./index.php?sid=9b5d5a43e6dcb064338a0f90404cac83CSIPS

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 18:36 
gen. dyw.
gen. dyw.

Film poglądowy.
http://www.youtube.com/watch?v=DJVoc5uJ2e4

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 18:48 
ppłk.
ppłk.

Trenujesz pzred lustrem, żeby być taki szybki? :cygareta:

RTT CQB MAN proud fanclub!
http://www.youtube.com/user/jiffz0rz

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 19:15 
gen. dyw.
gen. dyw.

Przed lustrem nie. Może Ty? Ja mam do tego strzelnice :-P

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 20:24 
Site Admin
Site Admin

ekhem,

Może by tak zmienić tytuł na "wymiana magazynka w IPSC" i przesunąć do działu "cyrk"?

K.

https://www.facebook.com/SPECOPS.POLAND

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 20:33 
ppłk.
ppłk.

bugiat napisał(a):

Ani ja :) Przyczyniam się do protestu Kangura. IPSC ma jednak mało wspólnego z procedurami bojowymi.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 20:44 
gen. dyw.
gen. dyw.

Jasne, jasne.
http://www.youtube.com/watch?v=StXMHw32kjA

:zdziwko:

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 21:04 
ppłk.
ppłk.

bugiat napisał(a):

No okej, powiedz mi tylko - jakie, poza szybkoscią ma to przełożenie na sytuacje taktyczną?

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 21:18 
gen. dyw.
gen. dyw.

No właśnie sybkość ma najwieksze przełożenie na jaką kolwiek sytuacje. Chyba że masz coś konkretnie na myśli?
Dałem ten pierwszy film jako ciekawostkę do jakiej mozna dojść wprawy. Drugi zeby pokazać tym co beda sie nasmiewać. Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 21:42 
płk.
płk.

Taktyczność to w tym przypadku zdolność do przeprowadzenia tych operacji z określonym oporządzeniem/osłonami balistycznymi na sobie. Tu się zaczynają schody i zachodzi konieczność włączenia kombinatoryki - rodzaj i rozmieszczenie ładownic, czy kolejne elementy wyposażenia (magazynki długa/krótka/łączność etc) nie będą ze sobą kolidować i czy do wszystkiego będzie dostęp. Ja bym się tak z tego nie śmiał, tylko wyciągał wnioski - wiadomo że gość jest goły i ma płytkie kydeksiki do IPSC ale jest ogarnięty i po pewnym czasie w pełnym sprzęcie i ze zmianą pozycji też da sobie rade.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 21:44 
ppłk.
ppłk.

bugiat napisał(a):
No właśnie sybkość ma najwieksze przełożenie na jaką kolwiek sytuacje. Chyba że masz coś konkretnie na myśli?
Dałem ten pierwszy film jako ciekawostkę do jakiej mozna dojść wprawy. Drugi zeby pokazać tym co beda sie nasmiewać. Pozdrawiam,

tzn, jeśli np. antyterroysta ma koniec amunicji w krotkiej, tzn ze wystrzelał amunicje w długiej. Wtedy musi podłączyc nowy magazynek. Ja bym szukał wtedy zasłony, a nie stał jak głupek na widoku - to jest właśnie sytuacja taktyczna.
Inna sprawa, że z tym schodzeniem do postawy niskiej podczas przeładowania itp różnie bywa:)

[ Dodano: 25-10-2009, 21:49 ]
Jeśli chodzi o wymiany magazynka, taktycznosć itp, to dla mnie wzorem jest ten pan:
http://www.youtube.com/watch?v=OL4soX9ml2E

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 21:55 
płk.
płk.

E tam. Można? Można...

http://www.youtube.com/watch?v=Hx0JzYcw ... re=related

To ile sobie dodasz elementów "utaktyczniających" dane ćwiczenie to już inna sprawa - można się chować, klękać, padać, strzelać w ruchu. To już ćwiczący/prowadzący powinien wiedzieć.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 21:58 
gen. dyw.
gen. dyw.

Co to za dureń na tym Twoim filmie MateuszW?
http://www.youtube.com/watch?v=NtHBpOjq8r4

Ostatnio edytowano niedziela, 25 października 2009, 22:00 przez bugiat, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 21:59 
Site Admin
Site Admin

jak blaszka zacznie do niego strzelać spowrotem to prędkość zmiany magazynka w pistolecie nie ma żadnego znaczenia, chyba ze chce sobie w głowę strzelić bardzo szybko.

Zastosowanie taktyczne:

Z E R O

jak by zmieniał magazynek 3 razy szybciej?

a jak by zmieniał 5 razy wolniej?

nie ma żadnego, najmniejszego znaczenia, bo rozumiem że jak by miało to by armia USA trenowała tylko to, straty w Afganistanie i Iraku zmniejszyły by się o połowę a wojna już się skończyła?

Nie, nic by się nie zmieniło, a jeżeli jakaś akcja jest pozbawiona konsekwencji to znaczy że jest bez znaczenia.

Ale pan w czapce pewnie skłonił kilku amerykańskich nastolatków-analfabetów do podpisania kontraktu, a kilku grubasów z wąsem do kupienia jakiegoś sprzętu którego nigdy nie wykorzystają poza fikcyjną klasą taktycznego strzelectwa w stylu Mag-Pull-Magia.

Więc pod tym względem to tak, ma to głęboki sens.

K.

[ Dodano: 25-10-2009, 22:02 ]
aa
i jeszcze jedno bo kurwa to mnie przerasta:

jak się Wam skończy amunicja to SPIERDALAJCIE a nie stać jak kretyn wyprostowany i machać magazynkiem - chyba że ktoś sie nasłuchał teorii wyssanych z palca odnośnie prezentowania największej powierzchni płyty do przeciwnika i inne temu podobne strzelnicowe pokurwienia produkujące odruchy samobójcze powtarzane i powielane przez idiotów na you tube.

K.

https://www.facebook.com/SPECOPS.POLAND

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 22:33 
płk.
płk.

A co ty masz do tego Magpula? Goście mają niezłe referencje z roboty, uczą tego co uważają za ważne w sposób jaki uznali za czytelny.

Opanowanie broni indywidualnej to jest jeden z elementów do doskonalenia - celne strzelanie, sprawna obsługa broni. Jedni radzą sobie z tym lepiej inni gorzej ale wypada nie być ostatnim pierdołą. Jeśli ktoś chce sam z siebie ćwiczyć - tym lepiej.

Szczerze mówiąc nie spotkałem jeszcze nikogo z branży kto by powiedział - chuj z tym, to nie ma sensu taktycznego, na nic nas nie przygotuje, pierdolnijmy te karabiny w kąt i chodźmy powypełniać kwity, bo to całe strzelanie na nic się przecież nie przyda i nic nigdy nie zmieni....

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 22:47 
gen. dyw.
gen. dyw.

Myslenie dobre dla koniowałów. MAsz racje C22. Ale ktoś tu kiedyś coś juz pisał o czepianiu się.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 października 2009, 23:55 
ppłk.
ppłk.

Catch22 napisał(a):
A co ty masz do tego Magpula? Goście mają niezłe referencje z roboty, uczą tego co uważają za ważne w sposób jaki uznali za czytelny.

Po prostu Magpul jest reklamówą. A ludzie biorą to za alfe i Omegę:) Nie mówię, że cos w tym Magpulu jest złego, ale to tylko reklamówka, nie nalezy brać tego za rzecz objawioną i natchnioną pzrez ducha św.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 00:05 
płk.
płk.

Ale kto przy zdrowych zmysłach podchodzi do tego jak do Alfy i Omegi? Zrobili ciekawe DVD - są tam różne rzeczy - rozsądne i mniej rozsądne. Zrobili przy tym dobrą promocję do tego materiału. Możesz obejrzeć, przemyśleć, wypróbować i albo zastosować albo nie. Po prostu poszerzenie horyzontów. Jest to ciekawe, nie musi od razu stawać się religią ale na pewno pozostaje punktem odniesienia.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 00:42 
ppłk.
ppłk.

Punktem odniesienia staję się dopiero wtedy, kiedy wypróbuje się te zastosowania podczas ćwiczeń :) Takie moje zdanie
No, ale koniec konców, głupoty to oni tam nie pokazują

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 00:56 
ppłk.
ppłk.

Wszystkiego można sie nauczyć :) Tylko od nas zależy jak to wykorzystamy :)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 01:12 
płk.
płk.

Punktem odniesienia również w wymiarze marketingowym. Oni pokazali co robią, jak robią... I to pokazali to na gościach przeciętnych - nie na jakichś ninjach. Jeśli ktoś ich krytykuje - zawsze można zapytać czy robi to w takim razie lepiej?

A co do uczenia się - nie wszystkiego warto się uczyć, warto umieć rozróżnić czy dana rzecz ma sens i czy jest warta czasu potrzebnego na naukę.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 października 2009, 01:17 przez Catch22, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 01:15 
ppłk.
ppłk.

bugiat napisał(a):
Co to za dureń na tym Twoim filmie MateuszW?
http://www.youtube.com/watch?v=NtHBpOjq8r4

To jest RTT CQB Man!

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 09:49 
gen.
gen.

MateuszW napisał(a):
Trenujesz pzred lustrem, żeby być taki szybki? :cygareta:
bugiat napisał(a):
Jakieś 80% tematu obsługi broni (jak już się umie strzelać, nie piszę o szkoleniu podstawowym) można spokojnie robić na sucho. A do ćwiczeń na sucho bez sensu chodzić na strzelnicę. Można spokojnie poświęcić 2, 3 czy 4h (czy ile kto ma czasu) dziennie w domu i ćwiczyć całą manualną stronę posługiwania się bronią. A raz czy dwa razy w tygodniu pójść na strzelnicę i poćwiczyć na ostro.

Kangur napisał(a):
Może by tak zmienić tytuł na "wymiana magazynka w IPSC" i przesunąć do działu "cyrk"?
Nie bardzo rozumiem czego się tu czepiasz. Wkleiłeś film z wysokiej klasy zawodnikiem IPSC pokazującym swoje umiejętności w IPSC i śmiejesz się, że to nie taktyczne. To tak jakby jakiś Kubica się śmiał, że ludzie przy skręcaniu włączają kierunkowskazy.

MateuszW napisał(a):
Przyczyniam się do protestu Kangura. IPSC ma jednak mało wspólnego z procedurami bojowymi.
To co pokazano, suchy filmik - owszem. Ale ogólnie wiele rzeczy ze sport można przyjmować do standardów bojowych (z odpowiednią modyfikacją) i się to robi. Oczywiście najpierw w jednostkach spec. bo regularni są ograniczani regulaminami. Popatrz na poszerzane wloty gniazd magazynków, czy najoczywistrze - ładownicena magazynki tzw. CQB. Przez lata wszędzie używano typowych ładownic pełnych, zamykanych klapą. Myślisz, że skąd niby zaadaptowano ładownice otwarte? ;-)

MateuszW napisał(a):
tzn, jeśli np. antyterroysta ma koniec amunicji w krotkiej, tzn ze wystrzelał amunicje w długiej. Wtedy musi podłączyc nowy magazynek. Ja bym szukał wtedy zasłony, a nie stał jak głupek na widoku - to jest właśnie sytuacja taktyczna.
A nadal byś szukał zasłony gdybyś zmieniał magazynek w 0,3 sekundy? Dłużej będzie trwało wykonanie kroku.

Kangur napisał(a):
nie ma żadnego, najmniejszego znaczenia, bo rozumiem że jak by miało to by armia USA trenowała tylko to, straty w Afganistanie i Iraku zmniejszyły by się o połowę a wojna już się skończyła?
Nie. Ale czy to znaczy, że można wymiany w ogóle nie ćwiczyć, może ona zajmować 3 minuty i przy każdym nowym magu żołnierz będzie musiał zajrzeć do manuala?
Żaden pojedynczy element wyszkolenia czy wyposażenia nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale usprawnianie małymi krokami wielu elementów powoduje znaczący wzrost skuteczności całości.

Czasami sprowadzanie zagadnień do absurdu w Twoim wykonaniu jest przesadzone i nieuprawnione. Szturm i naprzód sprawdzało się w 1945 w Berlinie, teraz czasy się zmieniły.

Kangur napisał(a):
Nie, nic by się nie zmieniło, a jeżeli jakaś akcja jest pozbawiona konsekwencji to znaczy że jest bez znaczenia.
Jesteś tego pewien?

Guns kill people... Spoons make them fat...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 09:55 
gen. dyw.
gen. dyw.

Ten mega szybko Pan nazywa się Travis Tomasie i jest sierż US Army.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 10:16 
gen.
gen.

Jak dla mnie może być kierowcą ciężarówki. To co pokazuje to jest IPSC. Technika, broń, ładownice, więc nie ma znaczenia co robi zawodowo.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 12:57 
gen. dyw.
gen. dyw.

Zawodowo jest żołnierzem który nacodzien bawi sie w strzelania i to jest jego główne zajęcia jak akrobacje samolotowe teamu Blue Angels. Doszedł do perfekcji w obsłudze broni palnej i NIEWAŻNE czy standardu military czy IPSC. Przy wymianie magazynka ma to gówno do siebie. Klamka to klamka. Magwella można sobie założyć jak chcesz poruszać znaczenie wypadkowej szybkości do uzywanego sprzetu. Tak samo ładownice.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 19:16 
gen. bryg.
gen. bryg.

W sytuacji realnej wymiany ognia kiedy ty strzelasz do celu a on do ciebie myślisz tylko o tym żeby w miarę możliwości się gdzieś schować i chcesz być jak najmniejszy a nie stać wyprostowany jak pałąk i pokazywać jaki ja jestem szybki lopez.
Generalnie przy zmianie magazynka można ćwiczyć jak wyżej z filmików, ale spoko, fajny bajer na strzelnicy a nie w sytuacji stresu którą jest sama wymiana ognia a co dopiero jeszcze brak pestek :) Ćwiczyć trzeba, to musi wejść w nawyk i musi być to czynność normalna o której za wiele się nie myśli ale bez przesadyzmu

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 21:55 
sierż.
sierż.

bugiat napisał(a):
No właśnie sybkość ma najwieksze przełożenie na jaką kolwiek sytuacje.

Zawsze myślałem że w strzelaniu najważniejsza jest celność. Co do szybkosci, to od wymiany magazynka ważniejsze jest szybkie przejście z broni długiej na krótka.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 października 2009, 22:22 
płk.
płk.

Co do celności to zależy od rodzaju strzelania. Nie zawsze jest ona priorytetem - np. przy ogniu zaporowym, albo przy zerwaniu kontaktu.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 00:12 
gen. dyw.
gen. dyw.

SWAT napisał(a):
bugiat napisał(a):
No właśnie sybkość ma najwieksze przełożenie na jaką kolwiek sytuacje.

Zawsze myślałem że w strzelaniu najważniejsza jest celność. Co do szybkosci, to od wymiany magazynka ważniejsze jest szybkie przejście z broni długiej na krótka.

I tu niekoniecznie. Przejscie z długiej na krótka trwa krócej niz wymiana maga np w MP5. Wymiana w krótkiej trwa szybcjiej niz przejscie z krótkiej na długą.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 06:43 
mł. chor.
mł. chor.

Drodzy Panowie,
nie umiem tak zmieniać magazynka, pewnie nigdy nie będę potrafił, ale tak sobie czytam i powoli chce mi się śmiać.
Choć nie jestem fanem pilki nożnej, to czasem mecze oglądam. Być może Wy też. 95% goli jest strzelanych w sposób mało widowiskowy, 4% to strzały świetne technicznie, a 1% to przewrotki, i inne sposoby umieszczenia piłki w bramce z pogranicza cyrku i akrobacji.
Być może taka sztuczka ze zmianą magazynka nie przyda się nikomu w 99%, ale być może w 1% uratuje życie? Czy taka umiejętność nie świadczy o dobrym opanowaniu broni? Lepiej byloby gdyby ten facet tego nie umiał?
Kangur napisał, że zastosowanie taktyczne: ZERO. Ja uważam, że conajmniej "nieco więcej niż zero" ;-). To może być taki gol strzelony przewrotką ;-)

Na podstawie kilkunastosekundowego filmiku nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na temat umiejętności taktycznych obu gości. A co byście powiedzieli, gdyby umieli takie sztuczki i do tego jeszcze świetnie sobie radzili w sytuacjach bardziej wymagających (atakuący wróg i kilkanaście kilo oporządzenia na sobie)?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 10:36 
sierż.
sierż.

Przejście z długiej na krótką nie zawsze jest spowodowane końcem amunicji w magazynku, więc jak tylko długa przestaje strzelać to automatycznie przechodzi się na krótką. Szybkiej wymiany magazynka w długiej praktycznie się nie trenuje. Wymiana magazynka jest sytuacja awaryjna którą powinno sie robić za zasłoną. Przejście z długiej na krótką nie koniecznie, w końcu mamy działającą jednostkę broni. Oczywiście wszystko zależy od miejsca i sytuacji.
Wracając do filmików. Gdyby pokazany na nich zawodnik stosował zamykane ładownice na magi, wyjmowali pusty magazynek słabszą ręką i wrzucał go do odzysku to z pewnościa wyglądało by to trochę mniej widowiskowo.

Catch22 napisał(a):
Co do celności to zależy od rodzaju strzelania. Nie zawsze jest ona priorytetem - np. przy ogniu zaporowym, albo przy zerwaniu kontaktu.

W czarnej taktyce?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 11:20 
kpt.
kpt.

Cytuj:
Szybkiej wymiany magazynka w długiej praktycznie się nie trenuje

A to ciekawe, dlaczego to się tego nie wykonuje? :zdziwko:
Moim skromnym zdaniem należy ćwiczyć każdą z możliwych sytuacji taktycznych jaką w sposób logiczny możemy wymyśleć.
Magazynek w broni krótkiej należy wymieniać szybko, strzelać należy celnie i równie szybko. Uczyć się korzystać z zasłon ale również być przygotowanym na sytuację gdy ich poprostu nie będzie i trzeba będzie się schować za " własną bronią".
Goście na filmach pokazują co potrafią.
Proponuję założyć szpej jaki kto ma, czy to policjant z patrolu, AT, wojak itp. i sfilmować swoje umiejętności w omawianym zakresie a potem sobie obejrzeć.
Niezły sposób weryfikacji samego siebie. Widać co działa a co jest do poprawy.

Cytuj:
Co do szybkosci, to od wymiany magazynka ważniejsze jest szybkie przejście z broni długiej na krótka

Nie wkażdej sytuacji. Jak np. użyjemy RediMaga to spokojnie możemy ten czas wyrównać a przy użyciu BAD możemy go przyspieszyć. Co, gadżet? ale przydatny :-P
Należy zrobić wszystko aby być szybkim i skutecznym :cygareta:

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 11:53 
kpt.
kpt.

"Roztrząsacie nawóz na drodze". Technika zmiany magazynka jest typowa techniką zapożyczoną z IPSC, ale przydatną np. dla pracujących w ochronie osobistej. Wymaga tylko małej modyfikacji bo najczęściej klamkę i magazynki nosi sie pod jakąś szmatą, więc niczym po nie siegniesz musisz tę szmatę odchylić lub włozyć pod nią rękę. Co do postawy to w osobistej niestety stoicie we frontalnej i nie szukacie z zasady zasłony bo to wy nia jestescie dla VIP'a.
Dla mundurowych taki trening mało przydatny chyba, że magazynki i klamkę noszą na pasie głownym wysoko. Wtedy tak. W przeciwnym wypadku trochę bez sensu.
Wyrabianie nawyków ma to do siebie, że kształtuje tzw. pamięć mięśniową (odruchy). W sytuacji działania stresora o wysokim natężeniu funkcjonujesz na zasadzie pamieci mięśniowej
a więc sięgasz po magazynki i broń tam gdzie nosiłeś na treningach (szkoleniach). Jeżeli trenowałeś z magazynkami ustawionymi na pasie głównym sięgasz wysoko na pas i ... d...a zbita gdy masz je na udzie w krytej ładownicy i na odwrót.

Zasada: trenujesz zawsze tak jak pracujesz. Dotyczy to wszelkiego szpeja, który nosisz na sobie.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 12:03 
gen.
gen.

Czy to jest dział dot. ochrony osobistej?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 12:11 
kpt.
kpt.

a czy na omawianym filmie pokazywana jest taktyka CT ?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 13:09 
gen. dyw.
gen. dyw.

Nie obu gości! To ten sam pan na dwóch moich filmach.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 14:28 
płk.
płk.

Ten o czarnej, tamten o CPP... a właściwie wszystko co trzeba było napisać napisał ze.NON.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 14:33 
gen. bryg.
gen. bryg.

no a tu jest mistrzostwo szybkości. i nie za oceanem polski mapet :)
http://www.youtube.com/watch?v=WlzYHsLD-2M

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 14:37 
sierż.
sierż.

ze.NON napisał(a):
Nie wkażdej sytuacji. Jak np. użyjemy RediMaga to spokojnie możemy ten czas wyrównać a przy użyciu BAD możemy go przyspieszyć. Co, gadżet? ale przydatny :-P

Tylko cały problem polega na tym że jak broń długa przestaje strzelać to nie sprawdzamy co jest tego przyczyną tylko jak najszybciej przechodzimy na broń krótką. Przejscie na broń krótka zawsze będzie szybsze od wymiany magazynka. Wszystko zależy od sytuacji i obranej taktyki. Są jednostki w których podczas jakiejkolwiek awarii broni schodzimy do kleku, chowamy sie za zasłone, spierdalamy na koniec szyku a koledzy przejmuja nasz sektor. Szybka wymiana magazynka pokazana na filmikach to oczywisty plus z tym ze biorąc pod uwagę czarną taktykę to sa ważniejsze elementy które wymagaja poswiecenia im wiekszej uwagi podczas szkolenia. Strzelec IPSC działa sam i posiada jedna jednostkę broni.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 14:51 
gen. dyw.
gen. dyw.

broken_arrow napisał(a):
no a tu jest mistrzostwo szybkości. i nie za oceanem polski mapet :)
http://www.youtube.com/watch?v=WlzYHsLD-2M

Co to za gówno i czemu ma służyć? Szweje amunicji nie mają i to ich jedyny kontakt z klamką. Aleś pierd...
To na bank sie przyda przy kontakcie ogniowym.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 15:06 
gen. bryg.
gen. bryg.

ironia bugi ;-) ironia

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 15:20 
płk.
płk.

Przynajmniej przeładowuje lewą i to zarówno dołem jak i górą, więc postęp jest.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 16:21 
gen. dyw.
gen. dyw.

broken_arrow napisał(a):
ironia bugi ;-) ironia

wiem wiem. Spoko BA Pozdrawiam