./index.php?sid=636d70931ffbc9f66d286dbc464b8cebCSIPS

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 26 stycznia 2005, 05:59 
Site Admin
Site Admin

Czołem,

Jak wygląda podstawowe wejście przez zamknięte rzwi, podczas szturmu obiektu?

Element podchodi pod drzwi, jedynka trzyma kierunek drzwi, dwója trzyma korytarz, trójka przechodz pod stronę zawiasów, czwórka przechodzi za trójke i przejmuje korytaż (osłanie plecy trójki)

Trójka testuje klamke - jak otwarte to para wchodzi i czyści według procedur a jak zamkniete to pada komenda blok i lecą zawiasy?

To jest tak, czy tradycyjnie coś pop#$#$$@#$?

K.

https://www.facebook.com/SPECOPS.POLAND

Tytuł:
PostNapisane: środa, 26 stycznia 2005, 06:41 
kpr.
kpr.

Witam.
Gdy mam do czynienia z drzwiami zamkniętymi a naszym celem jest sforsowanie tej przeszkody i fizyczne opanowanie pomieszczeń za nimi się znajdującymi celem grupy rozpoznawczo-obserwacyjnej jest ustalenie, jakiego rodzaju są to drzwi jeszcze przed samym szturmem.(Na którą stronę się otwierają,czy są pojedyncze czy podwójne, rodzaje zamków, zbrojenie itp.)Zadecyduje to później o tym, jakiego sprzętu wyważeniowego użyjemy. Jeżeli widać zawiasy drzwi otwierają się na, zewnątrz jeżeli ich nie widać to otwierają się do środka. Podczas podejścia grupy szturmowej od strony zawiasów (Drzwi otwierają się do środka) 1 zatrzymuje grupę przechodzi na drugą stronę 2,3,4,.. stają od strony zawiasów.1 daje sygnał do użycia np. strzelby gładkolufowej 3 odstrzeliwuje zawiasy ,od góry do dołu następnie wraca do szyku. 1 wykopuje drzwi po czym następuje wejście całej grupy szturmowej zgodnie z taktyką działania.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 stycznia 2005, 03:28 
Site Admin
Site Admin

ok,

interesuje mnie taki szczegół - kiedy jedynka przechodzi na druga stronę - staje plecami do korytarza - zakąłdam że element porusza się korytażem, drzwi mają po lewej stronie.

Kto osłania plecy jedynki?

Drugi element?

Nie chce komplikowac tematu - ale tak mnie to zastanawia....

K.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 1 lutego 2005, 16:17 
kpr.
kpr.

Witam.
Zakładając ze poruszamy się korytarzem musimy podzielić się na dwie grupy, które będą się przemieszczać po jego obu stronach. Muśmy pamiętać o równym przydziale sprzętu wyważeniowego tak żeby żadna z grup nigdzie nie utkneła i zostało zachowane tempo szturmu.Gdy pomieszczenia znajdują się naprzeciw siebie jedynki ubezpieczają na krzyż.Podejście od strony klamki.Drzwi zamknięte otwierają się na zewnątrz.Wiele pomieszczeń na korytarzu.Jedynki i dwójki przechodzą na drugą stronę drzwi.Jedynki trzymają kierunek. Dwójki otwierają drzwi. Reszta grupy robi wejście zgodne z obowiązującą taktyka działania.Należy pamiętać o równoczesnym działaniu obu grup.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2005, 16:05 
sierż.
sierż.

witam
metoda opisana prze frekiego jest jedna z wielu,aczkolwiek trzeba zwrocic uwage na szerokosc korytarza ktorym bedzie sie poruszac grupa szturmowa i jakiego typu ma wysposazenie(tarcze na kierynku).czyli ogolnie mowiac taktyka poruszania jest uzalezniona od liczby szturmanow, rodzju szturmowanego korytarza(szerokosci i tego jak zakreca i czy wogole zakreca) i w dalszej czesci dominowanych pomieszczen i co najwazniejsze doboru sprzetu. wiec taktyka musi byc bardzo elastyczna i daleko planowana (nie chce komplikowac wnikajac w zachowanie podczas szeroko rozumianych awari podczas szturmu)
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 20 sierpnia 2005, 20:11 
witam.

Prawie zawsze przy okazji tematów jak ten brana jest pod uwagę opcja, że są drzwi gdzieś w ścianie korytarza... A co, jeśli nie ma jako takiego korytarza równego, tylko jest nierówne, niestmetryczne pomieszczenie, w którym spotykają się np. 3 pary drzwi, po różnych stronach, klatka schodowa i na przykład jest jeszcze okno duże, panoramiczne... Jak wtedy wygląda samo podejście pod drzwi, wyważenie ich... Przecież każdy kierunek musi być kryty...A nie ma w środku miejsca dla 20-stu szturmanów... Czy zespół rozdziela się na pojedyńczych operatorów, z których każdy trzyma swoje drzwi lub inny otwór?

pozdro, Rash.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2005, 16:26 
sierż.
sierż.

witam!
raszyd dosc duzo rzeczy wymeniles w swoim pytaniu.niestety nikt nie odpowie ci jednoznacznie na to pytanie ,gdyz jak wiesz kazda taktyka jest ukladana do danej sytuacji i danego ukladu budynku i tego co znjduje sie wewnatrz.kazda sytuacje mozna rozwiazac na pare sposobow gdyz czarna taktyka nie ma schematow!!! i wszystko jest elastyczne!!!zasady sa 2 ;ma byc bezpiecznie dla szturmanow i zakladnicy maja wyjsc calo!a reszta to jak to mowi jeden z moich znajomych trzeba byc pikassem i tworczo myslec.
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: środa, 7 grudnia 2005, 15:34 
Witam.
Temat ciekawy i ciekawe pytania... co do złożoności przeszkody i jego rodzaju nie ma ostrych regół... grupa czyści i minimalizuje zagrożenie podczas poruszania się do przodu nie zapominając nigdy o tyłach , ale każda grupa wypracowuje swoje techniki i je chroni ewentualnie konsultuje przy okazji z innymi. jest wiele zależności od których zależy jakiego schematu użyjemy do wejścia... czy wejście dynamiczne czy pocichu jakie informacje mamy od grupy rozpoznawczej, ale ważne jest jedno - wyuczone zachowania i zaufanie do partnerów bo to życie pisze scenariusz i często zaplanowane działanie musimy zastąpić improwizacją i jeśli grupa nie jest zgrana to mogą nie wrócić do domu cało....

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2005, 19:28 
szer.
szer.

My robimy to tak:
[mam maly problem z klawiatora]
(proste pomieszczenie, drzwi otwierane do wew,w srodku tylko osoba uzbrojona)
Zespol podchodzi do drzwi, rozstawia sie po obu stronach.
Operator blizej klamki sprawdza w ktora strone sie otwieraja, material z jakiego sa wykonane, czy nie sa otwatre.
Zakladamy, ze nie sa.
Jeden z operatorow ustawia sie naprzeciwko drzwi (tak by sciana zaslaniala polowe jego osoby) i kopie w zamek 3 razy.
Jezeli to nie pomoglo pada komenda dla operatora z narzedziami typu breach.
Ten podchodzi, ocenia sytuacje.
Jezeli stwierdzi, ze wystarczy taran uzyty jest 3 krotnie.
Jezeli nie da to efektow pada komenda dla operatora z pompka.
(chyba ze breachmen jest w nia wyposarzony)
Przestrzeliwane sa zamki i zawiasy. (moze byc to poprzedzone wstrzeleniem gazu do srodka)
Jezeli nadal nic z tego, uzywamy ladunkow osobistych.

Nazywa sie to stopniowaniem sily na drzwiach.
Oczywiscie mozna ten schemat skracac. Wszystko zalezy od danej sytuacji.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano wtorek, 31 stycznia 2006, 18:00 przez Vincent, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 grudnia 2005, 09:53 
st. kpr.
st. kpr.

Vincent - po pierwszych 3 kopnięciach w drzwi, osoba w środku (uzbrojona) będzie waliła w kierunku drzwi ze wszystkiego co ma w zasięgu ręki.

Ideą wejśc AT-eków jest zaskoczenie przeciwnika i jak najkrótszy czas forsowania wszelkich przeszkód na drodze do terrorysty.

Takie pukanie po drzwiach w warunkach np. wieżowca w Polsce spowoduje, że oprócz zaalarmowania gościa z bronią pół bloku wyjdzie na korytarz zobaczyć co się dzieje.
Nie dość, że element szturmowy będzie musiał wszystkich "rozgonić" z powrotem do swoich mieszkań to jeszcze będzie musiał się chronić przed ostrzałem z pomieszczenia w którym jest podejrzany/terrorysta.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 grudnia 2005, 13:02 
st. sierż
st. sierż

POnadto, tak na zdrowy rozum - po co kopać w drzwi skoro jest taran? Albo strzelba?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 grudnia 2005, 18:02 
szer.
szer.

Oczywiście, macie racje.
Zaznaczam, że przedstawiłem schemat pełny. Można go dowolnie skracać(sic!).
Wszystko zależy od sytuacji w jakiej jesteśmy i jakimi środkami dysponujemy.
Zazwyczaj AT posiada dokładne informacje o budynku, materiałach drzwi, stronie otwarcia itd. Przed akcją pada decyzja czego i gdzie użyjemy.

Czas i zaskoczenie.
Nikt z wiadomych powodów nie robi tego przez 5 minut.
Franc. GIGN doszedł do takiej perfekcji, że zajmuje im to parę sekund.
Inaczej jest z zakładnikami.
W tym przypadku drzwi są wysadzane za pomocą ład. osobistych. (minimalizujemy opóźnienie wejścia

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 grudnia 2005, 18:29 
st. chor. szt.
st. chor. szt.

Według mnie schemat który przedstawił Vincent jest kompletny. To w końcu policja, a policja w swoim założeniu ma łapać przestępców a nie ich znikać.
Pododdziały AT wchodzą do akcji tylko wtedy jeżeli dana realizacja nie może byc przeprowadzona przez standardowe wydziały policji.
Ponadto policyjni wywiadowcy powinni (takie jest założenie), zawsze sprawdzać/przygotować opis na jakim terenie będą działali AT - owcy.
Każdy widział jak to wygląda, najważniejsze jest : SZYBKOŚĆ, AGRESJA I ZASKOCZENIE ;często pokazane są ujęcia lub zdjęcia z zatrzymania delikwentów.
Moim zdaniem nie ma lepszego systemu dla policji, różnica jest tylko z przygotowaniu całej operacji. To odróżnia profesjonalistów od ludzi którzy tylko dobrze wyglądają w ripstopie lub nomeksie.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 16:59 
ppor.
ppor.

chodźcie kopnijcie w moje drzwi....stopę byś złamał ;-)
inna sprawa jest taka że aby mocno kopnac to trzeba stać w świetle drzwi.. ;-) ....
....

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2005, 23:40 
gen.
gen.

Amerykanie w FMach polecaja tzw. kopniecie mula. Jest moze slabsze i mniej optymalne od standardowego, ale nadal mocne i duzo bezpieczniejsze.

Guns kill people... Spoons make them fat...

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 00:02 
Chodzi o takie kopnięcie, kiedy się stoi tyłem do drzwi?. Ono jest dobre nie tylko ze względu na bezpieczeństwo osoby wyważającej drzwi, ale tez daje możliwość tej osobie na wrzucenie granatu ogłuszającego do środka, przez co inny członek oddziału nie musi tego robić, więc ten wyważający w krótkim czasie może zrobić dwie ważne rzeczy. Przy standardowym kopniaku operator zazwyczaj wpada za swoja noga do środka i jest zmuszony już wejść a na muła jak już powiedziałem można jednocześnie wyważyć drzwi i wrzucić granat

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 12:01 
ppor.
ppor.

Zgedi ..kopniesz na "muła" w zamek ?? z całej siły? w drzwi w polskim bloku?..to może i dobre kopnięcie ale dla amerykanów..i ich sklejkowych drzwi..u nas nie przejdzie..no może jak ktoś sie zamknie w kiblu....

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 12:51 
Hmm, nie można zakładać ze każdy ma podwójnie wzmacniane drzwi z zamkiem Gerda, którego za cholerę się nie da sforsować. Widziałem kilka polskich akcji i wiem ze jest nieco inaczej. Nie raz wejście do pomieszczenia jest opóźnione tylko, dlatego ze drzwi trzeba rozcinać, co naraża na spore ryzyko
Po prostu mówiłem o sytuacji czysto hipotetycznej.
Moich drzwi tez za cholerę by tak nie otworzył...Może, dlatego ze otwierają się na zewnątrz ;-)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 15:14 
ppor.
ppor.

kopac to można w drzwi zamkniete ale na jakis kiepski zamek....
Widzsz Zgedi wracamy do strony wczesniej gdzie kopiesz w dzrzwi trzy razy ..i lipa...dopiero wtedy siegasz po Masterkey'a..a Ci w pokoju co robią..jesli jestesmy Policją to pewnie próbuja spieprzac przez balkon , albo własnie topią krack w kiblu...a jesli nie to własnie przeładowali AK i celują w drzwi...

zamiast kopac w drzwi stosujemy taran lub młot i to od razu ..nie dajmy szansy Bad guy's na reakcję...nie zaleznie czy to Policja czy SF....

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 15:31 
super napisał(a):
sujemy taran lub młot i to od razu ..nie dajmy szansy Bad guy's na reakcję...nie zaleznie czy to Policja czy SF....

Stosowanie młota nie zawsze daje ci pewność ze za pierwszym uderzeniem drzwi się otworzą i zdarza się ze trzeba walnąć kilka razy. Także najefektywniejsze będzie połączenie strzał w zamek i młot

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 15:49 
ppor.
ppor.

ha..czyli piszesz że gdy stosuje młot to drzwi moga sie nie otworzyc ..ale jak w nie kopne to się otworzą ;-) ...

jak już strzelisz w zamek ( a powinienies także w zawiasy -choc są rózne szkoły ;-) ) to młot nie będzie potrzebny...

popatrzcie jak robia to Ci goście z SF..najpierw klamka, potem jak nie chula to masterkey jak i to nie dało rady to daja z MW..

http://www.megaupload.com/?d=1Z1NTO45

Tytuł:
PostNapisane: środa, 28 grudnia 2005, 16:09 
gen.
gen.

NYPD ESU (nie wiem jak inne SWATy) w razie potrzeby mają też ręczny hydrauliczny "podnosnik" do wywazania w drzwi. Wkładają szczęki między drzwi i framugę i jeden z kolesi ostro pompuje... Nie ma bata żeby drzwi nie puściły i jest dość ciche.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 stycznia 2006, 14:10 
Zastanawiam się czy to sensowne - sprawdzać po kolei metody. Wg mnie breacher na pierwszy rzut oka wie, co trzeba żeby otworzyć. Na cholerę kopać w drzwi jak można od razu odstrzelić zawiasy?

Druga sprawa:

pozdro, Rash.MODERATOR: NIC NIE WIEMY. Kombinacja Liter M i W nie znajduje sie w slowniku forumowiczow. Ostatnie ostrzeżenie

Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 marca 2006, 14:53 
Foka napisał(a):
NYPD ESU (nie wiem jak inne SWATy) w razie potrzeby mają też ręczny hydrauliczny "podnosnik" do wywazania w drzwi. Wkładają szczęki między drzwi i framugę i jeden z kolesi ostro pompuje... Nie ma bata żeby drzwi nie puściły i jest dość ciche.

O cos takiego widziałem u strażaków. Obstawialismy medycznie kiedys taka akcję (krew na klatce schodowej, krew na drzwiach, drzwi zamkniete, nikt nie otwiera, załozenie: zadziabali goscia na korytarzu, i wciagneli do mieszkania). AT nie było , ale straz pozarna miała własnie taka wyważarke na pompke, zadziałało extra.

