenia odszkodowania". Szachidki wysadzajace się w tłumie też nie fatygują się na taką grzeczność.
Oczywiście ich działanie jest ze wszech miar prawe: pewnien imam wydał fatwę, iż zdetonowanie ,,brudnej bomby" A jest zgodne z koranem, byleby podłożono ją u niewiernych.
Naszego Ś.P. porwanego inżyniera też o niczym nie pouczono, żadna wielce szanowna, postępowa i wrażliwa komisja nie była łaskawa zbadać dlaczego skrócono go o głowę, a jego towarzyszy zastrzelono. Widać problem taki jest zbyt prosty dla szanownej komisji, albo nie chce jej się pisać raportu z prac. Aha, albo boją się, że jacyś kozojebcy uznaliby taki ewentualny raport za nietolerancyjny.
Pani rodaczka-eurpoposłanka z lewicy niech proszę opowiada o raporcie, powiedzmy, w Bakubie, Faludży, gdziś w prowincji Kandahar albo na pograniczu afgańsko-pakistańskim, pewnie spotka się tam z dużym zainteresowaniem i aprobatą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 lutego 2009, 22:17 
Offline
ppłk.
ppłk.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2005, 21:41
Posty: 1112
Lokalizacja: Monte Carlo
dużego problemu chwilowo nie będzie, jako że ewentualni zainteresowani są w gitmo i okolicach, i prędko nie wyjdą.
Co do współpracy, jak to mówił Hani Pasza: "jesteście demokracją, a w demokracji nie da sie utrzymać wszystkiego w tajemnicy ...", co jako rodacy autorów słynnych i niedawno publikowanych raportów powinniśmy rozumieć (oczywiście, przesadzam, na szczęście nawet w demokracjach nie wywleka sie najważniejszego : ))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19 lutego 2009, 20:09 
Offline
ppłk.
ppłk.

Dołączył(a): poniedziałek, 1 grudnia 2008, 14:56
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
W gitmo to są ci co się dali złapać... czyli pechowcy lub niezbyt ostrożni... reszta walczy lub szykuje kolejne niespodzianki. Szczerze to ja im się nie dziwię... świat zachodni próbuje narzucić im swe zasady... w imię czego? w imię ropy? dlaczego świat zachodni nie spojrzy na łamanie praw człowieka w Katarze, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19 lutego 2009, 20:49 
Offline
mjr.
mjr.

Dołączył(a): wtorek, 4 grudnia 2007, 10:12
Posty: 919
Lokalizacja: Polska
Nie przesadzaj. Co my im chcemy narzucać?! Korany zabierać? Nadliczbowe żony?
Nic z tego. Zachód się nie wtrąca, sam zresztą to piszesz, iż nikt nie zwraca uwagi na barbarzyństwo w tzw. cywilizowanych krajach arabskich, typu ZEA czy Arabia S.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL