./index.php?sid=1445b7fd32a39267519216c968141dd1CSIPS

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 20:48 
szer.
szer.

Przeszukałem forum i nigdzie nie znalazłem miejsca na ten post... Od razu przechodząc do sedna. Poszukuję pdf-ów tj. ebooków, których tematyką są wojska specjalne. Oczywiście polskie, jak i zagraniczne, głównie Wlk.Brytania, Rosja ( mam już Suworowa, Specnaz ), USA, Niemcy itd. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 21:30 
gen. broni
gen. broni

A do biblioteki ciężko pójść? Google Tobie wyłączyli? Czego właściwie szukasz? Bo na forum trochę tematów o książkach jest.

Ręce opadają.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 21:36 
gen. dyw.
gen. dyw.

japierdole....

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:08 
szer.
szer.

standardowo są trzy grupy ludzi:
- ci co coś mają i się podzielą;
- ci co coś mają i się nie podzielą;
- ci co nic nie mają i najwięcej gadają.

Fakt google nigdy wcześniej nie znałem, a forum znalazłem na pulpicie u sąsiada. Biblioteka ? fakt kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie widzisz człowieku, że chcę coś w pdf? do biblioteki wybieram się w tygodniu i chciałem zmniejszyć ilość książek, które muszę wypożyczyć. Są ludzie, którzy mają ogromne bazy pdf. na dany temat, a te wstawiane na chomikach itd. po jakimś okresie wygasają itd. a uważam, że na tym forum są miłośnicy i znawcy danego tematu. Oczywiście forum przeglądałem i jest masa, ale recenzji książek, a tego też nie szukam nieprawdaż?

Cytuj:
Poszukuję pdf-ów tj. ebooków, których tematyką są wojska specjalne. Oczywiście polskie, jak i zagraniczne, głównie Wlk.Brytania, Rosja ( mam już Suworowa, Specnaz ), USA, Niemcy itd.

fakt przepraszam, że nie podałem dokładniej, czego szukam:
- Encyklopedia sił specjalnych SAS
Steve Crawford -
- Encyklopedia oddziałów specjalnych Mike Ryan, Chris Mann, Alexander Stilwell
- Graeme S., SAS. Elita Wojsk Brytyjskich,
- Haney E., Delta Force, Wydawnictwo Inne Spacery, 2010

Oczywiście za wszystkie pdf. na temat wojsk specjalnych będę bardzo wdzięczny.

Do pana jeszcze niżej nie mam nic do powiedzenia po za tym, że fajnie, że nabiłeś sobie post więcej. Pewnie niedługo zostaniesz prezydentem na forum? pięknie! cieszę się, że pomogłem.

Temat dalej aktualny, oczywiście przed napisaniem odpowiedzi radzę się zastanowić dwa razy zamiast robić offtop swoimi przemyśleniami, jaki ja jestem fajny, a ludzie co dopiero robią wpisy są beznadziejni i głupi, bo po co ktoś szuka pdf. skoro ma biblioteki! fakt lepiej! po co pdf skoro można kupić na allegro itd.

adminów i moderatorów przepraszam, za sarkazm i zbyt dobitne ukazanie niektórym, że społeczeństwo inaczej funkcjonuje, ale ręce same opadają od "wujków dobra rada" i kolesi git jeden wyraz nie na temat.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:11 przez Eric6666, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:09 
ppor.
ppor.

bugiat na prezydenta ? - jaki program chciałbyś bugiat tu przedstawić ?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:33 
ppłk.
ppłk.

jakbyś energie z wypisywania tak długiego posta włoży w szperanie w google, byłbyś zaskoczony wynikiem. Ja sam do licka kilka ebookow sciągnąłem, a miałem nieco bardziej wąski temat niż ty.

Patrz, leniuszku. 5 sek w google. Haney, Delta force + .pdf iiiiiii BADUM TSSSSS:
http://chomikuj.pl/tuszyn4/eBook/Inne/I ... 258465.pdf

Anyway, to licencjat, ja go pisałem sam, inni pisali go sami, Ty też musisz. Na tym to polega, to samodzielna praca o charakterze odtwórczym. Sam musisz dotrzeć do źródeł, literatury itp - nikt za Ciebie niczego nie zrobi. Jeśli zadasz konkretne pytanie: Czy wiecie, gdzie znajdę TAKĄ A TAKĄ książkę. Albo spytasz o opinie, kwestie problematyczne, cokolwiek.

Nawet nie wiemy, jaki jest temat twojej pracy. A lektury znajdziesz sporo. Więc dajesz nam totalne ogólniki a wymagasz pomocy. Coś tu nie halo. Idź, przeproś, wróć.

Radze zabrać sie do roboty, bo chuj z ciebie bedzie a nie licencjat. Wstyd mi bedzie z wami w jednym szeregu stać z tym samym kwitem.

RTT CQB MAN proud fanclub!
http://www.youtube.com/user/jiffz0rz

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:38 
gen. broni
gen. broni

Eric6666 napisał(a):
Biblioteka ? fakt kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie widzisz człowieku, że chcę coś w pdf? do biblioteki wybieram się w tygodniu i chciałem zmniejszyć ilość książek, które muszę wypożyczyć. Są ludzie, którzy mają ogromne bazy pdf. na dany temat, a te wstawiane na chomikach itd. po jakimś okresie wygasają itd. a uważam, że na tym forum są miłośnicy i znawcy danego tematu. Oczywiście forum przeglądałem i jest masa, ale recenzji książek, a tego też nie szukam nieprawdaż?

Trudno - jak chcesz coś zrobić, trzeba się namęczyć. To że Tobie jest niewygodnie nosić książki, nikogo nie obchodzi. I nigdy w życiu nie będzie obchodzić że torba jest za ciężka a na dworze pada.

Cytuj:
fakt przepraszam, że nie podałem dokładniej, czego szukam:
- Encyklopedia sił specjalnych SAS
Steve Crawford -
- Encyklopedia oddziałów specjalnych Mike Ryan, Chris Mann, Alexander Stilwell
- Graeme S., SAS. Elita Wojsk Brytyjskich,
- Haney E., Delta Force, Wydawnictwo Inne Spacery, 2010

Oczywiście za wszystkie pdf. na temat wojsk specjalnych będę bardzo wdzięczny.

Naucz się poprawnie zadawać pytania. Widzisz różnicę?

Cytuj:
po co ktoś szuka pdf. skoro ma biblioteki! fakt lepiej! po co pdf skoro można kupić na allegro itd.

Prawa autorskie - mówi to Tobie coś? tak, idź do biblioteki albo kup książkę. Sorry ale jak potrzebujesz kompa to go zabierasz sąsiadowi? Idziesz drogą najprostszą z możliwych, a to oznacza że zbyt prostą. Książka Haneya jest w ciągłej sprzedaży, inne pewnie są w bibliotekach albo da się kupić używane. Trudności z dostępem do materiałów? Trudno, trzeba było wybrać inny temat.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 22:53 
szer.
szer.

MateuszW. Pisałem, ze chomiki przeszukałem, więc twoje 5 sekund nic nie daje. Przykro mi straciłeś 5 sekund życia.
A tak apropos zamiast sam pisać długiego posta jak to w życiu Ci było ciężko, mogłeś wkleić link do chomika, przy czym podkreślałem, że szukam czegoś co nie znajduje się w 5 sekund na chomiku. Wtedy byś dostał podziękowanie, a tak pozostaje niesmak.

Robal2pl - Ciebie człowieku już nic nie rozumiem, po co mi piszesz o tych książkach ciągle. Wiem co z nich mam, wiem co mogę wypożyczyć, a szukam czegoś dodatkowego, bo od tego jest licencjat ( mogłem o tym nie pisać, bo widać gryzie was w oczy to ), że nie używasz 1 książki tylko szukasz jak największej ilości źródeł. Co do mojego pytania, to było proste: książki na temat wojsk specjalnych. Gdybym szukał o tygrysach to też musiałbym pisać autorów i tytuły, żebyś mógł być zadowolony?

Temat jest prosty, temat jest zwięzły. Jeżeli ktoś ma jakieś pdf. w swoim komputerze itd. nie na 3 załączniku google to byłbym bardzo wdzięczny. Panom, którzy robią offtop dziękuję za miłą dyskusję, ale nie prowadzi ona nigdzie, a mi nie zależy, żeby popisać z wami, niestety, tylko znaleźć to czego szukam.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2013, 23:32 
gen. broni
gen. broni

Cytuj:
Pisałem, ze chomiki przeszukałem, więc twoje 5 sekund nic nie daje. Przykro mi straciłeś 5 sekund życia.
A tak apropos zamiast sam pisać długiego posta jak to w życiu Ci było ciężko, mogłeś wkleić link do chomika, przy czym podkreślałem, że szukam czegoś co nie znajduje się w 5 sekund na chomiku. Wtedy byś dostał podziękowanie, a tak pozostaje niesmak.

Wprawdzie to tekst nie do mnie, ale wniosek jest jeden. Albo nie umiesz szukać czegokolwiek w Google albo jesteś zbyt leniwy aby samemu się wysilić.

Cytuj:
Robal2pl - Ciebie człowieku już nic nie rozumiem, po co mi piszesz o tych książkach ciągle. Wiem co z nich mam, wiem co mogę wypożyczyć, a szukam czegoś dodatkowego, bo od tego jest licencjat ( mogłem o tym nie pisać, bo widać gryzie was w oczy to ), że nie używasz 1 książki tylko szukasz jak największej ilości źródeł. Co do mojego pytania, to było proste: książki na temat wojsk specjalnych. Gdybym szukał o tygrysach to też musiałbym pisać autorów i tytuły, żebyś mógł być zadowolony?

Tak, masz rację my tu mamy ledwo podstawówkę i w ogóle szkoły widujemy jak myjemy w nich okna ;-) Lektura do poduszki -
jak mądrze zadawać pytania. I weź sobie do serca co Mateusz napisał, bo na razie jesteś niedaleki od wzorowego lenia. Z roszczeniowym nastawieniem.

Cytuj:
Temat jest prosty, temat jest zwięzły. Jeżeli ktoś ma jakieś pdf. w swoim komputerze itd. nie na 3 załączniku google to byłbym bardzo wdzięczny. Panom, którzy robią offtop dziękuję za miłą dyskusję, ale nie prowadzi ona nigdzie, a mi nie zależy, żeby popisać z wami, niestety, tylko znaleźć to czego szukam.

Drogie dziecko - roszczeniowe postawy zachowaj dla kolegów z piaskownicy. O ile takowych masz. Aha - co to jest "załącznik google"? ;-)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 00:01 
st. sierż
st. sierż

Do pracy mogą się też przydać inne źródła:
http://archive.org/ - sporo starych książek/artykułów
http://muse.jhu.edu/
http://search.ebscohost.com/
http://www.jstor.org/

Do niektórych ze stron możesz nie mieć pełnego dostępu. Jak to zrobić, to już musisz popytać ludzi ze swojej uczelni. Swoją drogą szybko się bierzesz, myślałem, że tylko ja trochę się ociągałem.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 00:11 
szer.
szer.

Robal2pl - jako, że od pierwszego posta zacząłeś offtopować to Ci odpowiem, a wiedz, że bardzo nie chce mi się ciągnąc tej bezsensownej dyskusji.

Dam ci od myślników, żeby było łatwiej zrozumieć, bo albo te twoje 30 lat to podpucha, albo faktycznie w wieku 30 lat lubisz posiedzieć na kompie i prowadzić niskich poziomów rozmowy w celu zamknięcia tematu.

- Po pierwsze. Szukam kogoś kto ma coś na swoim komputerze z książek na temat wojsk specjalnych w pliku pdf. tj. nie drukowana książka, tylko w pliku. Więc co ma do tego google i chomik, z których wyciągnąłem to co było, a jak napisałem koledze wcześniej wpisać w google delta force chomikuj to potrafi każde dziecko;
- po drugie - należą Ci się wyjaśnienia, które może Ci trochę pomogą. Książki, które i tak zdobędę chciałem wypożyczyć z cbw, ale remont został przedłużony do 31 marca, więc nici z tego. Dlatego chciałem spróbować poszerzyć swoje źródła wirtualne, czyli wcześniej wspomniane pdf-y, bo jestem zbyt leniwy, żeby jeździć po wszystkich bibliotekach Warszawy i płacić kaucje.
- po trzecie - Trzeci raz uświadom mnie co jest złego w zdaniu. Szukam e-booków na temat wojsk specjalnych? Tytuł powinien bardziej rozgarniętej części pokazać, że nie szukam si-fi o komandosie podbijającym świat. A podanie tytułów miało być tylko dla Ciebie, żebyś mógł dojść do zdania " jednak wniosłem coś do tematu, nie mam nic od siebie więcej do dodania, kończę na dzisiaj z podniesioną głową"
- po czwarte - myślę, że zakończyłeś w tak "fajnym" stylu panie "roszczeniowy", że wystarczy Twoich przemyśleń w tym temacie.