A okazało się, że w srodku byli pijani goscie :D jak wracali do domu po imprezie to jeden sie przewrócił na korytarzu i nos rozwalił... stad ta krew :D

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 9 marca 2006, 22:19 
Witam. Przeczytałem całość i zauważyłem jedno. Wszyscy uparli się na kopanie drzwi lub ich demolkę przy zawiasach. Ciekaw jestem co zrobicie, gdy po odstrzeleniu zawiasów drzwi dalej będą stały na swoim miejscu, gdyż włąściciel mieszkania zaopatrzył je w bolce przeciwwyważeniowe ? :lol:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2006, 10:08 
st. szer.
st. szer.

witam. jestem tu nowy.
wg mnie wejście zależy od wielu czynników (zakładnicy, rodzaj drzwi itp. itd.). to wszystko powinni rozpracować wywiadowcy. środki użyte do otwarcia drzwi muszą dać pewność, że zadziałają za pierwszym razem, a nie będziemy sie przed nimi (drzwiami) modlić z pół godziny:). to od warunków zależy, czy użyjemy taranu, pompki, czy też MW. ważne jest, aby osiągnąć natychmiastowy efekt.
pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2006, 13:27 
gen. broni
gen. broni

Witam!
Wwiadowcy :mowisz o wywiadowcach w znaczniu policyjnym, czy komponencie - ogolnie mowiac rozpoznawczym sil szturmowych?
Bo wg mojej wiedzy AT musi samo sobie robic rozpoznanie
Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2006, 13:55 
st. szer.
st. szer.

witam.
wg mojej wiedzy, nie zawsze jest możliwość zrobienia rozpoznania i wtedy wchodzi się na nierozpoznany teren, mając mało informacji co do ilości osób i co do uzbrojenia.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 marca 2006, 23:17 
ppor.
ppor.

maciaty napisał(a):
Witam. Przeczytałem całość i zauważyłem jedno. Wszyscy uparli się na kopanie drzwi lub ich demolkę przy zawiasach. Ciekaw jestem co zrobicie, gdy po odstrzeleniu zawiasów drzwi dalej będą stały na swoim miejscu, gdyż włąściciel mieszkania zaopatrzył je w bolce przeciwwyważeniowe ? :lol:

Cytuj:
popatrzcie jak robia to Ci goście z SF..najpierw klamka, potem jak nie chula to masterkey jak i to nie dało rady to daja z MW..

jak nie da rady strzał w zamek ( a stosuje się i strzał w zamek i strzał w zawiasy czasem ) to z reguły taśma z lontu detonującego załatwia sprawę ..tnie drzwi na pół..jak nie to już tylko Diax.. zadne bolce tego nie wytrzymają ;-)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 października 2006, 20:59 
gen. bryg.
gen. bryg.

Nie przebiłem się przez pierwsze powyzsze posty ale moje pytanie dotyczy własnie zamkniętych drzwi. A w zasadzie powiązanego z tym zagadnienia. Jak poradzić sobie z drzwiami zaminowanymi na odciągach. Chodzi mi generalnie o granat na odciągu. Drzwi otwierają się na zewnątrz.
Nasumęła mi się sytuacja gdy w czasie szturmu chcemy wejśc na klatke w miarę cicho i nie wywalamy drzwi. nie są zamknięte na klucz ale są zaminowane. Jak uniknąć wpadki ?
Mi na myśl przychodzi po prostu szybkie otwarcie drzwi i odskoczenie do ściany. Granat wiadomo wybucha po ok 3 sek więc jest troche czasu by otworzyć drzwi i nie zostać zdmuchniętym.
Macie jakieś sugestie ?

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 października 2006, 21:20 
gen.
gen.

broken_arrow napisał(a):
Granat wiadomo wybucha po ok 3 sek więc jest troche czasu by otworzyć drzwi i nie zostać zdmuchniętym.
O ile granatem nie pobawił się ktoś znający się na tym i nie zrobił natychmiastowego zapalnika.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 22 października 2006, 21:23 
gen. bryg.
gen. bryg.

No dokładnie. Więc jak ugryść taki problem ? Zaminowane zamknięte drzwi ?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 10:41 
gen. broni
gen. broni

Minowanie drzwi skutecznie usuwa odciagi.
Daltego tez o ile istnieje koniecznosc wejscia do pomieszczenia, a sa uzasadnione podejrzenia ze podejrzani moga poslugiwac sie MW czy granatami, sugerowana opcja to wejsce ladunkowe.
Takie wejscie jest obligatoryjne w sytuacji zakladniczej/potencjalnie zakladniczej (jesli na kwadracie sa cywile i nie wyszli przed szturmem, traktujemy sytuacje jako zakladnicza).

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 11:20 
gen. bryg.
gen. bryg.

Robal wiem że idealne jest wejście wybuchowe ale nie możemy wysadzać wszystkich drzwi w budynku a potencjalnie każde mogą być zaminowane.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 13:12 
ppor.
ppor.

moja sugestia jest taka ...wezwać saperów..bo jak to bedzie F1 to odskoczenia na bok niewiele da :cygareta:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 19:08 
gen. bryg.
gen. bryg.

A to niby dla czego nie da ? ?
Co ma do tego rodzaj granatu ? Jeżeli odskoczysz i "przykleisz" się do ściany to jest szansa że odłamki pójdą w prześwit drzwi. F1 ma dodatkowo ten minus przy instalowaniu jako pułapke że siła odłamków nie działa kierunkowo tylko 360 st. więc nie jest znowu aż tak strasznie.
Gorzej jak granat jest sprytnie założony i po otwarciu wypada na zewnątrz. Wtedy kaplica.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 23 października 2006, 23:02 
por.
por.

Ciężko. Otworzyć, szybki rzut okiem, a w razie wpadki zamknąć żeby granat nie wypadł i odskok? :cygareta: Z tym, że wtedy może być problem z granatem bez opóźnienia. A może odrobinę uchylić drzwi z bezpiecznego punktu i obejrzeć prześwit lusterkiem? Jeżeli mamy doczynienia z sytuacją zakładniczą to zespół powinien być dobrze wyposażony - kamera światłowodowa? Tylko to wszystko niestety zajmuje czas. Nie ma chyba idelanego wyjścia - pozostaje olać drzwi i skorzystać z innych wejść :-P

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 07:42 
Site Admin
Site Admin

ROZKURWIć DRZWI Z KAłACHA, WRZUCIć DWA GRANATY, ODCZEKAć, WRZUCIć TRZECI, pk BLOKUJE KORYTAZ, SZTURM NAPRZóD.

K.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 07:44 
mjr.
mjr.

Kangur napisał(a):
ROZKURWIć DRZWI Z KAłACHA, WRZUCIć DWA GRANATY, ODCZEKAć, WRZUCIć TRZECI, pk BLOKUJE KORYTAZ, SZTURM NAPRZóD.

K.

przećwiczymy to na warsztaach jakiś? metoda moim zdaniem zadziala...

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 24 października 2006, 09:17 
gen. bryg.
gen. bryg.

javelin napisał(a):
Otworzyć, szybki rzut okiem, a w razie wpadki zamknąć żeby granat nie wypadł i odskok?

I zrobisz to wszystko
przez około 3 sek ? Bo max tyle będzie miał granat z normalnym zapalnikiem UZRGM bez zadnych przeróbek.

kangur napisał(a):

Dobre przy MOUT :)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 marca 2007, 14:02 
gen.
gen.

I jaki jest najlepszy sposób na zamknięte drzwi? Nieeee, nie strzelba...
"Policja! Otwieraj drzwi!" ;-)
http://www.tvn24.pl/12690,1499531,0,2,wiadomosc.html

Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 marca 2007, 15:45 
Site Admin
Site Admin

...ja tam zawsze ide po klucz do portierni...

;-)

K.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 marca 2007, 17:02 
gen. bryg.
gen. bryg.

Zawsze można wykorzystać metode na podstawienie. Słynny "KILLER PIZZA" :-)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 marca 2007, 19:00 
kpt.
kpt.

Widzisz foka przyroda zan takie przypadki ze nie zawsze trzeba walic wszystkim czym sie posiada , doswiadczanie pokazuje ze nieraz zbyt usilne otwieranie siłowe z jednej strony przez policjantow a z drugiej strony przez osobe przebywajaca w lokalu konczylo sie tak ze drzwi blokowaly sie jescze bardziej (bo np. jeden zawias zablokowal sie w dziwny sposob). Po zatym w dzialaniach czesto nie ma nawet zgody proroka na wejscie silowe!
Oczywiscie super rozwiazaniem bylo by MW ale pod tym, tym bardziej sie nikt nie podpisze.

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 marca 2007, 21:44 
plut.
plut.

Jasne! NA MW zgoda Proroka jest z urzedu!!!!
Co ja gadam, wpisana w Konstytucje...

pozdr n

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 marca 2007, 07:18 
Site Admin
Site Admin

dobra ekipa i na dwie łyżki wywalają drzwi baaardzo szybko to raz.

Dwa: MW fajna sprawa na przeszkodzie numer 1 ....a na przeszkodach 3, 4 ,5 i 35?

ostatnio było fajnie widac w TVP jak CBA wali tym półśmiesznym taranem z blackawka w drzwi 50 razy zanim w koncu coś się stało - dobry sprzęt na amerykańskie przyczepy kempingowe.

zresztą, w ogólnym planie szturmu + taktyki METODA otwarcia jakiś tam drzwi jest trzecioplanowa.

...zresztą - mogą równie dobrze zadzwonić po ślusarza - tam nie ma za drzwiami PK i worków z piaskiem tylko jakiś typ który wyłudził 4000 00000 00000 000 na Vat albo łysy który i tak wyjdzie za 2 miesiące, po co się ekscytować?

K.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 marca 2007, 09:17 
gen.
gen.

Aż do czasu następnej Magdalenki. Przy takim podejściu na pierwszym stawiającym opór kolesiu by się posypało.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 marca 2007, 18:47 
kpt.
kpt.

Witam

Kangur z tymi drzwiami to unas w kraju jest bardzo roznie i czasami potrafia stawiac taki opor ze latwiej jest wywalic dziure w scianie obok framugi niz wywalic drzwi.

jesli chodzi o CBA to przerost formy nad trescia jest oczywisty, szumne zatrzymanie zpelnie nie potrzebne ale tak to juz jest w naszym kraju bo ostatnio taka moda na swoich komandosow!
Foka prosze nie porownuj gosci z magdalenki do gosci ktorzy robia waly na kilka milionow zlotych, kilka miesiecy w areszcie a potem zycie w dostatku. On bedzie sie bronil ale armia prawnikow. Oczywiscie niczego nie mozna wykluczyc jest to jak najbardziej sluszne ale pamietajmy o celowosci pewnych dzialan.

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 marca 2007, 20:30 
koala napisał(a):
Witam

Kangur z tymi drzwiami to unas w kraju jest bardzo roznie i czasami potrafia stawiac taki opor ze latwiej jest wywalic dziure w scianie obok framugi niz wywalic drzwi.

Dokładnie. Bandzior jak przekręca coś to jest bogaty. Jak jest bogaty to stać go na drzwi Gerda za 10 tys. złotych, okna w pizdu pancerne i weź tu młotkiem klep sobie...To jest groteska wręc, ale bardzo niebezpieczna dla chłopaków w kominiarkach... Ale już kombinują nowy sprzęt i taktykę na różne sytuacje. Najważniejsze to dobra ekipa:)

pozdro, Rash.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 marca 2007, 21:18 
plut.
plut.

Kangur napisał(a):
zresztą, w ogólnym planie szturmu + taktyki METODA otwarcia jakiś tam drzwi jest trzecioplanowa.

...zresztą - mogą równie dobrze zadzwonić po ślusarza - K.

Metoda jest trzecioplanowa. Jesli dziala. Slusarz tez obleci jesli szybko otworzy.
Jesli nie, problem robi sie wiekszy nieco....

MW sa dosyc optymalne: zrywaja odciagi, detonuja co jest do odpalenia, i robia wejscie w wybranym miejscu. 35 blok przerasta wiekszosc nawet bardzo kumatych paczek. Oni nawet PIKow tyle nie maja na stanie.. To juz nie jest problem wyszkolenia zespolu. To rozpoznanie i logistyka dala ciala. Jak sadzisz Kangur, ilu operatorow trzeba na taki (35 blok drzwi?) obiekt????

pozdr
n.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona