./index.php?sid=abd5802e6fa15c56fe706db074a36649CSIPS

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 5 sierpnia 2005, 11:08 
Do otworzenia tego tematu skłoniło mnie zobaczenie w 'Pogromcach m itów" skutki strzelanie i eksplozji MW na pokładzie samolotu lecacego na wysokości 10 tys metrów.
Nie bede opisywał całości programu, ale to co zobaczyłem , upewnia mnie , że uzycie broni w lecacym samolocie jest bezpieczne. oczywiście mam na mysli histerię dot. dekompresji. Problemem jest oczywiscie uszkodzenie instalacji , ale to inna bajka. Wykonano tam próbę przestrzelenia kadłuba i okna. Obie zakonczyły sie powodzeniem ( czyli brakiem gwałtownej dekompresji)

Przypominam sobie jak I Antyterrorysta III RP, mówił ze strzał w poszycie , doprowadza do katastrofy, bo cisnienie rozerwie samolot.

Wyglada na to , ze jego wiedza pochodzi z filmów sensacyjnych i nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscia.

Tak wiec, wnisoki nasuwają sie jasne.
MOŻNA STRZELAC W SAMOLOTACH.

I zapewne dlatego , nasz zachwyt ( czyt. mediów) dot amunicji woreczkowej do pistoletów, został tak ładnie zgaszony.
osobiscie wole uzyc QD1 niz czegos co MOŻE obezwładni.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 sierpnia 2005, 11:28 
gen. broni
gen. broni

Witam!
Dokladnie, mozna strzelac normalnie w samolotach, cisnienie to nie problem (samoloty maja przeciez instalacje cisnieniowa, i ona w razie dziury utrzyma cisnienie, a piloci sprowadza maszyne na 3000m, a pondto pasazerowie i zaloga maja maski ), wyssac kogos moglo by gdyby byla DUZA dziura , a takiej 9mm nie zrobi :-).
Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 5 sierpnia 2005, 12:53 
Bo widzicie to jest już stara generacja ludzi którzy myślą że jak wypracowywali procedury dziesiątki lat temu że są aktualne do dziś.
Śmieszy mnie również jak przy okazji jakiś aktów terroru za komentarz zabierają się ludzie którzy nie mają pojęcia o tym. Mowa min. o Dziewulskim.

_______

I jeszcze zastrzeżenia co do pana gen. Kozieja.
Wszędzie teoretycy a nie praktycy. Kto to widział, żeby facet który zatrzymał się na etapie taktyki AT przeszło 15 lat temu był ekspertem i kimś kompetentnym do wypowiadania się.
Piotrek i potem się słyszy właśnie że użycie amunicji bojowej w samolocie grozi katastrofą...

Edit by S.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 października 2006, 21:06 
gen. bryg.
gen. bryg.

Ja może odświeże troche topic bo teraz akcje w samolocie to na topie jest.
Więc nie wiem generalnie jak jest z dekompresją kabiny w strzelaniu w samolotach mi jednak przychodzi na myśl troche inna kwestia. W czasie strzelaniny w samolocie jak wiadomo cieżko jest się schować. I taki powiedzmy fotel daje marną ochronę balistyczną dla przypadkowego pasażera czyt. zakładnika. W czasie szturmu na samolot lub chociaż akcji "podniebnych szeryfów" i wyniany ognia ktoś zawsze może dostać od kuli. Wiadomo że w czasie szturmu na samolot który jest na ziemi operatorzy przeważnie obierają jeden kierunek ataku. I często np poruszają się od ogona w stronę dziobu. Czytałem że żeby uniknąć własnie przypadkowych ofiar stosuje się płaszcze balistyczne i operator odgradza takim płaszczem strefe już sprawdzoną gdzie np są zakładnicy od tej gdzie toczy się walka.
Coś wiadomo wam o takich gadżetach ?

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 października 2006, 21:52 
kpt.
kpt.