Wydawało mi się, że to poważne forum i temat nie był jakiś obraźliwy, może faktycznie źle go umiejscowiłem, ale nie znalazłem lepszego miejsca ( niestety kosza nie znalazłem :cygareta: ). Naprawdę Panowie rozumiem, że to dla was kwestia życia i śmierci ponabijać sobie posty, ale grzecznie proszę znajdzie sobie temat, do którego coś wniesiecie. A przez sekundę liczyłem, że albo nikt nie odpisze, albo dostane parę przydatnych informacji, no, ale XXI wiek Internetu, gdzie każdy ma swoje zdanie prowadzi tylko do bezsensownych dyskusji kto ma rację...

Pozdrawiam i dalej liczę, że trafi się chociaż 1 osoba, która jest w posiadaniu jakiś pdf-ów na powyższy temat. Dla ludzi baardzo konkretnych podam listę ewentualnych książek, które mogłyby być pomocne.

1. Creawford S., Encyklopedia Sił Specjalnych SAS, Wydawnictwo Pelta, Warszawa 1999
3. Durnford-Slater J., Komandosi, Wydawnictwo Magnum, 2000
4. Dustan S., Westwell I., Elitarne siły szturmowe. Oddziały specalne aliantów, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2010
5. Fremont-Barnes G., Odważny Zwyciężca. SAS i okuupacja irańskie ambasady, 1980, Wydawnictwo Astra, 2011
6. Gawęda M., IX zmiana, Wydawnictwo Ender Sławomir Brudny, 2012
7. Graeme S., SAS. Elita Wojsk Brytyjskich, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 1999,
8. Haney E., Delta Force, Wydawnictwo Inne Spacery, 2010
9. Haskew E., Jednostki elitarne II Wojny Światowej, Wydawnictwo MUZA, 2009
10. Jałoszyński J., Współczesny wymiar antyterroryzmu, Wydawnictwo TRIO, Warszawa 2008
11. Komar M., Petelicki S., GROM. Siła i Hono, Literackie, Warszawa 2010
13. Kwećka R., Gryga M., Siły Specjalne w kontekście współczesnych zagrożeń, AON, Warszawa 2007
14. Lasoń M., Polska Misja w Iraku. Użycie sił zbrojnych jako środka polityki zagraniczne Rzeczpospolite Polskiej na przykładzie interwenci w Iraku 2003-2008, Wyadwnictwo Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 2010
15. Otlon M., Zanim uderzył GROM. Historia jednostek specjalnych i wojsk powietrznodesantowych Wojska Polskiego, Wydawnictwo ZP, 2010
16. Polko R., Grom W działaniach przeciwterrorystycznych, M Wydawnictwo, Warszawa 2008
17. Polsko R., Armia.Instrukcja Obsługi ,M Wydawnictwo, Kraków 200
18. Rawski A., Wojsko Polskie. The Polish Army., Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2007
19. Ryan M., Mann Chriss, Stilwell Alexander, Encyklopedia oddziałów specjalnych, Bellona, Warszawa 2003
21. Rybak J., GROM.PL, Jeden Świat Wydawnictwo, Warszawa 2004
22. Rybak J., Grom2.pl, Jeden Świat Wydawnictwo, Warszawa 2009
23. Rybak J., Komandosi, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2003
24. Rybak J., Lubliniec.pl. Cicho i skutecznie. Tajemnice najstarszej jednostki specjalnej Wojska Polskiego, CreatioPR, Warszawa 2011
25. Sharpe M., Westwell I., Elitarne siły szturmowe. Niemieckie oddziały specjalne, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2010
26. Stilwell A., Jednostki Specjalne w Akcji, Wydawnictwo MUZA S.A., Warszawa 2009
28. Templin S., SEAL Team Six: memoirs of an elite Navy SEAL Sniper, Znak, Kraków 2011,
29. Tucholski J., Cichociemni, Wydawnictwo Dolnośląskie, Warszawa 1985,
30. Zanim uderzył GROM – Historia Jednostek Specjalnych i wojsk powietrznodesantowych Wojska Polskiego. Zbiory Muzeum Wojska Polskiego, ZP Wydawnictwo, 2010

[ Dodano: 05-02-2013, 00:14 ]
ksosik dziękuję bardzo za pomoc. Wziąłem się szybciej, ponieważ promotor przycisnął, a skoro oddałem 1 rozdział, to pomyślałem, że skoro sesja zdana od razu i długie ferie to dlaczego nie napisać 2 :cygareta: Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 00:33 
gen. broni
gen. broni

Cytuj:
Więc co ma do tego google i chomik, z których wyciągnąłem to co było, a jak napisałem koledze wcześniej wpisać w google delta force chomikuj to potrafi każde dziecko;

Moment, przecież przed chwilą napisałeś że:

Cytuj:
Pisałem, ze chomiki przeszukałem,

To jak? Szukałeś, czy nie? Czy teraz, gdy udowodniono Tobie skrajne lenistwo, usiłujesz się wykręcić? ;-)

Pominę już fakt że Google daje dość szerokie opcje szukania - ale trzeba się wysilić aby je poznać i ich użyć.

Cytuj:
ależą Ci się wyjaśnienia, które może Ci trochę pomogą. Książki, które i tak zdobędę chciałem wypożyczyć z cbw, ale remont został przedłużony do 31 marca, więc nici z tego. Dlatego chciałem spróbować poszerzyć swoje źródła wirtualne, czyli wcześniej wspomniane pdf-y, bo jestem zbyt leniwy, żeby jeździć po wszystkich bibliotekach Warszawy i płacić kaucje.

Moment, przecież studiujesz? Tylko w CBW są te książki? Nie ma ich w bibliotece Twojej uczelni? Ale fakt - skoroś się przyznał że jesteś zbyt leniwy żeby wysilić się na korzystanie z innych zasobów (wypożyczenie -także międzybiblioteczne, zamówienie do czytelni etc) , to trudno. Jesteś leniem, sam się przyznałeś.

Cytuj:
po trzecie - Trzeci raz uświadom mnie co jest złego w zdaniu. Szukam e-booków na temat wojsk specjalnych? Tytuł powinien bardziej rozgarniętej części pokazać, że nie szukam si-fi o komandosie podbijającym świat.

Tak. Jest zbyt ogólny. Bo książek o wojskach specjalnych jest od groma i jeszcze więcej. Mało tego - na Twojej liście jest pozycja, która jest powieścią sensacyjną (wojenną). Więc twoje pojękiwania że "nie szukasz sci-fi" wyleciały właśnie przez okno.

Cytuj:
Pozdrawiam i dalej liczę, że trafi się chociaż 1 osoba, która jest w posiadaniu jakiś pdf-ów na powyższy temat. Dla ludzi baardzo konkretnych podam listę ewentualnych książek, które mogłyby być pomocne.

Pomijając fakt, że jest to niezły misz-masz (w dodatku z błędami, może nawet sam tego nie pisałeś) większość z nich jest dostępna w Polsce w legalnej sprzedaży. Są także w bibliotekach. Więc, sorry, ale żądanie aby ktoś Tobie udostępnił zeskanowane kopie jest żałosne.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 02:35 
ppłk.
ppłk.

Robal, może pan który szuka wyżej wymienionych książek jest także zbyt leniwy aby podnieść telefon i obdzwonić biblioteki. A skoro jest studentem to może chociażby poszukać tu --> ( http://www.buw.uw.edu.pl/ ). No chyba, że chce sobie ułatwić pisanie pracy, aż boję się myśleć w jak chce to zrobić skoro szuka pdf.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 08:32 
gen. dyw.
gen. dyw.

Robal, moze bedziesz recenzentem? Mozesz juz , nie? :-)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 11:37 
st. sierż
st. sierż

Chłopak ciągle się nie zorientował, że to forum składa się raczej z emerytów, którzy zamiast ksero korzystali z "powielarni" i nie staną się spoko ziomami, którzy dadzą mu gotowca, a wy się znęcacie.

U Robala to widzę, że włączyła się mentalność dydaktyka i zamiast dać biedakowi jakieś własne opracowanie to gnębi i zmusza do wytężonej pracy. To nie te czasy, dajcie mu jakiś komiks, powiedzcie, że to świetne źródło, a przyszłość narodu i tak będzie zbyt leniwa by przerysować ręcznie tylko zrobi skan.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 12:55 
szer.
szer.

dobra widzę, że nic więcej nie wycisnę z tego forum złożonego z ciężko pracujących emerytów. Powiedz mi p. Robalu2pl czy to, aż takie lenistwo szukać źródeł w pdf-ach skoro inni rówieśnicy nawet nie zaczęli szukać chociażby 1 książki? Czy to aż takie lenistwo, że jestem póki co oddalony od Warszawy taki kawałek, że nie przejadę i wrócę natychmiast i chciałem zacząć 2 rozdział pracy, przy pdf-ach? Może za waszych czasów wszystko co wirtualne było złem, ale teraz "chomiki" itd." są zapełnione książkami, a skoro do pracy przydadzą mi się 1-2 rozdziały to naprawdę tak pogwałcę prawa autora jeżeli skorzystam z e-booka?

A na koniec. Nie podałem tematu, bo nie chcę od was wypracowania. Naprawdę uważasz, że jakbyś mi udostępnił jakiś pdf, którego nie ma na chomikuj ( gdzie pod każdym postem podkreślałem, że przeszukałem w obrębie tej tematyki) to 90% pracy należy do Ciebie? bo udostępniłeś pdf książki, która mi dała 1-2 strony? pomijając, że to nie Twoje opracowanie tylko zwyczajna książka autora?

Ps. ok moim błędem był zbyt ogólnikowy temat poszukiwań. No, ale to nie zmienia faktu, że pośród tak "pomocnej kompanii" trafiła się tylko 1 osoba co wniosła coś od siebie. :zly2:

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 13:41 
gen. broni
gen. broni

Cytuj:
Powiedz mi p. Robalu2pl czy to, aż takie lenistwo szukać źródeł w pdf-ach skoro inni rówieśnicy nawet nie zaczęli szukać chociażby 1 książki?

Tak, to jest lenistwo.

Cytuj:
Czy to aż takie lenistwo, że jestem póki co oddalony od Warszawy taki kawałek, że nie przejadę i wrócę natychmiast i chciałem zacząć 2 rozdział pracy, przy pdf-ach?

Tak, to jest lenistwo. Trzeba umieć organizować sobie czas.

Cytuj:
Może za waszych czasów wszystko co wirtualne było złem, ale teraz "chomiki" itd." są zapełnione książkami, a skoro do pracy przydadzą mi się 1-2 rozdziały to naprawdę tak pogwałcę prawa autora jeżeli skorzystam z e-booka?

Chwileczkę, przecież wcześniej lamentowałeś że musisz wypożyczać książki i to dla Ciebie problem. Zrobienie "głupiej" notatki czy ksera tych kilku czy góra kilkudziesięciu stron jest dla Ciebie przeszkodą nie do pokonania? ;-)

Cytuj:
A na koniec. Nie podałem tematu, bo nie chcę od was wypracowania.

ROTFL. Czy Ty sądzisz, że ktoś mógłby chcieć tak z własnej woli napisać coś dla Ciebie? I tak, gdybyś podał temat i wykazał się elementarnym wkładem pracy własnej byłbyś inaczej potraktowany.

Cytuj:
to 90% pracy należy do Ciebie? bo udostępniłeś pdf książki, która mi dała 1-2 strony? pomijając, że to nie Twoje opracowanie tylko zwyczajna książka autora?

Drogie dziecko, rozumiesz czym są prawa autorskie? ;-)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 17:48 
ppłk.
ppłk.

Pierdolę, panowie załoga, dziś to 3/4 licencjatów i magistrów.

Obrazek

Zresztą, co się dziwić, jak wykładowcy nie zadają już sobie trudu czytania prac, plagiaty lecą hurtowo, zaliczenia piszę się na zasadzie kopiuj + wklej, a każdy leci w kulki przy jawnym przyzwoleniu.

Ziomek, sam korzystałem z wielu pdfów. Jest taki portal, z dokumentami i książkami w pdfie. Aby coś z niego pobrać, trzeba coś udostępnić. Nazwy Ci nie podam z czystej złośliwości, bo jesteś albo za leniwy albo za głupi. Sorry, w 5 min na Google to znalazłem, a podobnie jak Ty, nie pisałem o uprawie buraka cukrowego.

RTT CQB MAN proud fanclub!
http://www.youtube.com/user/jiffz0rz

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 19:30 
szer.
szer.

MateuszW - jesteś geniuszem. Fakt! Założę się, że zostaniesz przyszłym prezydentem, a nie stop... siedzisz na forum, czekasz i myślisz co odpowiedzieć, jakiemuś jak pewnie myślisz gówniarzowi. Masz 27 lat, a tobie sprawia przyjemność nie dzielenia się czymś ( 5 minut w google;x na pewno tej strony nie znam haha). Pewnie jak robal2pl siedzisz cały dzień i czekasz, żeby coś odpowiedzieć, bo może ktoś w forumowym świecie uzna cię za fajnego gościa. Widać temat szukania pdf. jest zbyt obraźliwy dla was. A co tam! Korzystanie z nich jeszcze bardziej, bo przecież nie macie ani jednego pirata tfu... na komputerze, ale pdf. to już obraza dla autorów, którzy muszą żebrać na chleb.

Obrazek, który wstawiłeś najlepiej cię obrazuje. Pewnie 90% czasu spędzasz na kwejku itd. A co tam! będę nowoczesny! Tak fajnie być fajnym w internecie.

Tak wstydzisz się Polski, że Izrael chciałbyś mieć za państwo? naprawdę ci życzę, żebyś tam wyjechał i spełnił swoje marzenie.

Dobra jak dla mnie temat jest zamknięty. Pewnie lepszą pomoc uzyskałbym na samosi itd. niż na tak zacnym forum.

Jeżeli uważasz mnie za głupiego, czy leniwego, to ok. Ale odpowiedź sobie na jedno, kim w takim razie jesteś ty skoro marnujesz czas, żeby wchodzić, czytać to i odpowiadać? Mi osobiście by się nie chciało odpowiadać osobie, której pytania uznałbym za głupie. No, ale najwyraźniej dla ciebie to jak dla ryby woda. Cieszę się, że poprawiłem humor i pozwoliłem ci wejść schodek wyżej na internetowych schodach sławy.

Przepraszam adminów za utworzenie tematu, który zaśmiecił, moim zdaniem, naprawdę fajne forum. Pozdrawiam, a wszystkie zaimki celowo zostały użyte z małej litery.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 20:34 
plut.
plut.

Co jest k**a, pocieniało ? :)
Kolego doceń to że ludzie chcieli Ci jakoś pomóc. Burczysz i rzucasz się do innych użytkowników i to do tych którzy naprawdę mają dużą wiedzę i bardzo często potrafią pomóc w najbardziej skomplikowanych tematach. Więcej pokory.

Pozdrawiam T.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 5 lutego 2013, 21:11 
ppłk.
ppłk.

Tomasz, dla autora tematu pomoc to jest: "Podajcie mi na tacy, a ja sobie zrobię ctrl c; ctrl v" i od co. Samemu wybrać się do biblioteki jak sam napisał:
Eric6666 napisał(a):
(...) bo jestem zbyt leniwy, żeby jeździć po wszystkich bibliotekach Warszawy i płacić kaucje. (...)
Poza tym wiecie panowie trzeba trochę czasu poświęcić na przepisywanie z samej książki na ekran...

PostNapisane: czwartek, 10 maja 2018, 09:17 
szer.
szer.

Tak wiele różnych prac i przydatnych źródeł można teraz znaleźć w Internecie... tak samo z resztą jest z książkami. Naprawdę nie trzeba się tłuc po bibliotekach miejskich, wystarczy poświęcić trochę czasu i dobrze poszukać :)