./index.php?sid=f734991a7afd50e9ee13c38c022158bfCSIPS

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 07:15 
Site Admin
Site Admin

http://www.defence24.pl/beryle-na-plast ... polskiego/

Co o tym myślicie? Krok naprzód czy ostateczny upadek szkolnictwa wojskowego?

K.

https://www.facebook.com/SPECOPS.POLAND

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 09:58 
szer.
szer.

-Dostałeś!
-Nie dostałem!

Po miesiącu połamią im się zabawki i może odejdą od tego pomysłu.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 10:44 
por.
por.

Tia, i kupią coś na kulki z farbą z Simunition czy coś w tym stylu. O ile będą mieć na to kasę.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 10:56 
plut.
plut.

czy ja wiem w stanach się tak szkolą... firma która robi repliki dla armii amerykańskiej to Systema http://www.systema-ptw.pl/ Różnica jest taka że miałem taką replikę M4 na szkoleniu jest cała metalowa i solidnie wykonana. Nie mam pojęcia jakiej jakości są te beryle. Na wszelkich kursach medyczno-taktycznych używamy markerów paintballowych i bardzo dobrze się sprawdzaja. Moim zdaniem podnosi to realizm szkolenia skoro ktoś faktycznie jest trafiony przy okazji już nie jeden się zdziwił jak wygląda celność strzelania np podczas dynamicznej ewakuacji rannego.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 12:22 
ppor.
ppor.

Upodlenie z perspektywy szkoleniowej - jakby nie patrzeć jest to replika ASG w systemie GBB albo EBB.
Temat szkolenia z tego typu sprzętem jest bardzo dyskusyjny i to z kliku powodów:
- brak przełożenia kwestii stresu związanego ze szkoleniem się na bazie prawdziwej jednostki ogniowej z amunicją ślepą lub ostrą w wybranych przypadkach - wyszkolenie na sucho niestety rodzi przyzwyczajenia a te bardzo trudno zmienić jeżeli pojawią się jako nawyk
- praca na jednostce ogniowej kompletnie inna niż na replice - o ile w przypadku replik SYSTEMA jest na bardzo wysokim poziomie o tyle nie daje tego efektu jak powyżej
- szkolenie w samym poruszaniu się z jednostką ogniową w rękach jak najbardziej ułatwia proces szkolenia - mniej zagrożeń - mniej papierków w zakresie ewidencji sprzętu wydawanego do zajęć - ale chyba nie o to chodzi
- w założeniu jako element doszkalający jestem ZA ale tylko w przypadku jednostek o wysokim poziomie wyszkolenia i przy bardzo częstym wykorzystaniu jednostek ogniowych z użyciem amunicji - dla jednostek podstawowych jestem sceptykiem bo zaraz popadną w schemat iż na tym się szkolimy bo tańsze w eksploatacji i łatwiejsze do zorganizowania niż normalne zajęcia - a potem przy pracy na właściwej jednostce ogniowej pojawią się problemy

Jedynie gdzie można bez obaw to stosować to okres wstępnego szkolenia gdzie kandydat na żołnierza / funkcjonariusza musi nosić broń bez przerwy z zachowaniem reżimów - ale z tego co wiem u nas w kraju nie występują tego typu programy szkoleniowe na tym etapie.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 16:06 
płk.
płk.

Bardzo słuszne uwagi kol. sleeper.

Airsoftowe repliki są bardzo fajną pomocą dydaktyczną o ile ktoś jest ogarnięty na ostrej i rozumie i zasady bezpieczeństwa, różnice obsługowe itd. Natomiast dla osób "zielonych" może to powodować potencjalne budowanie złych nawyków.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 22:23 
st. kpr.
st. kpr.

Weźmy pod uwagę jeszcze że nie są to zwykłe repliki ASG, a były one robione od początku do celów treningowych dla wojska. Z tego co czytałem, opinie w środowisku ASG te repliki mają naprawdę bardzo pozytywne, realistycznie wykonane. Oczywiście replika pozostanie repliką i nie zastąpi ona karabinu, co nie zmienia faktu że może być bardzo przydatna podczas procesu szkolenia. Wg mnie jest to krok na przód, próba udoskonalenia systemu, a każda sensowna próba powinna dać pozytywny efekt.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 22:39 
ppor.
ppor.

Samo stwierdzenie, iż te repliki w środowisku ASG maja bardzo dobre opinie niestety nie ma znaczenia.
Środowisko ASG to całkiem inna bajka i naprawdę z pozoru rzecz psująca d schematu nie pasuje.
Naprawdę nie uważam aby w jakikolwiek sposób taka ocena mogła potwierdzić przydatność tych narzędzi w ogólnym szkoleniu.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 22:42 
st. kpr.
st. kpr.

Myślę że opinia ze środowiska ASG apropo jakości wykonania, użytych materiałów itp jest adekwatna, już tego nie można powiedzieć o użyteczności jednak to może być również jakaś wskazówka.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 22:53 
ppłk.
ppłk.

co, gumikałach już nie styka? :-)

RTT CQB MAN proud fanclub!
http://www.youtube.com/user/jiffz0rz

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 października 2012, 23:37 
płk.
płk.

Panas napisał(a):
Myślę że opinia ze środowiska ASG apropo jakości wykonania, użytych materiałów itp jest adekwatna, już tego nie można powiedzieć o użyteczności jednak to może być również jakaś wskazówka.

Co może nam powiedzeć? O ile pamiętam z moich kontaktów z ASG to większość replik/istotnych elementów tychże jest wykonywana z stopu "klamkowego" czyli ZnAl-u w formie odlewów i potem obrabianych. Wyglądają oczywiście identycznie ale ani nie ważą identycznie, ani nie mają wyważenia identycznego z bronią ostrą ani nie mają jej wytrzymałości mechanicznej. Dodam że widziałem na MSPO tego Beryla-asg, miałem w ręku - natomiast szczerze wątpię żeby wytrzymał on to samo (chociażby ze względu na osadzenie lufy w komorze) co wersja ostra. W moim odczuciu ASG jest jednak zbyt delikatne i zbyt podatne na zabrudzenie żeby traktować je poważnie jako broń ćwiczebną. Prywatnie uważam że najwięcej sensu ma ćwiczenie przy użyciu systemów amunicji ćwiczebnej takiej jak UTM - do ostrej broni wkładamy odpowiedni zestaw konwersyjny, amunicję ładujemy do normalnych magazynków i naprzód. A mamy do wyboru niskoenergetyczną amunicję tarczową i bezpieczną amunicją barwiącą.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 października 2012, 08:54 
mjr.
mjr.

Po to zostały wymyślone i wprowadzone do szkolenia systemy amunicji barwiącej typu UTM/FX, żeby można było przy użyciu swojej klamki służbowej móc się szkolić taktycznie. Jeżeli ktoś używa karabinków, a na nim ma zamontowany kolimator, oświetlenie, wskaźnik laserowy, chwyty, inną kolbe i inne modyfikacje, to jaki jest sens dawać takiej osobie na szkolenie klamkę, która nie będzie posiadała tych wszystkich urządzeń i w ogóle będzie odbiegała od oryginału? Niech Radom wymyśli system FX do Beryla i będzie problem rozwiązany.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 października 2012, 08:57 
Site Admin
Site Admin

Czy to jest coś co trzeba wymyślać od zera? Nie ma FX do systemu AK?

https://www.facebook.com/SPECOPS.POLAND

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 października 2012, 09:40 
mjr.
mjr.

nie. Z polskiej broni FX jest tylko do glauberyta.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 października 2012, 13:27 
por.
por.

Przede wszystkim airsofotwy beryl to najzwyklejszy ASGowy "elektryk", sprzęt typowo do zabawy. O ile PTW Systemy wymaga chociaż częściowo obsługi podobnej do wersji ostrej (nie strzela po opróżnieniu magazynka, po jego zmianie wymaga zwolnienia zatrzasku suwadła), to replika beryla nie ma nic takiego...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 października 2012, 21:42 
ppor.
ppor.

Jeżeli ktoś chce zapraszam pod link:

http://www.youtube.com/watch?v=87uj5_2h ... re=related

Marketingowe podejście do tematu :)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 października 2012, 20:00 
płk.
płk.

Iluż on airsoftowców "zalegitymizował" tym wystąpieniem... :cygareta:

PostNapisane: czwartek, 15 sierpnia 2013, 21:53 
st. chor. szt.
st. chor. szt.

Czyli jeżeli przyznam się że znam tego człowieka z filmiku to będzie dobrze widziane na forum czy źle ?

Co do Beryli a`la ASG. Wg. mnie osoba która nie ma pojęcia o co chodzi w szkoleniu podejmuje decyzje które są błędne i tyle.
Pomysł z Berylem FX, WIST-em to naprawdę bardzo fajna sprawa. Ale z tego co wiem nikt nawet o takim czymś w zbrojeniówce nie mówi.

PostNapisane: środa, 21 lutego 2018, 15:34 
szer.
szer.

marketing dziś nad wszystkim siedzi
http://max-penis.eu/member-xxl-dzialani ... zie-kupic/
http://tabletkinaodchudzanie.co/green-b ... ena-kupic/
http://anty-chrapanie.pl/desnoran-czy-d ... ony-sklad/

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 marca 2018, 11:13 
szer.
szer.

terima kasih atas postingan anda