A gdzie o tym czytałeś? Brzmi ciekawie, ale trochę jak Science-fiction, począwszy od samego rozstawienia tego płaszcza i jego budowę.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 października 2006, 22:47 
gen.
gen.

Budowa to żadna tajemnica, jest wiele modeli rozkładanych zasłon balistycznych, tu kilka przykładów:
http://www.securityprousa.com/blblfopo.html
http://www.bulletproofme.com/Ballistic%20Shields.shtml
http://www.botac.com/usarbabl.html
http://www.pointblankarmor.com/ballistic-blanket.asp
http://www.bulletproofme.com/PHOTO%20pa ... PHOTOS.htm
http://bodyarmour.safeshopper.com/29/33.htm?595
http://www.tactical-ems.com/officer_dow ... course.htm

Bardziej wątpliwe wydaje się rozkładanie tego w warunkach szturmu w tak ciasnych pomieszczeniach, ale pewnie wykonalne :)

Guns kill people... Spoons make them fat...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 08:48 
gen. bryg.
gen. bryg.

Zenith napisał(a):
A gdzie o tym czytałeś? Brzmi ciekawie, ale trochę jak Science-fiction,

Czytałem to w instrukcji z Legionowa kiedyś jako możliwość własnie uniknięcia ofiar. A kiedyś też wspominał o tym "Komandos" w jakimś z ostatnich numerów i pisali że jest to już praktykowane. Szczególnie własnie w czasie ćwiczeń w samolotach. I tam własnie chodziło FOKA o wąskie przejścia :)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 11:26 
kpt.
kpt.

No, to są koce balistyczne, o nich słyszałem. Po prostu jak przeczytałem o "płaszczach" to wyobrażałem sobie coś większego i najlepiej z jakimś stelażem, żeby móc odgrodzić przestrzeń i zostawić wolnostojące. Koce (osłony) ktoś musi trzymać. Ale nie wiedziałem, że koce te zatrzymują też 9mm PARA, a to już coś. No i można wstawić tam dodatkowo płyty pancerne.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 12:12 
gen. bryg.
gen. bryg.

Nie zawsze ktoś musi je trzymać. Można je rozstawić na stojaku lub po prostu postawić. I nie jest to aż takie długo trwałe. Pytanie ile takie ustrojstwo waży :|

Taką osłoną (kocem czy płaszczem jak kto woli) można też przykryć np rannego w akcji operatora. A to już nie tylko znajduje zastosowanie w samolotach.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 13:42 
płk.
płk.

Nie mogę znaleźć zdjęć jakoś, ale w zeszłym roku ładnie było widać jak goście z niemieckiego SEKu osłaniali kocem balistycznym faceta z gazowni jak odcinał zewnętrzny dopływ gazu do budynku w którym się jakiś wesoły frustrat z dubeltówką zatrzasnął i chciał się wysadzać. Co do masy koca o przy klasie IIIa NIJ to będzie jakieś 15-17 kg przy przecietnych rozmiarach 150x200.

[ Dodano: 24-10-2006, 15:10 ]
Ich hab's gefunden!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Informacja o tych kocach u producenta pod "special products" macie i koc i cięższą płachtę:
http://www.m-v-s.de/uk/

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 2 listopada 2006, 20:42 
kpt.
kpt.

CATCH, ty to potrafisz szperać.
Na górnym zdjęciu widać, że ma kształt i uchwyty właśnie po to , żeby operator mógł strzelić "Batmana" i zasłaniać postronne osoby. "Hostage protection cape", zgodnie z tą ofertą producenta. Ktoś pomyślał, nie to co u nas - "nieważne co się zrobi, i tak kupią"

Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 listopada 2006, 16:08 
gen. bryg.
gen. bryg.

Jaka jest siła uderzenia pocisku w taki "koc" ? Wydaje mi się że na pewno siły działające na trzymającego są mniejsze niż w przypadku użycia tarczy balistycznej? Koc lepiej absorbuje energi strzału i siłę uderzenia niż sztywna tarcza.
Wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę.