./index.php?sid=254cc9986d1646955232b47f41d34debCSIPS

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 27 lipca 2012, 12:09 
Site Admin
Site Admin

Kilka dzielnic Halabu (Aleppo), na północnym zachodzie Syrii, zostało ostrzelanych przez śmigłowce sił rządowych. Wojska wierne Baszarowi Al-Assadowi szykują się do decydującego ataku na rebeliantów - twierdzi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" pisze, że wojna domowa w Syrii z dnia na dzień staje się coraz bardziej krwawa. "Choć eksperci mówią, że wojskowa operacja albo ataki z powietrza są niemożliwe, to interwencja Zachodu w Syrii już się zaczęła" – czytamy w artykule "Jak Zachód prowadzi tajną wojnę w Syrii?".

Atak sił Assada

Siły reżimowe przypuściły dzisiaj atak na następujące dzielnice Halab: Salahedin i al-Azamija na południowym zachodzie oraz Bustan el-Kasr, al-Machad i al-Sukkari na południu - wynika z danych tej organizacji mającej swoją siedzibę w Londynie.

Halab jest największym miastem Syrii i największym ośrodkiem przemysłowym i finansowym kraju.

W końcu ubiegłego tygodnia powstańcy przeprowadzili ofensywę na Halab, usiłując wyprzeć z tego miasta siły wierne prezydentowi Assadowi. Zdaniem obserwatorów, atak sił rządowych jest odpowiedzią na tę ofensywę.

Bilans ofiar śmiertelnych czwartkowych walk w całej Syrii wyniósł 164, w tym 84 cywilów, 43 żołnierzy i 37 rebeliantów.

Według źródeł opozycyjnych, w ciągu trwającego już 17 miesięcy konfliktu, zginęło od 18 do 19 tys. ludzi. ONZ ocenia, że liczba uchodźców w Syrii wzrosła do ok. 1,5 mln.

"Interwencja Zachodu w Syrii już się zaczęła"

"Wojna w Syrii z dania na dzień staje się coraz bardziej krwawa. Nawet znany z powściągliwości sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wzywa społeczność międzynarodową do zdecydowanych działań, a Liga Państw Arabskich chce zaproponować w Radzie Bezpieczeństwa projekt własnej rezolucji ws. Syrii. Tymczasem, choć eksperci mówią, że wojenna interwencja albo ataki z powietrza są niemożliwe, to interwencja Zachodu w Syrii już się zaczęła" – komentuje niemieckie tygodnik "Der Spiegel".

"Nowym impulsem do dyskusji o wojskowej interwencji jest nie tyle rosnąca liczba ofiar, co zbliżający się krach reżimu" - czytamy w komentarzu.

"Der Spiegel" przekonuje, że społeczność międzynarodowa obawia się, że na próżni, która powstanie po obaleniu Assada, najwięcej zyska Al-Kaida.

"Coraz silniejsze są także obawy, że wojna rozleje się na sąsiednie kraje i nawet po obaleniu Assada przerodzi się w konflikt międzynarodowy" - czytamy w analizie.

Tajna wojna Zachodu

Mimo że większość ekspertów wskazuje na nierealność wojskowej operacji w Syrii, to część z nich podkreśla, że Zachód rozpoczął już "tajną wojnę" w tym kraju, szkoląc powstańców w Arabii Saudyjskiej czy Iraku.

Zajmują się tym byli pracownicy brytyjskich służb specjalnych. Zachód dozbraja także przeciwników reżimu Assada. Jak pisze "Der Spiegel", Amerykanie wysyłają również nad Syrię bezzałogowe samoloty zwiadowcze.

Tygodnik cytuje analizę eksperta z Niemieckiej Fundacji Nauki i Polityki Markusa Kaima, który wskazuje na mobilizację sił specjalnych USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Jordanii i Izraela w regionie.

Kaim sugerował również, że agenci tych państw działają intensywnie na terenie Syrii. Nikt jednak tego oficjalnie nie potwierdził.

(spiegel.de/Onet/PAP, TSz)

https://www.facebook.com/SPECOPS.POLAND

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 lipca 2012, 23:06 
st. szer.
st. szer.

Ja nie mogę, tzw. "Zachód" naprawdę jest tak głupi, albo tak uwikłany w jakieś ciemne zależności, żeby wspierać tą hołotę? Zamiast Assada będzie tam rząd radykalnych islamskich pojebów.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 lipca 2012, 23:59 
gen. broni
gen. broni

Tak kontrolnie - mniej emocji i wulgaryzmów, więcej merytorycznych treści. To nie Onet.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 28 lipca 2012, 10:06 
plut.
plut.

Jelon napisał(a):
Ja nie mogę, tzw. "Zachód" naprawdę jest tak głupi, albo tak uwikłany w jakieś ciemne zależności, żeby wspierać tą hołotę? Zamiast Assada będzie tam rząd radykalnych islamskich pojebów.

a niby czemu miałoby tak być?? Jakieś dowody empiryczne masz na swoją wątpliwą i obraźliwą hipotezę?

"Zachód", ale nie tylko, bo musisz brać pod uwagę np. Jordanię i Katar, wsparł zmianę w Tunezji, rebelię w Libii, transformację w Egipcie, i w żadnym z tych krajów nie doszli do władzy ekstremiści islamscy, należy się spodziewać, że podobnie będzie w mocno zsekularyzowanej (na tle pozostałych) Syrii, gdzie dojdą do władzy siły "umiarkowane" i prozachodnie (BTW, Rosja będzie się musiała pożegnać ze swoimi bazami w tym kraju, jak pożegnała się w Libii, wraz z kontraktami gazowo - naftowymi z lokalnymi firmami) ... siły specjalne Kataru były u boku zachodnich sił specjalnych, tak jak jordańskie i katarskie jednostki są u boku zachodnich, w tym izraelskich w Syrii ... nie jest to żadna hołota, tylko wartościowi żołnierze, na których można polegać w każdej sytuacji.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 28 lipca 2012, 15:11 
st. chor. szt.
st. chor. szt.

Niestety, prawda jest taka że na Bliskim Wschodzie świat zaczyna być jednobiegunowy. Niby nic w tym złego dla przeciętnego szaraka.
Jednak np. dla mnie i moich przedsiębiorstw jest to spore utrudnienie. Ponieważ "prozachodnie" koalicje ciągną za sobą zachodnie bogate koncerny i korporacje. Ale to nie istotne.
Ostatnio byłem znów w Libii. Niestety, po obaleniu pułkownika zmieniło się wiele. Przed laty chodziłem sobie po ulicach w sumie niepokojony jedynie przez handlarzy. Teraz musiałem już chodzić z ochroną. Inaczej nie polecam poruszania się po ulicach. Dla mnie po prostu to smutny temat.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 28 lipca 2012, 19:10 
st. szer.
st. szer.

johnnycream napisał(a):
Jakieś dowody empiryczne masz na swoją wątpliwą i obraźliwą hipotezę?

Na szybko: http://www.prisonplanet.pl/polityka/syr ... 1664566909

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 28 lipca 2012, 19:22 
gen. broni
gen. broni

Materiały z tej www i podobnych to "dowody" tej samej klasy co na lądowanie kosmitów albo to że Ziemia jest płaska, spoczywa na czterech słoniach a te stoją na szesnastu wielorybach.

Sorry - kilka przypadkowych zdjęć + jakiś komentarz to dowód nie jest, zwłaszcza na Twoją wypowiedź. Chyba że uznamy że za politykę "zachodu" odpowiadają ludzie z komitetu (zapewne MJ-12 ;-) ) zasiadający w CFR, ONZ,WHO (ach, te szczepionki ;-) ) FAO, MPO, MPK i innych tworach o trzyliterowych nazwach.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 29 lipca 2012, 08:07 
st. szer.
st. szer.

Ależ ja sobie zdaję sprawę z konieczności ograniczonego zaufania do takich publikacji, jednakże
Robal2pl napisał(a):
Sorry - kilka przypadkowych zdjęć + jakiś komentarz to dowód nie jest,

- dokładnie ten sam stosunek należy mieć do rewelacji "dużych" mediów.

Assad święty nie jest, jednak beztroski hurraoptymizm w stosunku do rebeliantów, jaki niektórzy prezentują, nie wydaje mi się uzasadniony.

Jeśli nawet wyborcza sobie pozwala na mały wyłom to, moim zdaniem, "wiedz, że coś się dzieje."
http://wyborcza.pl/1,90913,12155516,Obi ... Syrii.html

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 29 lipca 2012, 09:19 
gen. broni
gen. broni

No tak, bo gazeta nie może tak, po prostu opublikować artykułu? ;-)

Wybacz ale język niedomówień, cytatów z księdza tępiącego szatana tkwiącego w karate i ogólników nie jest językiem dojrzałej argumentacji.

Napisałeś dość bełkotliwą wiadomość, stawiając jakąś tezę - to poprzyj ją argumentami. Faktami a nie ogólnikami.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 29 lipca 2012, 09:49 
st. szer.
st. szer.

Robal2pl napisał(a):
No tak, bo gazeta nie może tak, po prostu opublikować artykułu? ;-)

Ależ oczywiście, że może, jednak fakt pojawienia się tekstu wyłamującego się z przyjętego przez ogół publikatorów przekazu, w piśmie nie słynącym raczej z przesadnej dociekliwości zwraca uwagę. Ot, po prostu.

Robal2pl napisał(a):
Wybacz ale język niedomówień, cytatów z księdza tępiącego szatana tkwiącego w karate i ogólników nie jest językiem dojrzałej argumentacji.

Język czepiania się bzdur w rodzaju owego cytatu użytego jako umownego zwrotu i przypisywania temu nie wiadomo jakich intencji jest równie niedojrzały.

Robal2pl napisał(a):
Napisałeś dość bełkotliwą wiadomość, stawiając jakąś tezę - to poprzyj ją argumentami. Faktami a nie ogólnikami.

Ok, zwracam honor (tudzież konkwistę, czy co tam) - się zirytowałem i byłem mało powściągliwy, wysyłając post z gatunku "nie znam się, to się wypowiem". Mam po prostu wrażenie (taaak, wiem, to za mało), że mamy tu do czynienia z czymś podobnym do atmosfery wokół Iranu. Wątpliwości moje są mniej więcej tego rodzaju, co te w linkowanym artykule. Teza o islamskich pojebach - przypuszczeniem powodowanym różnymi doniesieniami i generalnie sceptycyzmem w kwestii islam/arabowie+demokracja.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 29 lipca 2012, 10:15 
gen. broni
gen. broni

Jelon napisał(a):
Ależ oczywiście, że może, jednak fakt pojawienia się tekstu wyłamującego się z przyjętego przez ogół publikatorów przekazu, w piśmie nie słynącym raczej z przesadnej dociekliwości zwraca uwagę. Ot, po prostu.

Rozumiem że może to dziwić kogoś kto być może nie ma zwyczaju czytać pism innych niż pasujące do wyznawanej przez siebie ideologii, ale to że dziennikarze opisują nierzetelność innych dziennikarzy, nie jest niczym szczególnym.

Cytuj:
Język czepiania się bzdur w rodzaju owego cytatu użytego jako umownego zwrotu i przypisywania temu nie wiadomo jakich intencji jest równie niedojrzały.

Może dla Ciebie jest to "umowny zwrot" (cokolwiek to znaczy), nie dla wszystkich musi mieć takie znaczenie.

Cytuj:
się zirytowałem i byłem mało powściągliwy, wysyłając post z gatunku "nie znam się, to się wypowiem"

Każdy odczuwa emocje, ale to nie znaczy że należy im ulegać. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi słowo pisane, nawet na forum pod pseudonimem.

Pozdr
Robal2pl

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 29 lipca 2012, 11:19 
plut.
plut.

Jelon napisał(a):
wspierać tą hołotę? Zamiast Assada będzie tam rząd radykalnych islamskich pojebów.

Jelon, jasno i precyzyjnie napisz, o co Ci chodzi, to wtedy będzie można podjąć z Tobą dyskusję, polemikę, czy też zgodzić się w niektórych kwestiach, bo mieszasz wątki i tematy, i wychodzi z tego po prostu bełkot ...
o ile byłem w stanie zrozumieć Twoją "hipotezę" (a nie jest to łatwe), to wyraziłeś się obraźliwie o ponad miliardzie muzułmanów (czyli wszystkim wyznawcom jakiejś wiary przypisałeś domniemany fanatyzm religijny), z których jedynie drobna frakcja jest hołotą i radykalnymi pojebami. I ta drobna frakcja ma tak duże dziś znaczenie, bo jest wspierana przez różne mało demokratyczne reżimy, od Putina i Chameneiego począwszy. Ja napisałem, że w żadnym z państw, w którym Zachód wsparł ruchy na rzecz zmian politycznych "hołota i pojeby" nie przejęli władzy, bo tego odnosiła się (chyba) Twoja "teza", w każdym z tych państw te pojeby były zaś aktywnie zwalczane (casus Libii), przez jednostki sił zachodnich wspierane przez Katarczyków i Jordańczyków. Jeśli chodzi o "hołotę i pojebów", to moglibyśmy wskazać tu na przykład Mali czy Nigerii, gdzie rzeczywiście radykalna hołota rżnie chrześcijan (zresztą tak jak i swoich mniej radykalnych braci w wierze), tyle, że to nie będzie dowód na stawianą przez siebie tezę. Bo rżną nie dlatego, że są muzułmanami, tylko dlatego, że są "hołotą i pojebami",którzy uczepili się jakiejś idei, która pozwala im uwznioślić im ich chęć mordu, tak jak "pojebem" jest Breivik, który rżnął swoich braci w nacji. Ciekawe byłoby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w Nowegii Breivik jest jednak wyjątkiem, a czemu w świecie islamu takich wyjątków jest, niestety, znacznie więcej (choć nadal są mniejszością). Tak się składa, że mam sporo znajomych wśród muzułmanów, w tym Arabów, z którymi spędziliśmy wiele godzin na dyskusji na wskazany wyżej temat oraz dotyczących tego jaka i jak wprowadzana "demokracja" jest w ich krajach możliwa, a ich zdanie o rodzimych ekstremistach jest gorsze od Twojego, bo w razie czego, to oni zostaną w zdominowanych przez takich krajach, i będą musieli tam żyć, albo, jak im się uda, wyemigrują ... ale nie do Iranu czy Rosji, tylko na Zachód właśnie, bo tam będą wolni (a w każdym bądź razie wolniejsi, niż gdzie indziej ... Dlatego znając tych ludzi, wyznawców Allaha, w trakcie modlitwy zwracających się w stronę Mekki, po prostu wkurwia mnie, że wszystkich ich się obraża generalizując zachowania, będące cechą zaledwie drobnej części z nich.
A jeśli o sprawy "militarne" chodzi, wpisz se w gugla np. KASOTC i SOFEX, zobacz gdzie to jest, kto tam jeździ i co robi ...
a tu masz link, co najmniej tyle samo warty co Twój:http://www.gala.pl/gwiazdy/aktualnosci/zobacz/artykul/rania-krolowa-jordanii-krolowa-ktora-chce-zmieniac-swiat.html
jedna z najpiękniejszych kobiet świata, muzułmanka, wspierajmy takich, zwalczajmy ich wrogów, tych, o których wspomniałeś w swym poście ...

PostNapisane: sobota, 19 października 2013, 09:41 
st. szer.
st. szer.

No i bardzo jestem ciekaw czy Koledzy tak optymistyczni wobec "walczących z reżimem" rebeliantów dalej podtrzymują swoje zdania :lol:

PostNapisane: sobota, 19 października 2013, 12:02 
gen. broni
gen. broni

Tak a najbardziej podobałoby mi się jakby "radykalni islamscy" dorwali się do władzy. A potem...czas start. Skończy się , i to szybko upadkiem/liberalizacją, doktryna religijna zawsze przegrywa z rzeczywistością ;-)