./index.php?sid=9a9d30978ce9821e04babae48a07a217CSIPS

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2011, 23:53 
mł. chor.
mł. chor.

Ja pierdole!

www.ratmed.pl

aha!

a Ty kolego młody ratowniku (prawie) - jak kończysz właśnie ratownictwo i nie wiesz:

1. Co się dzieje w świecie ratownictwa i gdzie pracują ratownicy
2. Jaką ścieżkę masz obrać w drodze zawodowej

i przez 2 lata studium nie wymyśliłeś powyższych...

...to ja pozostawię to bez komentarza dalszego.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2011, 00:59 
kpr.
kpr.

scyt, a teraz przeczytaj jeszcze raz pierwszy post mlodego, pozniej szybko przejdz do swojego postu, przeczytaj go i odpowiedz sobie na bardzo wazne w zyciu pytanie, w jaki sposob twoj post byl pomocny?? bo idac twoim kierunkiem, na twoje wypociny odnosnie multitool'a rownie dobrze moznaby bylo ci podeslac taki link:
www.google.com
ale jednak wysililes sie, skleiles pare wyrazow w kilka zdan i zadales je tutaj majac nadzieje na jakies merytoryczne odpowiedzi innych czlonkow tego forum.

tak wiec jeszcze raz, przycztaj pierwszy post mlodego, przeczytaj swoj post i nastepnym razem, zanim napiszesz cos madrego i pomocnego, postaw sie w poyzcji pytajacego

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2011, 20:26 
mjr.
mjr.

bugiat napisał(a):
Powiem Ci czym napewno bys zaimponował w JW Komandosów- zrobieniem 10 km w mundurze poniżej 38 minut. Takie standardy dla kursu podstawowego- tzn tyle chłopaki biegali.
Reszta tez jest wazna oczywiście.

Myślę że trochę ci się cyferki pomyliły może zamiast tej 3 z przodu powinna być 4, bo jak ktoś biega 10 km poniżej 40 minut bez munduru to musi być zajebi.... wybieganym gościem, ni wmówiąc już o biegu w mundurze i butach wojskowych.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2011, 22:23 
gen. dyw.
gen. dyw.

dobra starczy ode mnie w temacie..

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 00:55 
mł. chor.
mł. chor.

synek napisał(a):
scyt, a teraz przeczytaj jeszcze raz pierwszy post mlodego, pozniej szybko przejdz do swojego postu, przeczytaj go i odpowiedz sobie na bardzo wazne w zyciu pytanie, w jaki sposob twoj post byl pomocny?? bo idac twoim kierunkiem, na twoje wypociny odnosnie multitool'a rownie dobrze moznaby bylo ci podeslac taki link:
www.google.com
ale jednak wysililes sie, skleiles pare wyrazow w kilka zdan i zadales je tutaj majac nadzieje na jakies merytoryczne odpowiedzi innych czlonkow tego forum.

tak wiec jeszcze raz, przycztaj pierwszy post mlodego, przeczytaj swoj post i nastepnym razem, zanim napiszesz cos madrego i pomocnego, postaw sie w poyzcji pytajacego

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Ja po pierwsze po prostu chciałem kupić krylon. Po drugie: poszedłem z konkretnymi pytaniami na knives.pl - bo tam wiedzą najlepiej (tak jak rozmowa o stawkach godzinowych w warszawskim pogotowiu jest raczej na ratmedzie bardziej rzeczowa, nie?)

Tak więc moje westchnięcie było odnośnie dyskusji jaka tu się zrobiła - takie bezsensowne bicie piany - gdy konkretne info z pierwszej ręki jest na ratmedzie.

A co do młodego to nie zmieniam zdania - pozostawiam sprawę bez mojego komentarza, bo nic mądrego tu nie wniesie.

Over&Out.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 listopada 2011, 10:32 
szer.
szer.

Tuptusiu... Nadeję z kulkowego świata, w którym Ciebie zabrakło... Czemu? Wracaj szybko do Naszej kulkowej, małej krainy, gdzie wirgolenie pod kołdrą jest na porządku dziennym, gdzie nikt nie uprawia zlostek, tylko daje sobie bubki i masuje stupuszki, a mały agent ceboś pilnuje porządku tank front i nie zalicza dupozjazdow... Tak nam smutno z polikami bez Ciebie :bad: ...Cesc, zachowuj się normalnie! Cho tu!

PostNapisane: niedziela, 26 października 2014, 16:15 
st. szer.
st. szer.

Nie zgodze sie z wczesniejszymi postami mowiacymi o tym, ze w MONie nie ma przyszlosci dla ratownika. Po pierwsze jak bedzie wygladac Twoja sluzba w JW zalezy w wiekszosci od Ciebie,
1. Mozna wegetowac w karetce cala sluzbe. W monie jest 90% takich ludzi
2. Chyba, ze masz ambicje, dostaniesz kaprala, sluzbe stala, chcesz podwyzszac swoje kwalifikacje niekoniecznie przez kursy wojskowe i przekazywac swoja wiedze dla innych, jezdzic na zawody tzn paramedyk org przez spap, organizowac szkolenia dla kolegow z kompanii, jezdzic np na zabezpieczenie na woodstock gdzie mozna sie naprawde duzo nauczyc, uczyc dzieciaki jak ratowac ludzkie zycia, zawody ratownictwa wysokosciowego to takze jest etat dla Ciebie i naprawde mozesz sie spelnic tylko jak pisalem wyzej to zalezy tylko od Ciebie.

Wedlug mnie praca jako rat med w monie nie jest strata czasu. Chociaz zalezy, gdzie trafisz. Polecam 17wbz, 25bpow, jwk, 10bpanc.

Jesli ktos sie ze mna nie zgadza to chetnie podyskutuje :)

PostNapisane: niedziela, 26 października 2014, 18:26 
sierż.
sierż.

Kolega który przyjmował się ze mną do woja miał wszelkie papiery na ratownika i zgłaszał to w kardach. Dostał etat młodszy strzelec. Próbował wszelkimi środkami przenieść się na GZM lub chociaż zmienić etat na ratownika ale przez 1,5 roku nic to nie dało. Etat ratownika jest zajmowany przez gościa który nie wie co to opatrunek osobisty. Zwolnił się z armii i teraz pracuje w szpitalu w zawodzie. Tak jest przyszłość dla ratownika w MONie przynajmniej w 12 bz.

PostNapisane: niedziela, 26 października 2014, 22:26 
st. szer.
st. szer.

Chris, co jednostka to inne obyczaje :) :) u mnie kto chociaz ma kpp to wrzucaja go na etat ratownik/cos tam, bo od jakiegos czasu jest parcie na ratownikow tzn czy na danym etacie jest ktos kto ma wogole pojecie o tym, jesli tak to na CLS do Łodzi odrazu, moze cls to nic, ale zawsze ktos bedzie cos wiecej wiedziec niz typowy koles. A jesli chodzi o awanse to, albo plecy, albo trzeba miec wiedze i zajebiste szczescie itp itd

PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 18:34 
szer.
szer.

Moja znajoma pracuje... Kasa kiepska. Zastanawia się nad wyjazdem za granicę.

PostNapisane: środa, 26 lipca 2017, 16:05 
szer.
szer.

Không thể tin nổi, Bphone 2 vượt mặt iPhone 7 với cảm biến vân tay 3D

Phát ngôn viên của Bkav cho biết thư mời mô phỏng đúng với bảng mạch sử dụng trên Bphone 2. Không chỉ bộc lộ mặt trước và cạnh bên, một bộ ảnh dựng chi tiết concept Bphone 2 The Next Legend vừa được đăng. Trước nhiều lời bình luận “có cánh” đó, nickname John Nguyễn đăng một bức ảnh chỉ ra những chi tiết thiết kế của Bphone giống với điện thoại iPhone và nhận xét Bkav chỉ là “chế” lại. áp dụng nghe nhạc của Bphone đã được BKAV làm theo hướng tối giản, có điều họ đã “quá tay” cho nên qua quýt.

Trong thư mời gửi tới báo giới ngày 24/7, Công ty Bkav cho biết, chiếc điện thoại sáng ý Bphone đời tiếp theo sẽ được trình làng vào sáng 8/8 tới trong một sự kiện diễn ra tại Trung tâm Hội nghị Quốc gia (Hà Nội). Camera “tự sướng” độ phân giải 5 MP, khẩu độ f/1. Các fan Bphone chắc hẳn đang hồi hộp những tính năng mới trên siêu phẩm hàng đầu thế giới Bphone 2; Galaxy Note Fan Edition (Note 7 FE) đã được đưa về Việt Nam nhưng lý do gì để mua chiếc điện thoại này?. Thư mời của hãng được thiết kế đơn giản hình một tấm bảng mạch, trên đó in dòng chữ "Chất" và "Design by Bkav - Made in Vietnam". Ngay sau đó, chị Huyền Anh tải thử app của Thành Công về dùng cho lần đi sau. Ngày 22/5: 4 ngày trước sự kiện ra mắt: hình ảnh phiên bản thí nghiệm của Bphone bị "rò rỉ" – cùng với những phát ngôn "mạnh mẽ" của Bkav như "đẹp nhất, mạnh nhất, tinh tế nhất" – càng làm dậy sóng dư luận, đẩy cao sự tò mò về sản phẩm và thành thử, mọi sự chú ý đều đổ dồn về ngày 26/5, là ngày Bphone chính thức được ban bố.

PostNapisane: czwartek, 23 listopada 2017, 12:12 
szer.
szer.

Ja chciałbym pracować w ratownictwie medycznym, ale właśnie biorąc pod uwagę pieniądze i moją niechęć do wyjazdu za granicę chyba będę musiał sobie odpuścić i iść bardziej w stronę medycyny

http://carpentry-london.co.uk

PostNapisane: wtorek, 19 czerwca 2018, 15:32 
st. szer.
st. szer.

Sporo jest pracy po ratownictwie medycznym ale sporo ofert jest w ogóle niewspółmierna finansowo do odpowiedzialności i stresu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2