./index.php?sid=5929d3334230cc1e27cac127250212faCSIPS
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 19 lutego 2009, 19:59 
Offline
kpr.
kpr.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 marca 2007, 19:33
Posty: 40
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Komisja Europejska opublikowała uzyskane przez kraje członkowskie dane na temat walki z terroryzmem. Wynika z nich, że w Polsce nie ma ani jednej osoby skazanej lub oskarżonej o działalność terrorystyczną.

Opublikowany przez KE dokument roboczy jest zestawem odpowiedzi udzielonych przez kraje UE w ciągu 2008 roku na pytania dotyczące walki z terroryzmem i ochrony praw podstawowych w tym kontekście. Chodziło m.in. o to, w jaki sposób są prowadzone śledztwa, jak wykorzystywane są dowody sądowe pochodzące z niepewnych źródeł, czy jak wygląda kontrola parlamentarna narodowych służb wywiadowczych i ochrona danych w ramach walki z terroryzmem.

- Terroryzm pozostaje podstawowym zagrożeniem dla politycznych fundamentów Unii Europejskiej, jak też codziennego życia obywateli. Celem raportu jest dostarczenie danych, które mogą wpłynąć na debatę o antyterrorystycznej legislacji w Unii Europejskiej - powiedział komisarz ds. wewnętrznych Jacques Barrot.


REKLAMA Czytaj dalejOd 2001 roku, kiedy po zamachach w Nowym Jorku UE zaczęła pracować nad strategią walki z terroryzmem, według informacji polskiego rządu ani jedna osoba nie była w Polsce ścigana sądownie, ani skazana za działalność terrorystyczną. Takiej samej odpowiedzi udzieliły rządy Finlandii, Cypru, Estonii, Litwy, Łotwy, Luksemburga i Słowenii.

Najwięcej osób skazano za działalność terrorystyczną we Francji - 423 osoby i w Hiszpanii - aż 1117. Oba kraje odmówiły podania informacji o trwających śledztwach. W Niemczech oskarżono o działalność terrorystyczną 71 osób, a skazano 56.

Inga Czerny


Źródło : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html


W Polsce nie ma też kryzysu :)

_________________
Pomogę w ściąganiu towarów z USA / Chin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 19 lutego 2009, 22:57 
Offline
chor.
chor.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 13 sierpnia 2005, 15:28
Posty: 273
Lokalizacja: Shangri - La
Co do tytułu tego tematu, to pozwolę sobie zacytować mojego dobrego przyjaciela, konika Garbuska" "Ihaha" :)

_________________
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 20 lutego 2009, 00:54 
Offline
kpr.
kpr.

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2009, 18:47
Posty: 39
Lokalizacja: Mazowieckie
I dlatego właśnie kocham polską zaściankowość :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 lutego 2009, 16:02 
Offline
ppłk.
ppłk.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 9 lipca 2005, 21:41
Posty: 1112
Lokalizacja: Monte Carlo
Zatrzymano zabójcę szefa ochrony prezydenta Czeczenii
NIEBEZPIECZNA AKCJA CBŚ I BOA

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali pod Warszawą Czeczena, który jest odpowiedzialny za zabójstwo Usmara Israilowa, szefa osobistej ochrony prezydenta Czeczenii, Ramzana Kadyrowa. Turpal Ali J. był poszukiwany przez austriacką policję Europejskim Nakazem Aresztowania
Z dokumentu tego wynikało, że to on jest odpowiedzialny za dokonanie 13 stycznia zabójstwa w Wiedniu obywatela Czeczenii, Usmana Ismailowa. Zatrzymano również towarzyszących mu, dwóch obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego, których po przesłuchaniu zwolniono.

Akcja niebezpieczna i skomplikowana

19 lutego CBŚ uzyskało informację, że uciekający z Austrii 31-letni Turpal Ali J. może ukrywać się, w jednym z podwarszawskich hoteli. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy śledząc podejrzanego, otoczyli obserwowany hotel. Według KGP była to najbardziej niebezpieczna i skomplikowana operacja Centralnego Biura Śledczego i Biura Operacji Antyterrorystycznych w tym roku.

- Z uwagi na to, że poszukiwany mógł mieć przy sobie broń, materiały wybuchowe i za wszelką cenę mógł starać się uciec, do zatrzymania użyto policyjnych antyterrorystów z Biura Operacji Antyterrorystycznych - powiedział rzecznik komendanta głównego policji, podinsp. Mariusz Sokołowski. Zatrzymany mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przekazany Austrii. Centralne Biuro śledcze bada wątki terrorystycznej działalności zatrzymanego.

Zabójstwo miało tło polityczne

Umar Israiłow został zastrzelony 13 stycznia 2009 r. w Wiedniu. Austriackie media cytowały relację przyjaciela rodziny ofiary, według którego na Israiłowa zastawiono zasadzkę. Został zabity, gdy wyszedł ze swojego mieszkania do sklepu. Dwaj sprawcy oddali do niego trzy strzały i uciekli samochodem.

Dzień po zabójstwie austriaccy prokuratorzy ogłosili, że nie mają dowodów, by miało ono tło polityczne. Kilka dni później austriacka policja zatrzymała sześciu Czeczenów podejrzanych o udział w tym zabójstwie.

Israiłow był szefem ochrony prezydenta Czeczenii

Austriacka prokuratura informowała, że Israiłow zgłaszał władzom, że jest śledzony. Z kolei reprezentujący go prawnik mówił, że próbował uzyskać dla niego ochronę ze strony władz, ale jego wniosek został odrzucony.

Israiłow był w Czeczenii bojownikiem, a po objęciu amnestią został szefem ochrony prezydenta Kadyrowa. Potem wyjechał do Austrii, gdzie dostał azyl polityczny i złożył do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka skargę przeciwko Kadyrowowi.

Później oskarżał go o tortury

Według "New York Timesa" i "International Herald Tribune" Israiłow w skardze zarzucił prezydentowi Czeczenii udział w torturach i porwaniach czeczeńskich bojowników i ich rodzin. Miał też w nim twierdzić, że Kadyrow osobiście go torturował, a po jego wyjeździe z Czeczenii, usiłując zmusić go do powrotu, więził jego ojca. Rzecznik trybunału potwierdził, że Israiłow wniósł skargę przeciwko Rosji w 2006 roku, ale dodał, że wniosek nie był pełny i sąd nie może ujawnić szczegółów.

nsz ram

Groźny zabójca zatrzymany
Największa akcja CBŚ w tym roku
12:24 22.02.2009 / PAP

Zatrzymanie Czeczena było największą akcją CBŚ w tym roku fot. TVN24
Zabójca byłego szefa ochrony prezydenta Czeczenii został zatrzymany w sobotę przez policyjnych antyterrorystów w podwarszawskim hotelu. Turpal Ali J. był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za dokonanie w styczniu morderstwo.
Niebezpieczny Czeczen od ponad miesiąca ukrywał się po dokonanym w Wiedniu morderstwie.
Zginął wówczas Usman Israilov, były szef osobistej ochrony prezydenta Czeczeni Ramzana Kadyrowa. W Austrii zabójstwo to było komentowane jako czyn na tle politycznym.

Zatrzymany bez jednego wystrzału

Po otrzymaniu informacji o tym, że Czeczen ukrywa się w jednym z podwarszawskich hoteli, do akcji ruszyli policyjni antyterroryści. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy otoczyli obserwowany hotel, śledząc każdy ruch podejrzanego. Około 18:00 policjanci przystąpili do szturmu.

Bez jednego wystrzału zatrzymano troje obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego. Dwójkę z nich po przesłuchaniu w jednostce policji zwolniono. Turpal Ali J. w najbliższym czasie zostanie przekazany Austrii. CBŚ bada wątki terrorystycznej działalności zatrzymanego.

Z uwagi na charakter sprawy, determinację zatrzymanego oraz krótki czas przygotowania i przeprowadzenia realizacji oceniono, że była to najbardziej niebezpieczna i skomplikowana operacja Centralnego Biura Śledczego i Biura Operacji Antyterrorystycznych w tym roku.

Zabójstwo polityczne?

Umar Israiłow został zastrzelony 13 stycznia 2009 r. w Wiedniu. Kilka dni później austriacka policja zatrzymała sześciu Czeczenów podejrzanych o udział w tym zabójstwie.

Prokuratura informowała, że Israiłow zgłaszał władzom, że jest śledzony. Prawnik reprezentujący Israiłowa mówił z kolei, że próbował uzyskać dla niego ochronę ze strony władz, ale jego wniosek został odrzucony.

Israiłow był w Czeczenii bojownikiem, a po objęciu amnestią został szefem ochrony prezydenta Kadyrowa. Potem wyjechał do Austrii, gdzie dostał azyl polityczny i złożył do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka skargę przeciwko Kadyrowowi.

Według New York Timesa i International Herald Tribune Israiłow w skardze zarzucił prezydentowi Czeczenii udział w torturach i porwaniach czeczeńskich bojowników i ich rodzin. Miał też w nim twierdzić, że Kadyrow osobiście go torturował, a po jego wyjeździe z Czeczenii, usiłując zmusić go do powrotu, więził jego ojca.

mwap


a ten to terrorysta, czy nie???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 lutego 2009, 17:25 
Offline
gen. broni
gen. broni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2005, 13:25
Posty: 3131
Lokalizacja: Wrocław
http://www.policja.pl/portal/pol/1/3696 ... i_BOA.html

Maja tam jakiś fetysz że tak go pokazują zglebowanego na filmie? ;-)

Pozdr
Robal2pl

_________________
"Na świecie jest bardzo dużo różnej broni i bardzo mało tolerancji i to jest powód dla którego cała ta broń jest potrzebna" S.Bidziński


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 lutego 2009, 21:00 
Offline
st. szer.
st. szer.

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2009, 17:05
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Jaki terroryzm w Polsce Panowie we Francji jest tyle Arabów ze tam czy w Hiszpanii mogą coś wymyslić. W Polsce mamy młode bojówki scięte krótko oznaczone potrójnym paskiem na nogawkach i rękawach skutecznie czysczących ulice z zagrożeń.:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 lutego 2009, 21:05 
Offline
kpr.
kpr.

Dołączył(a): niedziela, 18 listopada 2007, 11:19
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław
Ale co to za zatrzymanie, przecież widać, że ten koleś nie mógł być jakimś ważnym osobnikiem, bo aresztowali go w dresie. Większość bossów i innych istotnych aresztują najczęściej w gaciach i takich fajnych laczkach z kosza na rynku albo jeszcze lepiej w mokasynach. I po tym widać kto ważniejszy jest...

Co do terrorystów w Polsce, no cóż, amerykanie też uważali że nikt ich na ich ziemi nie zaatakuje, a 11 września byli niezwykle zdziwieni (o głupiej minie prezydenta już nie wspomne)...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 lutego 2009, 09:21 
Offline
ppłk.
ppłk.

Dołączył(a): poniedziałek, 1 grudnia 2008, 14:56
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kangur... pomocy... podaj tu linki na temat terroryzmu... niedawno w którymś z postów podawałeś je... chodzi mi zwłaszcza post na temat terroryzmu w Polsce...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL